Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • nedbear28

  • Mesaje scrise: 62
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1996 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Salut,

Am un opel vectra B din 96' X16SZR si in urma faptului ca centralizata s-a ars am montat una noua cu cheie briceag in speranta ca pot
adapta vechea lama a cheii pe cheia briceag sau ca o pot modifica pe cea bruta.

Surpriza mea a fost ca dupa ce am montat centralizata nu am gasit pe nimeni in Iasi sa ma poata ajuta cu lama toti spunandu-mi ca la modelul asta de vectra nu se poate...ba ca lama e prea scurta...ba sa gasesc pe cineva sa imi alameasca lama originala sa o lungeasca cu 1 cm...nu mai stiu ce sa mai cred.

Poate ma puteti ajuta cu un sfat pentru ca nu cred ca sunt singurul caruia ii plac cheile birceag Very Happy...si e cam mare ca sa o port ca breloc Smile

Am atasat si o imagine cu cheia originala desfacuta si cu cea noua




Skip ads

  • Micutzu

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1996 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2008

  • Mesaj Privat
salut! si eu am patit exact la fel ca tine si mi-am pus alarma si cheie briceag si la fel nu aveau lame pt a mea in bucuresti. Anul trecut cand am fost la mare am dat de un atelier unde faceau chei si l-am intrebat pe nenea ala de acolo daca poate s-o faca si a zis k da. M-a costat 50 lei cu tot cu mutatul cipului in cheia noua. Acum am alta problema: mi s-a rupt cheia in contact k am fortat-o de au luat-o dracii intr-o zi cand eram plin de nervi si trebuia sa plec undeva. Am vb cu cineva si mi-a zis k ma costa 80 lei sa o faca. Daca ai drum prin buc te duc eu la nenea ala care le face sau daca vrei trimiti prin posta si te rezolv eu. Iar pt cei din buc care vor asa ceva sa se duca in cora lujerului k acolo sigur gasesc.
  • nedbear28

  • Mesaje scrise: 62
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1996 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Am vorbit cu un cineva care a montat asa ceva pe vectra b si mi-a spus ca imi trebuie o lamela mai lunga (cea bruta care trebuie prelucrata).

Daca ai putea sa imi faci rost de o lamela mai lunga (pentru vectra b) si sa mi-o trimiti prin posta sau fan ar fi minunat.Chiar ma dispera ca in Iasi domnii de la atelierele de chei fug de asa ceva.

Merci
  • Micutzu

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1996 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2008

  • Mesaj Privat
o sa vad daca pot sa iau lama de la el si sa ti-o trimit. Lama bruta pe care o ai acum este de VAG si d-asta nu se potriveste. Toate cheile briceag vin cu lama pt VAG. Te anunt maine daca are lame
Skip ads

  • nedbear28

  • Mesaje scrise: 62
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1996 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2008

  • Mesaj Privat
micutzule ai PM
  • nedbear28

  • Mesaje scrise: 62
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1996 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Revin cu info.

Dupa ce am mai cautat pe net am gasit lamele pentru opel ce pot fi prelucrate pentru cheia briceag.

Am comandat de pe net o lama costand 15 Ron.

Urmeaza sa ma duc sa prelucrez cheia si sa mut cipul si revin cu detalii pentu colegii interesati.

De asemenea cine e interesat mai in amanunt de asa ceva il rog sa imi dea PM.
  • victor tanasa

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Vectra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Am o vectra din 2002 cu centralizata din cheie si ma gandeam sa-i pun si alarma cu chei briceag, imi plac mai mult dar vad aici ca ar fi ceva probleme, deci, ce sfaturi ati avea pentru mine?
  • donatelo

  • Mesaje scrise: 229
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Astra 2009 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2010

  • Mesaj Privat
in barlad e un tip care poate sa-ti rezolve problema.eu mi-am pus modul identic si mi-am facut cheia la el.
  • tudor88

  • Mesaje scrise: 84
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1997 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2010

  • Mesaj Privat
sa traiesti boeru nedbear28 ai incercat la carefour felicia? yo acolo am facut cheia anul trecut.din cate imi amintesc 50 ron a costat prelucrarea.iar cheia briceag am loato de la autocenter pacurari.sa ai bafta!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR