Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • xmary

  • Mesaje scrise: 361
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2008

  • Mesaj Privat
salut pt o vectra b cu jante si anvelope 195/65/15 sa-i pun 215/45/17 se strica ceva la masina ?
bucsi, caseta, pompa de servo? este cu mult mai rigida?
  • mitluc

  • Mesaje scrise: 164
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Sep 2006

  • Mesaj Privat
La fel am eu, adica 195 iarna si 215 vara. Ce sa-ti spun, prima diferenta cu cele de 215 ar fi la virarea pe loc, va merge putin mai greu; vei simti toate denivelariele mult mai tare, spre exemplu pe unde mergeam pe macadam cu aIIIa fara probleme, cu cele de 215 merg in aIIa. Masina o am din 2006 si de atunci am schimbat o data pompa de servodirectie, si tot o singura data bucsele, pivotii, etc. Vei avea un mare castig in schimb la stabilitate, vei aborda altfel virajele, si mai ales un castig mare va fi la aspect. Eu sa stii ca abia astept sa trec din nou la cele pe 17.
  • BR-17-VTE

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2007 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2011

  • Mesaj Privat
salut dragi forumisti. am si eu o intrebare care ma sacaie de ceva timp si nu vreau sa arunc banii pe fereastra pe jante aiurea. eu in mom de fata am la masina jante de otel Prindere/Offset: 4 x 100 ET38 iar ca Dimensiune: 6.5J x 15, bineinteles cauciucurile sunt 195/60/r15, pe mine ma intereseaza dk acelasi cauciuc merge montat pe acest tip de janta: http://www.nlmotoring.com/X...k-p/53058082n.htm multumesc. o zi buna tuturor.
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Uite aici : http://www.willtheyfit.com/
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR