Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Frontera
  • radu_moto14

  • Mesaje scrise: 105
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Frontera 1993 C24NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Salut, am achizitionat de vreo luna o Frontera din 1993, 2410cmc, am sa fac o lista cu problemele care le am la ea, poate ma ajutati cu niste sfaturi:
-partea dreapta mai lasata cu vreo 4 cm fata-spate (spatele un pic mai tare)- sa fie din suspensii? cum verific?
-flansa cardan din cutia de viteze spre rotile fata (e chiar prima), si crucea care intra in ea sunt rupte
-cum as putea regla aprinderea? (bujii si fise am pus noi)
  • styuk

  • Mesaje scrise: 145
  • Locatie: Timis
  • Masina: Frontera 1996 X20SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Feb 2009

  • Mesaj Privat
incearca si pe http://forum.club4x4.ro
  • radu_moto14

  • Mesaje scrise: 105
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Frontera 1993 C24NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Am mai rezolvat niste probleme de la ultima postare, am sa pun si niste preturi:
-arc dreapta spate rupt - s-a inlocuit cu nou 600 ron+100 ron montatu
-disc ambreiaj 440 ron+200ron montatu
-telescoape noi LIP 320 ron ambele- le-am scchimbat eu - o ron manopera Very Happy
-fise noi bosch 110 ron/set
Acum intreb si eu de unde pot face rost de un cardan fata la un pret decent? sau de flansa care vine in capat (toate sunt la fel), mi-sa cerut 150 Euro pentru o cruce de cardan, in dezmembrari LAS VEGAS ARAD, tot pe drumul dinspre Timisoara Cluj am gasit un cardan de 2.8 diesel, la 200 euro, ce parere aveti de aceste pretui?, pe un arc second mi-sa cerut 400 ron, pai eu consider ca mai bine dau 600 ron pe unu nou, decat sa le umplu lor burtile, mai bine circul eu linistit.
  • florinrai

  • Mesaje scrise: 273
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Frontera 2002 y22dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2008

  • Mesaj Privat
daca e dusa numai crucea crucile cardanice sint standardizate exista saituri specializate care vind numai cruci cardanice la preturi acceptabile Dar dupa ce faci crucile cardanu trebuie echilibrat dinamic etc multe probleme incearca la RUNE o firma din brasov parca specealizata IN reconditionari cardane CU GARANTIEla lucrare
  • tibi68

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2009

  • Mesaj Privat
daca nu ai rez. problemele am eu si arcuir spate si cardanul din fata si nu la acele preturi astronomice
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Frontera

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR