Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • CRyS`

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Salutare!(Opel Astra G Caravan 1.7 DTI din 2000)

Revin cu alta problema: la relanti nu merge motoru rotund Sad.Are tendintza de a scade`n turatie,de la 900 la 700.Din ce cauza?+ ca mai mult de 140 cu pedala la fund nu vrea sa se duca!
Sa fie din cauza injectoarelor sau.... nu stiu!....Ce`mi recomandatzi?

  • Daniel

  • Mesaje scrise: 2,831
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2004

  • Mesaj Privat
ai putea incerca o curatare a injectoarelor. acuma ramane de ales metoda: solutie sau ultrasunete.
  • bogdan_petrica

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Oradea, Bihor
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Salut,

Pana sa incerci metoda cu injectoarele incearca sa schimbi filtru de aer - la a mea dupa 15k de km cu un filtru la relanti are un mers neregulat si seara (cu luminile de drum puse) se vedea cu ochiul liber ca alternatorul nu incarca!

Alta problema ar putea fi de la cureaua la alternator - incearca sa schimbi filtru aer, filtru motorina dupa aia uita-te la curea alternator, distributie sa nu fie ulei, antigel pe ele.

Sper sa-ti fie de folos informatiile!
  • CRyS`

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Ba Nene...Am schimbat toata distributia si filtrele!Au mai ramas doar cureaua de alternator...si o rola intinzatoare.Dar acum ...pretzu!4 mil o rola si 600 de mii o curea?Unde`i spiru si afacerea? Sad... Cat despre injectoare cu ultrasunete,dar unde`n Iasi?In afara de Gold & Platin care vor 800 de mii(adik 1h si 30 min dureaza operatziunea)....
  • G-power

  • Mesaje scrise: 178
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2004

  • Mesaj Privat
Am avut si eu o problema asemanatoare cu variatia la relanti.Verifica sa nu ai contactele oxidate la bornele bateriei,sau masa de la caroserie.
Eu aveam verdeata (oxid) pe borne si dupa curatate si gresare, oscilatia a incetat.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR