Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • anturaj_dmr

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Am o vectra b model 2001 cu xenon d fabrik problema e k lumineaza ff slab. am fost la o firma autorizata de pa la noi shi cik nu au ce sa-mi faca sa schimb farurile k banuiesc ei k e lupa prea mik shi deea. as putea schimba bec shi balast de 55?
  • mariano

  • Mesaje scrise: 972
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2008

  • Mesaj Privat
In primul rand ar trebui sa schimbi limbajul de scriere si exprimare - aici nu este nici mess, nici facebook - este un forum al detinatorilor de masinii Opel. Fara suparare de urechere!

Problema pe care o ai - este clasica a-si putea spune. Xenonul, pe care il ai pe masina este de prima generatie. De atunci si pana astazi, s-a lucrat continuu la imbunatatirea calitatii iluminarii.
In mod normal - daca a-si fi in locul tau a-si incerca sa le curat (asta in ideea ca sunt imbacsite de praf) - oricum murdarie sigur au mai ales ca sunt 9 ani la mijloc - apoi daca nu esti multumit schimba becurile cu unele noi dar de aceeasi putere si daca nici atunci nu lumineaza cum trebuie - Schimba-le cu unele normale - dar de preferinta noi - ca sa ramai mirat de eficacitatea unor faruri bune cu care intr-adevar sa poti vedea noaptea.

Nu face adaptari de bec sau alte porcarii - unghiul de reflexie este bine calculat in deplina legatura cu forma si lungimea becului.
  • anturaj_dmr

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2010

  • Mesaj Privat
ok scz pt exprimare shi ms pt sfaturi dar as mai avea o nelamurire. balastu nu trebue eliminat daca e sa pun bec normal?
  • mariano

  • Mesaje scrise: 972
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Ba da, elim balast. pun bec smpl. crd k nteles! bec mc 55 w
Sper ca am fost destul de explicit..... La MC Donalds cum te descurci?
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR