Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A
  • sorin's

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Tigra 1996 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Salut
Am o problema cu farurile, sunt murdare pe interior si din cauza asta nu lumineaza mai deloc.
A incercat cineva sa desfaca un far?
Eu le-am demontat cu intentia de a le spala dar nu am reusit sa demontez sticla de pe far, este lipita cu mastic.
Nu am fortat deoarece nu stiu daca au si alt sistem de prindere.
  • blackshaddow

  • Mesaje scrise: 702
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Tigra 1998 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2009

  • Mesaj Privat
nu au alt sistem d eprindere la fel ca si parbrizul si luneta sunt lipite si sticlele de la faruri cu acel mastic special pentru lipit geam
acum nustiu daca il desfaci oare o fi vre-o problema in a-l pune la loc adica sa nu iti ia aer sa se abureasca ulterior farul
problema cu aburitul am patit-o eu cu proiectorul stanga de pe partea soferului dar la proiector e usoara treaba deoarece are oglinda care se poate detasa de sticla nu e lipita ca ce a de la far si are decat o garnitura
eu am scos oglinda cu tot ansamblul becului si am sters sticla pe interior apoi am pus la loc si nu se mai abureste
acum la far nustiu ce sa zic
sa mai spuna si colegii daca cunosc problema
  • kveschi

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Tigra 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2009

  • Mesaj Privat
eu am o lupa cazuta in far si tare as desface faru sa o scot....dar mie frica sa nu il stric Sad
  • yta83

  • Mesaje scrise: 69
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Tigra 1995 x16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
pai ce rost are sa desfaci sticla de pe faruri,risti sa o spargi,eu le-am spalat pe interior cu apa si detergent de vase,le-am clatit bine bine si apoi le-am lasat la uscat.si sunt curate pe interior si lumineza foarte bine.bafta
  • faraon

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2001 1.8
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Dupa desfacerea farului si curatarea lui in loc de masticul respectiv se pune silicon transparent,asa am facut eu acum nu se mai aburesc.Bafta!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR