Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • sorin06a

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Azi dimineata am observat ca peste noapte mi-a disparut oglinda laterala(sticla) din stanga (Astra Classic 2 fabricata 2006). Ce as putea sa fac ca sa nu se mai intample lucrul acesta altadata? Deocamdata m-am gandit sa decupez din oglinda ordinara si sa o aplic cu chit in locasul oglinzii. Dar nu mai am posibilitate de reglaj electric si degivrare. Daca cumpar una noua peste o saptamana poate sa dispara din nou. Ea costa 110RON iar cu Casco pierd o zi doar cu constatarile la Politie si asigurator. Ce imi sugerati?
Skip ads

  • styx

  • Mesaje scrise: 276
  • Locatie:
  • Masina: Vectra 1994 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2005

  • Mesaj Privat
cu chit sigur nu-tzi sta... vibratzii alea alea;

citisem undeva pe forum ca un nene suparat shi-a crapat-o intentzionat (intr-un coltz) shi nu i-au mai furat-o Smile

poate o gaseshti la dezmembrari - scrie shi tu in profil de unde eshti ca poate te ajuta un "vecin" cu o adresa
  • Mikki

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Eventual poti incerca marcarea chimica a geamurilor oglinzilor cu nr. de inamtriculare sau nr. de identificare.
  • bogdanene

  • Mesaje scrise: 695
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Y 20 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2005

  • Mesaj Privat
sau te duci in vitan si poate o gasesti chiar pe a ta cu 40 ron.........
Smile
Skip ads

  • Daniel

  • Mesaje scrise: 2,831
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2004

  • Mesaj Privat
pai daca ne apucam sa cumparam de la diversi, normal ca se fura. daca nu mai cumpara nimeni, nu or sa se ma fure. fugi la casco si gata, ca e mai simplu.

mie de ex mi-a furat antena. puteam sa iau si eu de altul ( ca e plin cartierul de opeluri) sau sa cumpar de la coltul strazii. am ales sa nu iau de nicaieri. merg fara, si daca se mai aduna ceva la masina, o sa le fac toate pe casco. daca nu, oe unde nu se aude bine radioul, o sa comut pe CD...

PS: e bine daca prindem de astia care vad diverse pe la colt, daca nu-s mai mari decat noi, sa le dam cate o mama de bataie.
PS2: pune-ti pe timp de noapte o camera video cu vedere in IR poate in prinzi pe Dl care iti verifica masina...
  • sorin06a

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Costa 110 RON , are sfera care intra in locasul central al suportului , conectorii pentru dezghetare si 2 locasuri in care intra tijele de actionare electrica.
Daca stie cineva cum se monteaza, as fi recunoscator (Nu am reusit sa introduc tijele de actionare in lacasele de pe oglinda)
Multam!
  • Daniel

  • Mesaje scrise: 2,831
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2004

  • Mesaj Privat
sorin06a a scris:Costa 110 RON , are sfera care intra in locasul central al suportului , conectorii pentru dezghetare si 2 locasuri in care intra tijele de actionare electrica.
Daca stie cineva cum se monteaza, as fi recunoscator (Nu am reusit sa introduc tijele de actionare in lacasele de pe oglinda)
Multam!


pui pe cineva sa actioneze tija din buton si tu apesi usor pe oglinda, asta dupa ce ai introdus deja oglinda in suportul de pe mijloc
  • D.Mihai

  • Mesaje scrise: 212
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Am avut si eu problema cu oglinzile, mi-au furat de 2 ori intr-o saptamana sticla de la oglinda din dreapta, am dat 70RON pe ea la magazin.

La montat m-am chinuit putin, ca nu merge sa-ti actioneze cineva comenzile de la oglinda din interior ( tumburusu ala nu are putere suficienta sa intre in lacasu lui si trebuie sa il fortezi putin sa intre ). Eu am facut asa : am pus firele de incalzire, am luat o foarfeca NEASCUTITA ( cred ca merge si un sfic subtire ) cu care am apucat partea de plastic a tumburusului astfel incat sa am priza buna si sa nu fortez cauciucu ala, am bagat ambele tumburuse la locurile lor, cu o surubelnita subtire am tras de clemele alea 2 de metal de pe spatele sticlei pana le-am bagat si pe ele in gaurile unde trebuie sa stea ( clemele alea sunt destul de flexibile dar totusi nu trebuie fortate prea tare ).

Bafta
Skip ads

  • Deviltry

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie:
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2005

  • Mesaj Privat
bogdanene a scris:sau te duci in vitan si poate o gasesti chiar pe a ta cu 40 ron.........
Smile


Bai frate! Nu mai incurajati chestia asta ! Daca faceti asa, nu inseamna decat ca ii invitati sa va fure.

Puneti mana, mergeti la politie, asigurator, pierdeti 2 zile, dar faceti ce trebuie.

Eu sunt patit de 4 ori ! (Geamurile de Vectra B sunt renumite pentru mierea care o au pe ele...).

Pana la urma, le-am inscriptionat, si ori i-a prins pe hoti si i-a bagat in parnaie ori au vazut ca sunt scrise; dar am ramas cu oglinzile pe masina.

PUNCT
  • AcidMan

  • Mesaje scrise: 642
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
LUPULup le-a inscriptionat. intrebati-l ce si cum. eu pana acuma n-am avut probleme ...dar e I N E V I T A B I L.
Mama ei de tara Sad
  • andrei006

  • Mesaje scrise: 897
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2006

  • Mesaj Privat
eu de exemplu pe un bmw seria 3 modelu nou am vazut ca avea pe ambele oglinzi un X ... nu f mare dar suficient cat sa nu mai tenteze.
  • LUPUlup

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Aug 2005

  • Mesaj Privat
Si eu am ramas fara oglinzi de 2 ori intr-o luna, iar cand am montat ultima oara oglinzile, pe casco, am fost si le-am inscriptionat chimic cu nr de la masina. O alta masura de asa zisa siguranta a fost aceea de a rabata oglinzile pe timpul noptii. Cred k au trecut 4 luni de cand am facut operatia si nu am mai avut probleme de aunci... inca.
Eu le-am inscriptionat la un service de langa facultatea romana-americana, delta parca ii zicea dar nu mai stiu sigur. M-a costat 15euro+tva.
Dara am vazut k la depozitul de anvelope costa 300 000 rol
Skip ads

  • AcidMan

  • Mesaje scrise: 642
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
si ca tot veni vorba de luat, lupule cand vi acasa sa ma ajuti sa lipesc antena.
Norocul meu e ca a lui Lupu e langa a mea parcata. de fiecare data cand au furat le-au placut mai mult ale lui Laughing
  • xliviux

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2006 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2006

  • Mesaj Privat
LUPUlup,
Pe unde vine "depozitul de anvelope".
Vreau si eu sa le inscriptionez repejor, inainte de primele experiente neplacute.
Mersi,
  • botosu

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
si eu zic ca e o idee interesanta.... dar ma freaca intreabarea... la ce bun Rolling Eyes

daca cumpara de la ciorditori, sprijinind "miscarea", o sa cumpere si marcate...
si o sa gaseasca scuza: "Le-am luat de la dezmembrari" sau chiar "Le-am luat din targ, a zis ca sunt din ce a ramas de la masina lui"

Eu unu le am prinse in nituri... arata ca un cur, da' stau la locul lor. Cool
  • AcidMan

  • Mesaje scrise: 642
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
mda Am vazut un E klasse nou care avea oglinzile marcate Cu alte numere:)
adresa parca era www.depozituldeanvelope.ro dar mai e o discutie pe tema asta pe undeva pe aici
offtopic: scuzati ordonarea in pagina dar scriu de pe mobil
  • sorin68_ro

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: ploiesti
  • Masina: Vectra 1998 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Sa o "inscriptionezi"!
  • luciqno

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 y17td
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Eu m-am dus la GTT si cu 10 RON mi-au montat-o ei fara a avea frica ca poate o sparg.
  • pichu

  • Mesaje scrise: 157
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2005

  • Mesaj Privat
se fura in permanenta geamurile de la oglinzi pentru toate masinile , si eu am casco , si desi poate ma costa 500 000 sa mi le iau inapoi (cineva stia chiar un "baietas" din asta care ii facea rost de oglinzi sau "le avea el" ) , am preferat sa imi iau gemuletul inapoi pe casco ; dureaza cam o saptamana , ca tb sa te duci la politie , la sectia din zona unde s a petrecut accidentul , atentie , intra la furturi , nu la accidente ,deci alta sectie de politie!
iti dau aia o hartie , te duci la casco , iti dau hartia , te duci la magazin,platesti cu banii tai , iti iei factura si iti dau banii inapoi in 1 2 3 saptamani;eu asa am facut ;
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR