Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • vallyyy

  • Mesaje scrise: 1,717
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Domnu Dan o sa-l filmez azi la cald ......stiu cum suna la agila , asa fac pana se incalzesc dar apoi torc , masina e cumparata de la proprietar ,nu de la samsar , ce ar mai fi suspect ar fi faptul ca in acte am gasit o lista ( lant distributie,patina lant,intinzator lant,garnitura capac,garnitura pompa ulei,garnitura pompa de apa,rulment fata) si o carte de vizita (piese import) , de rulmentul fata mi s-a spus de la cumparare ca a fost schimbat si il am si in portbagaj ,de lant nu s-a pomenit nimic . Pana acum am cerut doua pareri de mecanici si ambii au zis ca e lantul , nu am dat capacul de la culbutori jos pana acum .Tacane la fel si la cald ,o sa pun azi filmare la cald
Skip ads

  • vallyyy

  • Mesaje scrise: 1,717
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Pana rezolv distributia ,o sa dureze vreo saptamana (pana vin piesele si pana prind mecanicul liber) , as mai avea o problema , vad ca vine frigul si nu stiu ce antigel e in motorul asta ,cum fac sa dau afara apa/antigelul din instalatie unde e situat busonul ,mi-ar fi de mare ajutor daca cineva de pe aici ar fi amabil sa-mi dea si mie un link ,eventual sa posteze manualul pentru motorul asta al meu .Multumesc de ajutor !
  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
De citit aici si aici .
  • mowgly_20

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2007 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Salut, am un Astra G, 1.4, Hatchback, din 2007, 106000 km. iar astazi mi-a aparut din senin un tacanit metalic (dupa un drum de aproximativ 15 km, cand incercam sa bag masina in garaj). Am fost la un ,,mecanic batran", care printre altele mi-a verificat bujiile, constatand ca a doua bujie de la dreapta la stanga cum stai in fata masinii, avea ciocul rupt si cazut in... camera pistonului (nu stiu daca am inteles corect unde a cazut)?. Va rog spuneti-mi care ar fi pagubele... Sad... Va multumesc.
Skip ads

  • luciraica

  • Mesaje scrise: 2,000
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2001 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2011

  • Mesaj Privat
poi n-ai cum sa stii pana nu dai chiulasa jos...
poate merge cumva sa aspiri bucatica aia..... si cu putin noroc sa nu se fii intamplat nimica
  • mowgly_20

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2007 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Mulțumesc.
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Recuperator magnetic si endoscop.
  • irinel.rotaru

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2007 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Am si eu un opel astra 1.4 din 2007 distributie pe lant cumparata second si dupa 3 ani de mers fara interventii la mecanic m-a lasat rulmentul hidraulic din cutie si am ramas fara ambreaj.M-acostat 350 rulmentul+ manopera 150 lei.Acum am o problema.s-a spart furtunul care duce de la motor la radiator si de la radiator la vasul de expansiune.UNDE GASESC MAI IEFTIN ACEST FURTUN?M-am interesat la mine in zona si costa 280 lei.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR