Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • cristi1947

  • Mesaje scrise: 163
  • Locatie: Timis
  • Masina: Ascona 1979 1.9N
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Baieti azi mi-am gasit masina zgariata. Nici macar nu am inteles motivul. Nu a fost parcata aiurea, nu incurca pe nieni. Sa turbez de nervi. Daca-l prind il belesc. Ati patit asa ceva? Ce ati facut.




Skip ads

  • Borisake

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Credeam ca doar in Bucuresti sunt prosti crescuti oamenii, dar se pare ca ma insel...imi pare rau de intamplare si banuiesc ca ar fi bine sa nu dai de el, asta pt binele lui, desigur.
  • cazacu_cristy

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Ce ai patit tu e o nimica toata.Eu am gasit masina zgariata pe partea dreapta,usa fata ,spate,buson rezervor cu o cheie sau ceva de genul,zgariata in stanga fata pe spoiler de o masina rosie(dupa vopseaua ramasa Very Happy ),infundata sub busonul de la rezervor, si la spoilerul spate de vreo 5-6 ori zgaraiata.De fiecare data in parcarea Complexului Studentesc din Timisoara .Toate astea in mai putin de un an. Very Happy .Asta da noroc. Laughing.Si mentionez ca nu sunt 'blonda',adica nu parchez in asa fel sa incurc lumea, si totusi am fost obstacol pt toti.
  • cristi1947

  • Mesaje scrise: 163
  • Locatie: Timis
  • Masina: Ascona 1979 1.9N
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2009

  • Mesaj Privat
bai eu daca il prin il bat de-l ia drk, a mea e o classica, muncesc la ea ca orbu si bag bani in ea. si vine un bou si mi-o zgaraie.
Skip ads

  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Stiu prin ce treci si mai ales cata furie ai acumulat! Am patit-o si eu cu vechea masina! La cea actuala nu cred sa se poata intampla ceva, fara sa pot identifica jegosul care face rau! Am camere de supraveghere(doua bucati) cu infrarosu care functioneaza nonstop , statie de emisie cu autovox foarte sensibil, deci ascult orice se poate intampla pe o arie 15-20 m. in jurul masinii, (cu ocazia asta am aflat si vecinii...unii din ei ...care ma barfesc Smile ) si alte "dracovenii" ce mi-au mai trecut prin cap, in apararea "bunului personal"! Daca vreunul indrazneste sa o "atace" in nici un caz nu voi iesi cu flori, tort si alte bauturi fine la el! Direct la SMURD il transfer....
  • 26mad

  • Mesaje scrise: 453
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2008

  • Mesaj Privat
te-ai dotat nu gluma....poti da mai multe detalii despre camere si statie? ma refer la model pret etc. mersi
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
26mad a scris:te-ai dotat nu gluma....poti da mai multe detalii despre camere si statie? ma refer la model pret etc. mersi

Camerele sunt din comertul nostru...sincer nici nu mai stiu ce marca sunt, pentru ca le-am facut o "cusca" ermetica de tabla pentru intemperii! Statiile sunt cele din comert "Tevion", PMR-uri in banda free de 446 Mhz. modificate in frecventa pentru a nu fi deranjat de alti useri in cele 8 canale libere! Am profitat de faptul ca au autovox cu 10 praguri de sensibilitate (intra in emisie automat la sesizarea vocii sau a altor zgomote) si am montat doua microfoane "condenser" mai performante! In casa am a doua statie care functioneaza in tandem cu cea de la masina prevazuta si asta cu "Squelch", (adica nu se aude decat cand cea de la masina intra in emisie) . Cam asta este asa in mare.....si sa fiu sincer chiar ma si distreaza chestia cu aceste statii! Masina o tin in fata blocului, am vedere perfecta la locul de parcare si pe langa ea mai este si o aleee pietonala...de aici distractia ...trec diferiti, se mai cearta, isi mai injura cate unu nevasta etc.... Smile Iti dai seama....
PMR urile le-am luat demult, cu 50 Lei perechea si la camere nu-ti pot spune un pret ca le-am luat la schimb cu alte fiare...
  • cezarkrn

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2008

  • Mesaj Privat
ce pot sa zic,
mi-am gasit masinuta cu 2 zgarieturi pe capota, toata partea dreapta (usa, aripa F+S) si ca bonus 2 roti taiate. Smile (precizez ca aceste zgarieturi nu ies la polish) Sad .
Skip ads

  • Byke

  • Mesaje scrise: 3,358
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Vandalizare? Cu cuiul, capota, stalp spate, laterala dreapta.
Stat cat stat, si rabdat, dupa aprox. doi ani si ceva am apelat cu tot dragul la Casco. In prima saptamana as fi apelat la o tija de bicicleta pastrata in masina. Instalat si camera wifi pe strada. O saptamana. Nimic.

Rezolvare? Casco + vopsitorie de calitate (codul de culoare). Glanz!
  • krueger

  • Mesaje scrise: 125
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2002 z22se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Toata partea dreapa inclusiv far si stop, pe aripa din spate mi-a zgariat si tabla...singura solutie a fost sa revopsesc toata partea. Cel mai nasol e ca nu parcasem pe locul nimanui in poarta nimanui ci langa un zid de casa care nici macar geam nu avea pe partea unde am parcat eu.Am depus o plangere penala cu autor necunoscut pentru distrugere de bunuri. Ce credeti ca merita faptasul?
  • cristi1947

  • Mesaje scrise: 163
  • Locatie: Timis
  • Masina: Ascona 1979 1.9N
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Sa-i zgarai fata asta merita. Chestia este macar daca ar invata ceva din asta, dar gunoaiele tot gunoaie raman.
  • pepenas

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2009

  • Mesaj Privat
sunt cretini care practic doar vor sa faca rau , cum sunt pustanii astia de 15 16 ani care sufera de ei , + betivi sau oameni care nu stiu ce inseamna o zgarietura si cat de greu scapi de ea ... ar trebui facuta o lege daca ii prinzi sa iti dea bani sa iti vopsesti toata masina x(
Skip ads

  • ludi_f

  • Mesaje scrise: 363
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Intr-o noapte, acum 6 luni aproximativ, cineva a zgariat toate masinile din parcare. TOATE. La mine, partea stanga - 3 piese. Mi-a fost ciuda si am apelat la casco. Acum o luna, cineva a zgariat destul de rau opelul parcat chiar in fata mea. Eu am scapat....
Partea care ma sperie (intr-un fel) e ca daca vad pe cineva care face asta - si il bat, ma da in judecata. Il tin pana vine politia - il sechestrez deci ma da in judecata. In aceasta tara de rahat legile nu sunt facute pentru "prostime" ci pentru bazatii aia care le fac chiar ei.
Si inca o chestie, acum o saptamana, noaptea, niste betivi au lovit pe o strada lunga, mai multe masini - oglinzile retrovizoare rupte. O gramada de masini am vazut in situatia asta. I-a prins militia dimineata, erau niste vagabonzi. Ce sa le faci la aia, cine plateste paguba?
  • CapellaCt

  • Mesaje scrise: 1,624
  • Locatie: Deutschland
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
ludi_f a scris:
Si inca o chestie, acum o saptamana, noaptea, niste betivi au lovit pe o strada lunga, mai multe masini - oglinzile retrovizoare rupte. O gramada de masini am vazut in situatia asta. I-a prins militia dimineata, erau niste vagabonzi. Ce sa le faci la aia, cine plateste paguba?

Nu cunosc foarte bine legislatia,dar banuiesc(ar fi normal asa) ca vor primi amenzi si vor fi obligati sa plateasca ce au stricat/spart/distrus.In cazul in care nu vor/nu pot sa suporte partea materiala,vor fi judecati si condamnati pentru fapta lor.
Acum cativa ani in Constanta daca erai prins fara bilet pe mijloacele de transport in comun primeai amenda 500.000 lei(50 ron),in cazul in care nu o plateai erai obligat sa muncesti 10 ore sau 10 zile(nu mai stiu exact) in folosul comunitatii.
  • ludi_f

  • Mesaje scrise: 363
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2007

  • Mesaj Privat
nu au cum sa plateasca vagabonzii - deci vor fi condamnati la...cat ? o luna, 2, 3 de inchisoare. Si pagubitii.....pana.
Intotdeauna vor exista excremente ale societatii, pacat ca la noi sunt atat de multe.
  • CapellaCt

  • Mesaje scrise: 1,624
  • Locatie: Deutschland
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
@ludi_f ai dreptate,pe pagubit nu-l va ajuta cu nimic.Ne gandim ca asa se invata minte si nu mai procedeaza la fel a-2-a oara,insa sunt altii al fel de inconstienti,teribilisti si imbecili(nu ma refer doar la vandalizarea masinilor).
  • cenzurat_bigu

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Vectra 1995 b
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jan 2009

  • Mesaj Privat
stay linistyt k si la mine pe capota mam trezit intro dimineatza cu un Z urias:((....astya is vecini mei:D
  • frumushel

  • Mesaje scrise: 330
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2008

  • Mesaj Privat
cenzurat_bigu a scris:stay linistyt k si la mine pe capota mam trezit intro dimineatza cu un Z urias:((....astya is vecini mei:D

Scuze de ironie: "Sau era Zorro" Laughing
  • mariano

  • Mesaje scrise: 972
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Ce este mai grav - acesti idioti ce se dedau la aceste fapte, denota inca o data daca mai este nevoie ca nu au pic de creier si sunt odihniti nevoie mare. Paguba tot paguba se cheama, chiar daca o gasesti busita sau zgariata. In limbaj juridic, inseamna vandalizare si distrugere voluntara de bunuri. Mai grav este ca rar ajungi sa-i dovedesti.

Ca sa nu mai spun despre acesti nemernici. Iata ce am vazut intr-una din zile stand la stop. Noroc ca am avut aparatul cu mine ca sa va pot arata si voua.

  • Vergy

  • Mesaje scrise: 147
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Si eu am patit-o cu zgariatul,acum o luna pe dreapta si azi pe stanga,deja sunt in cautarea unui sistem de supraveghere,ca daca-l prind il pun sa plateasca si sistemul si...de toate.
Pareri pentru un sistem bun de supraveghere non stop?as lua si second de la cineva care a prins faptasul si ar vrea sa-l vanda
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR