Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • Cipri19

  • Mesaje scrise: 209
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Salut. Am folosit functia cautare, am gasit ceva unde cineva a pus niste instructiuni intr-un .pdf , dar fisierul nu mai e valabil. Am o Vectra b din 2001 si acum cateva zile mi s-a ars faza scurta pe stanga. Am deschis capota si am vazut ca nu am loc sa-mi bag mana pe acolo ca sa ajung la becuri. Am observat ca grila este in prinsa in 2, 3 suruburi, dar nu am de gand sa o dau jos doar pentru un bec, sunt sigur ca exista o metoda mai simpla...
Deci, cum mama naibii schimb faza scurta pe stanga? Smile
  • Drogas

  • Mesaje scrise: 1,260
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
la reprezentanta, la fel si daca se ard sigurantele tot la reprezentanta rezolvi ...
  • hopasuss

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2003 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2009

  • Mesaj Privat
nu mai zapaciti omul de cap cu reprezentata voastra, nu cred ca era chiar necesar pt replici acide.

Este loc suficient sa dai jos capacul acela (eventual scoti cutiuta cu relee afara, cel putin asa e la mine, loc ingramadit ) si scoti becul afara si il inlocuiesti
  • victor tanasa

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Vectra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Ai cumva xenoane? Atunci problema poate fi mai complicata. Asa e , Dai cutia de relee afara bagand o surubelnita intre suport si cutie pe fata dinspre baterie apoi tragi usor in sus. E loc suficient, trebuie sa desfaci capacul negru rotund si ajungi la bec. Daca nu e xenon e simplu, altfel... Eu am xenon si am constat aceeasi problema, nu merge pe stanga, nu totdeauna. Desi am schimbat becurile intre ele , dr. cu stg. tot stg. nu merge, deci nu e din bec, am curatat contacte si problema persista...Daca e cineva care stie cum e cu xenoanele din fabrica l-as ruga sa vina cu ceva sugestii. Ms
  • hopasuss

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2003 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Am patit si eu odata sa nu mearga xenonul pe dreapta dar a aparut in bord eroare , nu mai retin exact ce si cum. Am deconectat bateria ca am dat peste cap alarma si apoi si-a revenit si alarma si xenonul. Deci chiar nu stiu ce sa zic ,eventual dai jos farul sa vezi exact ce si cum.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR