Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F
  • veteranul

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Oct 2010

  • Mesaj Privat
De la un timp nu mai functioneaza corect blocul de lumini la masina mea , Astra F caravan. Mai concret, nu se aprinde plafoniera cand am usile inchise, si nici lampa de iluminat portbagajul nu mai merg. La service, electricianul zice ca ar fi vina blocului. A verificat sigurante, becuri, si mi-a propus sa traga fire de la pozitii dar exclud modificari, mai ales la partea electrica. S-au vazut destule incendii. Blocul nu s-a umblat la el. Are cineva de vanzare un bloc de lumini? Sau daca aveti idee daca este compatibil blocul de lumini de pe alte Opel Astra, fiindca am mai vazut pe anunturi , dar nimeni nu a stiut compatibilitatea.Doresc sa cumpar, chiar numai si blocul simplu caci butonul de proiectoare si cel de stop ceata , sunt bune. Astept si parerile voastre de oameni cu experienta mai vasta ca a mea
Skip ads

  • corneld

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2008

  • Mesaj Privat
pe la dezmembrari sau daca aveti drum simbata-duminica pe la tirgul vitan din bucuresti.
  • Cipicao

  • Mesaje scrise: 294
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Salut, in nici un caz de le dezmembrari. Pretul unui nou nu este mare, nu merita sa dai banii pe unul second...dar fiecare stie mai bine ce sa isi puna pe masina lui.
  • vl30tax

  • Mesaje scrise: 243
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2008

  • Mesaj Privat
incearca prin al scoate afara si curatal ,e posibil sati mearga din nou asa am patit si eu acelasi lucru la astra ca a ta .bafta
Skip ads

  • veteranul

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Multumesc de raspunsuri. Am curatat contactele blocului, cele 10 lamele, si, nimic. Am cumparat un bloc nou , cu garantie si l-am montat, tot nu se aprind. Firul de la lampa portbagaj, nu primeste curent, iar firul de la plafoniera, are curent, dar se aprinde doar la deschiderea usii, nu si cand trag de buton si usa e inchisa.Nu stiu ce sa mai fac, dar decat sa modific ceva, prefer sa umblu cu lanterna .
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
verifica toate firele electrice care leaga plafoniera si lumina la portbagaj mergand din aproape in aproape si ii vei da de cap. cu calm si atentie sigur gasesti buba
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR