Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • veteranul

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Buna seara. La astra F 1,6 16v x16xel, cand trag de butonul de aprins lumini, nu se aprinde lampa din plafon si cea din plafon portbagaj, becurile sunt bune, daca deschid o usa , plafoniera de la oglinda se aprinde. Sigurante verificate, bune toate, nu vine tensiune la bec. Sa fie de la vreun test , vreun mecanic o fi mesterit ceva cu testerul fara sa stie pe unde umbla? Ma intreb si va intreb daca a patit cineva asa ceva
  • FLO11

  • Mesaje scrise: 101
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Vectra 1994 TC4EEI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2008

  • Mesaj Privat
mesajul acesta nu trebuia postat la probleme tehnice ? Nu cumva dumneata ai mesterit cu testerul pe unde nu trebuie si acum cauti solutii ?
veteranul a scris:Buna seara ,si bine v-am gasit.Am achizitionat de curand interfata de diagnoza OP COM 139 la un pret zic eu destul de decent.Fiind de buna credinta, am zis ca iau un produs original si cu garantie si factura,si la care ,asa cum suna reclama,sa pot face update de soft, cand va veni vremea.Mai zicea anuntul ca are si soft in Romana pe langa cel in Engleza, dar stupoare, limba Romana era numai in anunt .Cum eu nu ma descurc in Engleza ( vb. romanaului : calul batran nu-l mai inveti la ham) la varsta mea se invata foarte greu. Stiu ca pe scest site, foarte multi se inscriu doar pentru a profita de cate si mai cate , fara a da si ei la randul lor ceva din experienta lor, dar consider ca eu m-am inscris in ideea de a impartasi si altor colegi din experienta mea de 36 ani de posesor de autoturisme si sa iau de la cei in pas cu evolutia auto, nefiindu-mi rusine sa intreb ce nu stiu.In situatia de fata , am nevoie de ajutor, cu un soft in Romana ptr.acesasta interfata, sau macar un tutorial sau ghid , manual ,in limba materna. Va raman indatorat celoar care incercati sa i-mi acordati acest ajutor la nevoie.

  • veteranul

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Scuzele mele pentru postare gresita, nu am mesterit , deoarece masina am luat-o pe 07 -oct 2010 si nu am stiut de unde sa aprind aceste lumini, iar cand a venit fiul meu pe la mine, care are ASTRA G 1,7 diesel, la plecare seara , avea lumina interioara aprinsa , si mi-a explicat ca se aprinde la el din acel buton de lumini daca tragi de el.Am tras si la F-ul meu dar nu se aprinde. Am verif. sigurantele, =bune , dar am observat ca nu toate soclurile sunt ocupate de sigurantela partea de jos a tabloului . Nu am nici un manual de intretinere, desi am cautat. Asa ca raman in ceata, pana cand mai strang ceva bani, sa merg la un service.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR