Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • l_stoian79

  • Mesaje scrise: 602
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2006

  • Mesaj Privat
salutari

daca vre-un coleg de forum din TM are roti de marimea 205/55/R16 si e dispus sa mi le imprumute ptr o tura cu ele, as fi recunoascator (dau niste beri Embarassed ).

momentan am 195/55/R15 pe masina si vreau sa-mi cumpar jante mai mari, dar as vrea intai sa testez cum se comporta masina cu roti de diametru mai mare. In mod normal eu ar trebui sa pun 205/50/R16, dar nu prea as vrea sa ingustez talonul rotii, asa ma gandesc sa pun 205/55/R16.

ma intereseaza sa fac vreo 50-100 km in oras sa vad cum se simte la demaraj si la consum .
Multumiri anticipate.

Eu Embarassed
  • Mihay

  • Mesaje scrise: 194
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Monteaza cu incredere ca nu vei avea nici o problema.
Am pe masina rotile pe care vrei tu sa le montezi si masina se comporta mult mai bine cu aceste roti decat cu cele pe 15 (in cazul meu,rotile de iarna sunt 195 60r 15)
  • l_stoian79

  • Mesaje scrise: 602
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Mihay a scris:Monteaza cu incredere ca nu vei avea nici o problema.
Am pe masina rotile pe care vrei tu sa le montezi si masina se comporta mult mai bine cu aceste roti decat cu cele pe 15 (in cazul meu,rotile de iarna sunt 195 60r 15)


Multumesc de sfat, dar daca ma uit mai cu atentie in semnatura ta observ un detaliu: tu ai motor de 1.8, eu am motor de 1.4 Embarassed , la cuplul si puterea de pe motorul tau e clar ca nu prea simti nici o diferenta, dar la masinuta mea e alta discutie
  • randomm

  • Mesaje scrise: 153
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Si eu am tot 205/50/R16. Se simte o diferenta la plecare numai in cazul in care faci liniute... in rest nu simti diferente din punctul asta de vedere. Ai o stabilitate mai buna, masina sta oarecum mai lipita de asfalt. Parerea mea ar fi sa mergi inainte cu up-grade-ul. La mine urmeaza 245/40/R17 Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR