Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • bogdanbratescu

  • Mesaje scrise: 410
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2005

  • Mesaj Privat
in weekend am fost acasa (la mare). sa va spun cum a fost .7 radare in tot judetul c-ta. ,de la mangalia la valul lui traian. 2 in valul lui traian. dupa nimic. Cum e? Cum e drumul putin mai bun trosc radar.
Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Si? ce te mira?
trecand de discursurile si declaratiile celor din MAI, militia romana are in continuare mentalitatea de "norma la amenzi". Cati dintre voi ati vazut radarele puse in locuri unde riscul de accident e mare (gen intersectii nasoale, etc)? Nu, nici poveste de asa ceva. Radarele se pun unde exista "riscul" sa ii dai a 5-a la masina (linii drepte in localitati, unde ai vizibilitate, si unde, de multe ori, nu e nici o casa...). In loc sa se mearga pe idei bazate pe principii educative, se merge pe "sa tremure soferii de frica"...
welcome to Romania. A very nice country. Unfortunatelly, it is populated Sad
  • bogdanbratescu

  • Mesaje scrise: 410
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2005

  • Mesaj Privat
cam asa ceva se vede ca sunt pusi pe facut bani.
  • emmanuel

  • Mesaje scrise: 235
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Politistii romani spun asa:
Nu mai avem norma de amenzi da' se iau sefii de noi dc nu aducem macar... atat... pe luna .
Deci norma nu mai e da'.... E!
Asta e > o sa ne puna cu botu' pe labe dupa intrarea punctelor !!
Skip ads

  • bogdanbratescu

  • Mesaje scrise: 410
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2005

  • Mesaj Privat
sfat: detector daca vreti sa mai ramaneti cu bani de mare
  • emmanuel

  • Mesaje scrise: 235
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Problema e ca nu intotdeauna ia la timp > plus ca dc mergi cu viteza f mare nu ai timp sa reactionezi > plus ca s-au invatat sa-l foloseasca intermitent (doar cand te vede ca vii tare)> plus ca in constanta au pus si de-alea ascunse in cutii!! Plus ......
  • arson

  • Mesaje scrise: 162
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2001 Y 2.0 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2005

  • Mesaj Privat
cred ca generatia asta de copii-politist sunt scoliti prin bulgaria, cu mentalitatea: "hai, dom'le, ca si-asa era ultima chitanta din cotor!". va anunt ca am platit amenda pentru viteza de 62 km/h in militari la ora 3.20 dimineata, iar acum 2 luni amenda prin posta pentru lipsa centurii, foto radar. parca poti sa te superi pe ei?!? asta stiu, asta fac Sad
  • pascaru_val

  • Mesaje scrise: 1,430
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2005

  • Mesaj Privat
arson a scris:cred ca generatia asta de copii-politist sunt scoliti prin bulgaria, cu mentalitatea: "hai, dom'le, ca si-asa era ultima chitanta din cotor!". va anunt ca am platit amenda pentru viteza de 62 km/h in militari la ora 3.20 dimineata, iar acum 2 luni amenda prin posta pentru lipsa centurii, foto radar. parca poti sa te superi pe ei?!? asta stiu, asta fac Sad


Pune si tu poza sa o vedem si noi, sunt curios cit de bine se vede in masina.
Shocked

offtopic :
@JE nu e mic motorul ala pt Caravan? - is curios.
Skip ads

  • sandumbogdan

  • Mesaje scrise: 887
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2004

  • Mesaj Privat
bogdanbratescu a scris:sfat: detector daca vreti sa mai ramaneti cu bani de mare

sau mergi legal si ajungi si cu bani de mare si fara griji
  • kata

  • Mesaje scrise: 586
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2004

  • Mesaj Privat
emmanuel a scris:Problema e ca nu intotdeauna ia la timp > plus ca dc mergi cu viteza f mare nu ai timp sa reactionezi > plus ca s-au invatat sa-l foloseasca intermitent (doar cand te vede ca vii tare)> plus ca in constanta au pus si de-alea ascunse in cutii!! Plus ......

Uite o mentalitate gresita a soferilor din Romania. "Daca mergi cu viteza f mare .... " . Scopul detectorului este acela de a te avertiza de apropierea de un radar, nu sa te salveze. De salvat de salvezi singur. Iar ideea din spatele detectorului, nu este aceea de la te face sa alergi cu viteza f. mare, ci aceea de a te ajuta sa mergi la limita legalitatii .. cu max 20 - 30 km / h fata de viteza legala impusa pe un anumit tronson. De ex : ai zona cu limitare la 50 .. mergi cu 70, a.i., atunci cand chitaie, chiar daca incearca sa-ti ia un instantaneu, cobori imediat la minim 60 ... care e o viteza "de tranzit", la care nu te taxeaza ... una e sa incetinesti 10 km/h, alta e sa incetinesti 40 km/h ... Cat despre plusurile din mesajul tau, referitoare la radarele din cosurile de gunoi .. le inveti ... de camere nu mai zic ...
  • BV-31STE

  • Mesaje scrise: 523
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2006

  • Mesaj Privat
Am fost si eu in week-end la Mamaia si m-am mirat ca de la fostele cabine de taxare pana in capatul statiunii spre Navodari erau vreo 4 radare(Vento-uri) plus vreo 3 motoare si aveau clienti Wink
  • kata

  • Mesaje scrise: 586
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2004

  • Mesaj Privat
BV-31STE a scris:Am fost si eu in week-end la Mamaia si m-am mirat ca de la fostele cabine de taxare pana in capatul statiunii spre Navodari erau vreo 4 radare(Vento-uri) plus vreo 3 motoare si aveau clienti Wink


..... desi ai limitare la 70 pe bucata aia Shocked
Skip ads

  • bogdanbratescu

  • Mesaje scrise: 410
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2005

  • Mesaj Privat
sandumbogdan a scris:
bogdanbratescu a scris:sfat: detector daca vreti sa mai ramaneti cu bani de mare

sau mergi legal si ajungi si cu bani de mare si fara griji


si faci 6 ore
  • sandumbogdan

  • Mesaje scrise: 887
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2004

  • Mesaj Privat
din iasi fac chiar mai mult de 6 ore, asta este, mai bine 8 ore cu masina decat plimbare cu elicopterul de la smurd
da' asa e romanul, daca legea zice ceva, el trebuie sa fie mai destept, eu imi doresc sa ajunga si la noi regulile stricte legat de viteza cum sunt in tarile civilizate
daca ai primi 1 noapte la inchisoare pt. depasit viteza legala (cum e in unele state in usa), cred ca ar fi mult mai putini viteji si mai putine accidente
  • BV-31STE

  • Mesaje scrise: 523
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2006

  • Mesaj Privat
Pai 6 ore am facut eu de la Brasov si mi s-a parut mult. As fi vrut sa scot mai putin Wink Am avut si noroc ca de cateva ori era sa prind cateva radare prin localitati sau cine stie poate ma trezesc cu poze acasa.

Anul trecut am plecat la 5 dimineata si la 10:30 eram cazat in Mamaia. Cu un Logan 1.4 nou-nout. Cred ca a fost drumul mai liber...
  • arson

  • Mesaje scrise: 162
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2001 Y 2.0 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2005

  • Mesaj Privat
@pascaru_val
in procesul trimis prin posta se spunea ca am fost surprins de camera radar nepurtand centura. am fost la politie si am intrebat ce e cu poza aia si ca vreau sa o vad. mi s-a raspuns ca pot sa ii dau in judecata si ca la proces or sa vina ei cu foto, intrucat e proba lor... deci ori ii crezi pe cuvant, ori te judeci cu ei, si poate ai nesansa sa fie chiar asa cum zic ei. Sad
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
arson - da' tu ce zici, o aveai? ca eu cred ca ti-or pus data si ora "evenimentului"
  • bogdanbratescu

  • Mesaje scrise: 410
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2005

  • Mesaj Privat
pai hai sa fie cum zice sandu: Facem autostrada pana la mare, dar punem camere ca pe dn1, cand treci de cernavoda mergi ca naiba pe drumul ala pana la c-ta, treci de valul lui traian(2 radare daca scapi de unul te ia alalalt), treci si de c-ta iar pana in mangalia in fiecare localitate radar. Cand sa intri in mangalia, pana la limita orasului 4 benzi, limitare 80?! si radar. Ok ai ajuns pe litoral: te cazezi: o caruta de bani, mocheta rupta, asternuturi la fel. Restaurant: mancarea dupa o ora, tacamuri murdare , bani o caruta. Halal turism! Sandu mai bine cu smurdul tau.
  • posto

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Am fost si eu la mare in we iar cand am venit am mers in coloana ( care se deplasa cu 100 km/h ) si am fost depasit de o groaza de masini ( ca sunt incepator ce naiba) in urmatoarele conditii:

- varf de panta
- pod
- linie continua, in localitate
- linie continua, in curba
- ploaie torentiala, vizibilitate pana in masina din fatza mea.

Singurele masini de politie erau la cele 2 sau 3 accidente pe langa care am trecut si la un stop unde ii opreau pe aia care doar "cedau".



arson: www.amenda.ro , poti sa ii dai in judecata si prin posta Smile
  • arson

  • Mesaje scrise: 162
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2001 Y 2.0 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2005

  • Mesaj Privat
@je
cine mai stie?!? e posibil, dar sincer sa fiu, nici macar nu stiu pe unde vine strada aia... in fine, mi-au scos din buzunar 25 roni Smile
chestia e ca legea asta cu obligativitatea centurii de siguranta s-a nascut moarta... daca te uiti cu atentie, din 100 de soferi, 5-6 poarta centura in oras.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR