Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • Tigra16v

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2005

  • Mesaj Privat
In momentul in care am luat masina de la vechiul proprietar acesta mi-a spus sa nu fac plinul deoarece ar fi un furtun de la rezervor fisurat. Puteti sa-mi spuneti va rog despre ce furtun ar fi vorba, unde pot gasi acest furtun, precizez ca am bagat cam 35-40l si pana acum nu a curs nimic. Multumesc pt ajutor.
  • turbojack

  • Mesaje scrise: 124
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Tigra16v a scris:... si pana acum nu a curs nimic. Multumesc pt ajutor.




Posibil sa fie furtunul de supraplin.Uita-te sub aripa dreapta spate,unde pe pasajul rotii sint atasate doua furtune ,unul gros si unul subtire.Cel subtire este de supraplin.
  • Tigra16v

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Multumesc mult ma voi uita si va anunt daca am depistat furtunul fisurat..... foarte posibil ca acesta sa fie deoarece mi s-a spus ca doar la plin curge.... aveti idee unde as putea sa-l gasesc de cumparat?
  • Tigra16v

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Am mai vb si cu o persoana care are tigra si mi-a spus ca daca baga peste 40L de benzina ii curge acelasi furtun care ar fi de supra plin si ca nu ar avea nici un defect. Vreo parere in acest sens?
  • Tigra16v

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Imi mai poate spune cineva de pe aici care este treaba cu acest furtun de supraplin?... unde are capatul acest furtun..... din cate imi dau eu seama ar fi de la cel mai "inalt punct" al rezervorului adica cand acesta este plin ochi si se scurge unde?
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR