Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • Znuff

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 1999 X25XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Salut,

De azi sunt proaspat posesor al unui Omega din '99 Caravan, 2.5L V6, si am cateva nelamuriri:

1. Radio Casetofonul (CCRT 600, daca am retinut bine) imi functioneaza, dar cand incerc sa folosesc magazia de CD-uri (un Blaupunkt, nu stiu inca model, desfac maine pe zi) imi arata pe ecran "CD-SAFE". Am inteles ca, cel mai probabil, la un moment dat cineva a introdus codul gresit. Am cautat pe aici pe forum, si am inteles ca se recupereaza/regenereaza codul. Pot sa fac asta singur, sau mai bine ma duc la reprezentanta Opel?

2. In cazul ca nu mai pot face nimic cu magazia de cd-uri, exista pe piata ceva gen X-CarLink (care am inteles ca nu functioneaza pe opeluri) care sa vina in locul magaziei pt. MP3-uri de pe USB/SD Card? Care sa functioneze cu comenzile de pe volan.

3. Exista un model de cd-player cu mp3 (eventual cu usb/sd slot) care sa functioneze cu comenzile de pe volan ale masinii?

4. Manual in limba engleza exista pe undeva? Nu dibuiesc deloc germana, iar cuvinte ca "Geschwindigkeitsregler" nici nu le pot citi, decat pe litere...

5. Presupun ca nu exista nici o sansa sa traduc computerul de bord in limba engleza, nu, nici la reprezentatie?
Skip ads

  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
@Znuff
bine ai venit pe forum si felicitari pt achizitie
pentryu primul punct incearca aici
https://www.clubopel.com/vie...p?p=913499#913499
exista mai multe CD playere care merg cu comenzile de pe volan

se gaseste si manualul in engleza si
cred ca merge schimbata limba in engleza la reprezentanta
  • Znuff

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 1999 X25XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Mersi pentru raspuns. Ai idee unde as putea gasi o lista cu modele care suporta comenzile pe volan ale Opelului?

Si ai idee cum se numeste fisierul cu manualul in engleza?
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
nu stiu daca gasesti neaparat o lista dar stiu ca sony de exemplu merge adaptat la comenzile de la masina se modifica niste rezistente pe placuta comenzilor si e functional singurul lucru cd sa aiba in spate o mufa tip jack pt comenzi
Skip ads

  • Znuff

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 1999 X25XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Chiar nu stie nimeni unele compatibile direct din fabrica? Fara modificari dubioase?
  • malin

  • Mesaje scrise: 90
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2006 1,7 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Compatibil cu comenzi volan si display(TID) sunt aceste modele de cd player:VDO Dayton 2304,VDO Dayton CD4626X.Nu necesita nicio interfata,e ca si cum ar fi original de fabrica.
Aproape toate marcile de cd player-e pot fi cuplate cu comenzile volan sau cu "TID"-ul prin intermediul unor interfete,doar ca varianta asta presupune cheltuieli in plus.
  • kazzu88

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1996 16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Znuff a scris:Chiar nu stie nimeni unele compatibile direct din fabrica? Fara modificari dubioase?

salut, incearca un vdo 441 xed este 100% compatibil. am si eu unul pe masina, pm pt detalii Very Happy
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR