Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • Dan56

  • Mesaje scrise: 775
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Le gasesti pe VW / Audi.
Skip ads

  • eukata

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 2002 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Stie cineva daca firele de la plafoniere spate la astra g trec prin praguri? Si care anume ar fi? Vreau si eu sa pun leduri si nu stiu cum sa le leg sa se aprinda o data cu plafoniera.
  • dew

  • Mesaje scrise: 1,115
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2002 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2008

  • Mesaj Privat
eukata a scris:Stie cineva daca firele de la plafoniere spate la astra g trec prin praguri? Si care anume ar fi? Vreau si eu sa pun leduri si nu stiu cum sa le leg sa se aprinda o data cu plafoniera.


Nu trec prin praguri, cele dupa 2002 sunt sub forma de banda care e lipita de plafon pe interior, iar cele inainte de 2002 au cabluri prinse direct pe caroserie. La nici una nu se poate ajunge daca nu dai plafonul jos
  • potorac ionut daniel

  • Mesaje scrise: 169
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2006 17CDTI-z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2007

  • Mesaj Privat
poate sa spuna cineva de unde vin firele exact la plafonierele spate ca si eu stau cu lampile in garaj ca nu stiu de unde sa trag firele si in tis nu stiu sa caut. am incercat o juma de zi si nimic , pe forum de 2 zile caut si nam gasit
Skip ads

  • octavianvarzaru

  • Mesaje scrise: 231
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2009

  • Mesaj Privat
@potorac ionut daniel daca nu ai plafoniere pe spate, nu ai nici fire trase. Si eu am avut acceasi intrebare acum ceva vreme.
Ce am facut eu? Am dat plafonul jos, pentru ca firele sunt prinse de tabla habitaclului pe sub plafon.
Firele sunt usor de tras. Ai nevoie de trei fire pentru fiecare plafoniera spate care se unesc la plafoniera centrala unde ar trebui sa ai o mufa cu 3 fire.
Daca ai nevoie de informatii mai detaliate spune-mi.

Bafta
  • valy25

  • Mesaje scrise: 201
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2008

  • Mesaj Privat
salut,puteti sami dati si mie corespomdenta pinilor din mufele usilor fata si spate pt astra g 2001,am cautat in tis dar nu am gasit nimic.multumesc,o zi cat mai placuta.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR