Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • alexut18

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Am si eu o problema,va rog ajutati-ma. dupa ce am urmarit discutiile de pe forum,despre activarea BC,am zis sa incerc si eu sa imi pun GID maneta stergator cu butoane BC.am tras cele doua fire de la ecran(pin 22 si 23)la mufa de diagnosticare(pin 3 si 11).Am facut operatiile aferente cu bateria deconectata,am conectat bateria si mi-a aparut mesajul ,, chek washer fluid,,.toate bune si frumoase pana aici.am uitat sa specizez am schimbat cd player cu un dvd pioneer.Pe cd player-ul
meu nu exista buton BC.am fost la reprezentanta opel din pitesti sa activez BC si nu au reusit. Vectra mea este din sep 2002.
VA ROG AJUTATI-MA .
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Sa inteleg ca ai o Vectra-C. Buun. Ai instalat GID-ul dar nu ai zis nimic de maneta ? Activarea BC-ului se face din Code Index numai cu un Tech2. Navigarea in meniul GID-ului se face numai din maneta dreapta (neavand un HU original).
Daca iti afiseaza "check washer fluid" asta inseamna ca nu ai senzor la vasul cu lichidul de spalare. Poti sa il instalezi sau sa il suntezi sau de fiecare data treci peste mesaj (cum am vazut la multi).
CristianTM.
  • alexut18

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2010

  • Mesaj Privat
salut cristian.
am montat si maneta cu butoane

L.E. si am fost la reprezentanta opel din pitesti sa mi-l activeze,dar au zis ca nu poate
  • alexut18

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2010

  • Mesaj Privat
va rog spuneti-mice daca am facut ceva gresit,heeeeeeeeeeeeeeeeeelp
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR