Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Tocmai am vorbit la telefon cu un coleg...este vorba de @Ursu/ 82, care are nevoie de ajutor. A plecat din Belgia spre Romania, si imediat ce a trecut granita dintre Germania si Austria ( aprox. 10-20 km ), intr-o benzinarie i s-a defectat alternatorul. Din pacate eu nu cunosc pe nimeni in acea zona care l-ar putea ajuta. Daca eventual cineva il poate ajuta este rugat sa-l sune pe acest numar de tel: 0753. 419. 205.
Skip ads

  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Miercuri seara imi trece un TIR pe acolo. Dar cred ca e prea tardiv ajutorul. Sad
  • Ursu/\82

  • Mesaje scrise: 1,947
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Multumesc pentru ajutor Edwin! Da daniel este tarziu deja am ajuns acasa ! Am rezolvat problema intr-un final dupa zeci de telefoane am gasit o masina de tractat care sa ma duca la un service care era deschis sambata! Astia nu vor sa faca bani, tin service-urile inchise sambata Smile) ! Daca nu il gaseam, trebuia sa stau in austria pana luni! Dar s-a trezolvat! Sa va zic si cat m-a ajuns chestia asta!
490 euro alternatorul, 150 euro tractatul si 185 euro manopera! Asa ca sa va rugati sa nu va cada alternatorul prin europa Smile) ! Multumesc inca odata celor care au incercat sa ma ajute! Oricand aveti drum prin belgia va astept la o bere cu traditie, o ciocolata neagra, alba sau normala si un fum de "Maria" Smile))
P.S. ultima e la cerere
  • Libra

  • Mesaje scrise: 4,003
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 2002 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Ma bucur ca ai rezolvat pana la urma, chiar daca a costat mai mult.
Am vazut tarziu topicul acesta, dar iti recomand ca macar pe viitor sa tii minte userul "gutenberg" si localitatea Regensburg. Pare a fi relativ in drumul tau intre Romania si Belgia. Omul e stabilit acolo si sunt in zona respectiva mai multe familii de romani. Din atatia oameni, tot se gaseste la unul o rezerva, o sufa, cateva scule uzuale, etc...
Skip ads

  • Ursu/\82

  • Mesaje scrise: 1,947
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Pai am trecut pe langa regensburg! e bine de stiut, multumesc!
  • ionutxxl

  • Mesaje scrise: 1,255
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Valeu la banii astia ti-o aducea pe platforma pana in Romania acasa..si ti-o si faceai.dar astea-s preturile in europa..Un amik de-al meu a luat un ford mai vechiut cu 300 euro,i-a crapat un furtunas la frana in germania,i-a luat 280 euro furtunasu si 150E schimbatu si la noi era 15 lei un furtunas la etrier pt acel ford din 96 Shocked
Parerea me-a ca la astfel de inerventii se plateste platforma care e intre300-400 e de la Nuremberg si ti-o aduce acasa,e 500 din Anglia pana in Romania pe platforma..Recomand aceasta metoda oricui pateste e de ajuns sa stii nr de tel la vre-un baiat care face germania si te pune in tema..Si economisesti si carburantul Rolling Eyes pana acasa..
  • Ursu/\82

  • Mesaje scrise: 1,947
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
500 te costa daca se duce cu tine si se intoarce cu alta masina! Ca daca se duce si se intoarce numai pentru tine, te ajunge mai mult!
  • ionutxxl

  • Mesaje scrise: 1,255
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Asa e..dar sunt care le lasa la Nuremberg si daca au masina spre romania bine,daca nu stau acolo platformele..Dar in principiu bine ca ai rzolvat..Eu am patit asa cu un Ww caravele in slovenia ,am asteptat sa se faca ziua,am cumparat o baterie dintr-un peco cu 150 e,si am ajuns pana la Oradea,unde am remediat problema romaneste
Skip ads

  • Ursu/\82

  • Mesaje scrise: 1,947
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
da si asta ar fi o solutie, dar nu puteam sti cat ma v-a tine bateria si pana unde voi putea ajunge! Ca ma gandisem sa iau o baterie si sa-i dau inainte, dar nu stiam cat timp puteam merge! Si vad un lucru bun ca mi s-a stricat la austrieci si nu la Unguri! Cred ca era jale de mine daca se strica acolo!
  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
de ce era jale?erai mai aproape de ro.ungurii mai stiu si romaneste si engleza.
la masina unui prieten s-a dus motorasul de la stergatoare aproape de oradea.era aproape de anul nou undeva pe 30 dec.a ajuns la budapesta a facut anul nou si pe 2 ian a mers l-a reprezentanta skoda(am gasit eu adresa pe net.sunt vreo 10 doar in budapesta)
masina avea 10k km era in garantie dar idiotii din ro stampilasera pe carte "valabil doar in romania". masina a intrat in service pe la ora 10 si la ora 16 era cu motoras stergatoare schimbat nou,cartea service stampilata,costuri=0 si mai era si o romanca la receptie.i-au chemat pana si taxi sa ajunga la hotel inapoi.
oare cate reprezentante erau deschise in ro pe 2 ian,cati aveau piesa pe stoc si in cat timp faceau reparatie daca vedeau scris pe garantie "valabil doar in tara x"?
cine nu crede pun scan dupa cartea service,masina e acum in posesia mea.
  • Ursu/\82

  • Mesaje scrise: 1,947
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Sunt renumiti pentru placerea lor de a "arde romani" cand ii prind ! De aia!
  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
ee zic ca e si mult folcor.dovada ce am scris mai sus.daca era pe ars aveau si mijloace si motive.istoria de mai sus s-a petrecut in 2008.
Skip ads

  • blue36

  • Mesaje scrise: 439
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Vectra 1992
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Nu este folclor, la un drum de Franta, la intoarcere, am oprit pe autostrada in Ungaria si am intrebat cit este cafeaua (aveam forinti dar nu stiam daca aveam destui pentru trei persoane) m-am intors la masina, le-am spus colegilor si am luat banii pentru trei cafele! La intoarcere pretul era DUBLU, nu am mai luat cafea si m-am intors la masina, unul din colegi care era din Oradea si stia destul de bine maghiara s-a intors si venit cu trei cafele si ...rest. Asa ca nu este folclor, la ei in tara daca ai probleme...te rup!
  • Ursu/\82

  • Mesaje scrise: 1,947
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Si mai este o chestie! Sa nu alimentati din ungaria ca pretul la benzina-motorina este de 2 euro, daca nu ai forinti sau nu stiu ce moneda au ei! Eu am alimentat si mi-a calculat litrul la doi euro si de atunci alimentez aproape sa ies din austria si dupa aia tocmai prin romania mai alimentez!
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
sau alimentezi cu cardul. Si atunci nu te mai face ala de la benzinarie la cursul valutar...
  • stocariu

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Eu am o cunostinta caruia politistii ungurii iau dat restul la spaga Shocked s-au inteles la 20-30 euro nu mai stiu exact si neavand decat una de 50 a trebuit sa ii dea aia restul. Si intitiativa a fost a lor ca el isi luase gandul cand a vazut ca nu are marunt.
La noi mai vedeai rest daca nu aveai bani potriviti? Very Happy
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
si in lumea civilizata vedeai cerul noptii fara dungi daca faceai manevra asta?
  • Ursu/\82

  • Mesaje scrise: 1,947
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Smile)) ! sigur nu mai vedea!
  • stocariu

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Ca politisti nu au fost ok, dar ca oameni........n-ai ce sa zici!
  • PH09PIV

  • Mesaje scrise: 221
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Eu prin octombrie am fost in ro pentru un act notarial la intoarcere am fost oprit de politie in Ungaria pentru ca aveam si proictoarele de ceata aprinse mentionez ca ploua .Au zis ca trebuie sa ma amendeze cu 40 E si ca trebuie sa platesc la o banca in Ungaria dar culmea sa scriu eu procesul verbal .Dupa mai multe refuzuri din partea mea care erau normale au zis ca ma iarta ca e prima data.Amprimit actele inapoi si am plecat .Concluzie vroiau jumatate din amenda pentru buzunar.O seara buna.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR