Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Chiar asa. Cate reguli incalcati zilnic si care sunt alea? O faceti intentionat, de nevoie sau...alte motive!? Very Happy
Eu par example intru aproape zilnic pe un interzis Very Happy chiar in spatele blocului si mai trec de cateva ori pe linie prin dreptul refugiului. Pe prima o incalc din comoditate Very Happy si pe adoua de nevoie Sad
Skip ads

  • octav_bz

  • Mesaje scrise: 1,048
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2009 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Eu nu imi pun centura in oras niciodata!Zilnic cam atat.
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
1. In mod curent intru pe linia de tramvai, chiar daca nu am masina in dreapta. E mai bun si mai liber drumul.

2. Fac depasiri langa treceri, daca se vede bine trecerea. Nu mai schimb vitezele.

3. Schimb benzile in functie de trafic. Urasc sa plec de pe loc de 7000 de ori numai pentru ca sunt 2 mocaiti in trafic.
  • botosu

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Buna ziua, numele meu este Botosu si recunosc ca incalc regulile de circulatie.... Laughing

Hai ma, ce draq e asta Shocked Question Question Question

Eu il manac pe ala care nu a trecut in viata lui pe rosu intentionat, care nu a trecut pe trecerea de pietoni desi erau pietoni cu un picior pe zebra, care nu a ocolit refugiu de tranvai, care nu taie dunga continua, care a dat mereu prioritate de dreapta, care da semnal la fiecare trecere de pe o banda pe alta, care nu a parcat la mai putin de 25 m de coltul intersectie.... etc.

Hai sa fim seriosi nu cred ca se poate circula fara sa incalci macar o regula pe zi.... cel putin in haosul din Buc.
Skip ads

  • rudareanu

  • Mesaje scrise: 87
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2006

  • Mesaj Privat
eu incalc toate regulile de circulatie atat timp cat apreciez ca nu aduc prin asta prejudicii sanatatii si integritatii mele sau a participantilor la trafic.
in concluzie(si acum vorbesc serios) feriti-va de soferii din caras, sunt obisnuiti cu circulatie lejera si merg cum ii taie capul (inclusiv eu)
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
botosule, pai pe mine ar cam trebui sa ma mananci! Very Happy poate ca mai incalc reguli grave insa nu am trecut nicio data pe rosu cu intentie!!!!
  • VectraDTI

  • Mesaje scrise: 685
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2004

  • Mesaj Privat
recunosc si regret fapta comisa...


Ultima modificare facuta de VectraDTI la Mie 21 Jun, 2006 1:38 pm
  • botosu

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
love4cars a scris:botosule, pai pe mine ar cam trebui sa ma mananci! Very Happy poate ca mai incalc reguli grave insa nu am trecut nicio data pe rosu cu intentie!!!!


conform statisticilor, tu nu existi.... Laughing

glumeam Smile
Skip ads

  • foca montana

  • Mesaje scrise: 855
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2005

  • Mesaj Privat
in momentul in care am venit in Buc conduceam foarte civilizat dar acum......

mai trec pe galben dar doar unde stiu intersectia, mai schimb benzile dar niciodata nu depasesc pe dupa refugiu... (am luat amenda....) ini rest conduc destul de legal (pana mi se pune pata....)

Peace
  • stasi

  • Mesaje scrise: 134
  • Locatie: IASI
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2006

  • Mesaj Privat
am fost sapt trecuta in constanta. mi-e greu sa enumar tot ce am facut pe acolo. nu ca m-as lauda. chiar mi-era jena de mine. Smile
  • botosu

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
In fiecare dimineata vin dinspre Casa Poporului si trebuie sa traversez podul de la Piata Natiunilor Unite si dupa sa fac stanga spre Izvor.

Daca as sta regulamentar la stopul care este inainte de pod, nu as trece intersectia nici pana la ora 16:00, pentru ca cei care vin pe Splai dinspre Izvor, intra in intersectie (pe verde ce e drept) si nu mai au unde sa se duca spre Unirea. => eu trebuie sa ocolesc semaforul, pe contra sens Cool , ca sa ii ocolesc pe meseriasi care blocheaza intersectia. Evident ca trec pe verde ca altfel nu am cum... doar ca pe contra sens Razz !

Daca am noroc sa ajung pe pod, la iesire am un mare STOP, daca as sta normal sa dau prioritate celor care coboara de pe Victoriei, nu as mai trece nici dupa 16:00, pt ca semafoarele nu sunt sincronizate si se da verde si celor care coboara de pe Victoria si intra pe pod, si celor care ies de pe pod si fac stanga spre Izvor.

Nici nu vreau sa ma gandesc cate regulii incal zilnic intr-o singura intersectie Embarassed
  • LEXXX

  • Mesaje scrise: 1,019
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Salut, ma numesc Alex si incalc zilnic urmatoarele reguli de circulatie: Smile Smile Smile Smile

In fiecare zi intru pe sens interzis
In fiecare zi merg pe linia de tramvai, deseori pe a doua (cea din contrasens), si ocolesc refugiul de tramvai pe interior (pe linie)
Nu port centura niciodata in oras

Ocazional:
am trecut intentionat pe rosu
am trecut pe trecerea de pietoni chiar daca pietonii au pasit pe drum chiar daca puteam sa opresc in siguranta
depasesc pe linie continua
depasesc in mod frecvent viteza maxima mai ales in afara Bucurestiului

Mai sunt in mod sigur dar nu-mi vine acum.

Mentionez ca scriu intr-un moment in care nu sunt in toate facultatile mintale si marturia mea nu poate fi folosita in fata legii Smile Smile Smile Smile

Am condus destul de mult si am avut doar un accident foarte usor din cauza mea, a pus ala din fata frana, am pus si eu, dar eu am avut lag Razz
Skip ads

  • @dyS

  • Mesaje scrise: 747
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1995 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Se pare ca toti suntem in lipsa de timp (deh...secolul vitezei se spune Rolling Eyes ) si asta reprezinta cred principala cauza a acestor nereguli in circulatie Wink
...ca atare nici eu nu port centura (in special prin oras sau drumuri scurte); recunosc, n-am trecut niciodata pe rosu...insa tre` sa admit ca le dau dreptate (intr-o oarecare masura celor din Bucuresti: daca nu esti un pic mai cu initiativa, risti sa fii prins intr-o intresectie pana ti se face rau Razz.
In rest, cum spunea si botosu, neacordare prioritate la trecere pietoni (o grasana chiar mi-a tras una cu simt de raspundere peste antena Evil or Very Mad), trecere pe culoarea galbena a semaforului....
  • botosu

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Vad ca apare o oarecare diferentiere intre GALBEN (de ce draq se numeste asa Question ca e portocaliu toata ziua... si noaptea cand falfaie de bezmetic) si ROSU.

Din punctul meu de vedere, daca e GALBEN, il vezi din timp, poti sa opresti safe si nu o faci, ba apesi si mai tare pe GAS, e tot aia cu am trecut pe rosu. Evil or Very Mad
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
apropo de centura... nici eu n-o port Very Happy
referitor la viteza, ating zilnic dublul limitei maxime( in oras, ca afara nu ma tine masina sa fac asta Very Happy )
zicea cineva de depasit pe linia continua. pai asta nu mai este incalcare nici in mintea politie Cool sau trecutul in treapta superioara inainte de trecere, schimbat banda fara sa astepti 50m de la semnal si multe alte d'atea marunte.
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Plutonier Tuzgureanu de la Politia Rutiera.
Am notat marturisirile voastre, continuati Razz
  • botosu

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
plutonier Question .... asta e cam mic in grad Razz
  • Tataee

  • Mesaje scrise: 303
  • Locatie: Mangalia
  • Masina: Karl 2016 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Buna ziua!
Pentru ca la noi in comuna ( sat cu blocuri) nu exista semafoare pot declara cu mana pe inima ca am facut urmatoarele "chestii":
1. Parcare de-aiurea pentru scurt timp............. nimeni nimic? sau nu este interzis?????
2. Viteza mai mare dacat legala........tot asa ........ nimeni nimic , nici asta nu e interzis??
3. Ala cu pietonii pe trecere e la ordinea zilei.
4. Mai sunt si altele dar nu le mai tin minte...... cred ca le fac atat de des incat am ajuns sa cred ca sunt legale.... oare?
  • sorin68_ro

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: ploiesti
  • Masina: Vectra 1998 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Aproape zilnic urmatoarele:

-circul pe linia de tramvai
-nu prea dau prioritate la trecerile de pietoni
-parchez aproape mereu pe linga semnul cu "oprirea interzisa"(asa se nimereste
-vorbesc la telefon cind conduc
-mai fortez si mai trec si pe rosu
-depasesc viteza legala(si in oras si afara)
cam atat; sper ca nu mi-a scapat nimic
  • SAW

  • Mesaje scrise: 125
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2005

  • Mesaj Privat
cred k am facut si eu cam tot ce ati scris si voi mai sus... dar de vre-o luna m-am linistit complet, sunt un sofer model Sad sau macar fac tot posibilul. motivul: am mers pe linia de tramvai si in dreptul refugiului mi-a sarit unu pe masina.
asa ca .. mare mare atentie ca se iese ff greu cu cazierul curat din situatii de-astea, mai bine pierzi cateva minute pe zi mergand corect decat sa te alegi cu cazier si zeci de milioane cheltuite aiurea. stiu ca nu are nici un efect atunci cand iti zice altcineva.. dar aveti grija..


o sa bag niste poze in garaj sa vedeti si calibra.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR