Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • iso

  • Mesaje scrise: 1,347
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Foloseste careva : http://www.economax.ro/produse.html Question .

Pare destul de interesant si totusi ... Rolling Eyes
Skip ads

  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
uau, 20-25%
si marmota invelea ciocolata in staniol...

Creste distanta parcursa, in ceea ce priveste consumul in l/km: pana la 20-25% în cazul motoarelor pe benzina si pana la 10-15% în cazul motoarelor Diesel.

  • bebicanu

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Bistrita
  • Masina: Zafira 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mar 2006

  • Mesaj Privat
asta da inventie ....
ne-am scos vreu si eu vreo ...shpe bucati ca sa dau la toti dusmanii
teapa , teapa , de trei ori teapa
  • john_taff

  • Mesaje scrise: 248
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 1997 XE16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Si mie mi se pare un exemplu clasic de tzeapa. De ce nu se explica clar ce anume face catalizatorul asta minune?

P.S. Din cate stiu eu nu ma va obliga nimeni sa-mi pun catalizator Euro 3, 4 sau 5 dupa intrarea in EU sau dupa un anumit an, masina mea fiind deja inmatriculata in RO, asa ca nu cred in aberatia asta: "In Romania circula masini dotate cu catalizator de gaze tip EURO 2, urmand ca in viitorul apropiat sa fie necesara, trecerea la dotarea acestor masini cu catalizator de gaze tip EURO 3 si, in perspectiva anului 2005, tip EURO 4! In aceste conditii, produsul "Economax" poate inlocui catalizatorul de gaze tip EURO 3 si pe cel tip EURO 4, avand in vedere ca unitatile "Economax" se instaleaza la motoare inainte de camera de ardere si reduc emisiile de gaze în proportiile cunoscute."
Skip ads

  • pratmin

  • Mesaje scrise: 401
  • Locatie: Comanesti
  • Masina: Agila 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Am folosit si eu acum vre-o 5 ani pe o Dacie 1300 un Economax din asta si mi-a scazut intr-adevar consumul cu 0.5-1% benzina, dar tinand cont ca imi consuma fara ~9%. Este un produs Pakistanez (eu l-am primit ca mostra din Packistan) si functioneaza pe principiu magnetic. Pare interesant, dar chiar as vrea sa stiu si alte opinii, pentru ca eu am vrut sa-l import din 2002 in Romania...
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Deci prost nu e cine vinde, ci ala care cumpara Laughing
Si eu care ma gandeam sa pun 4-5 in paralel, pana consumul va ajunge... negativ... pe masura ce circul, rezervorul se va umple... Razz
  • b28cxh

  • Mesaje scrise: 396
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1992 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2006

  • Mesaj Privat
romanii cu ajutorul pakistanezilor "reinventeaza" catalizatorul..
chiar ca de vina sunt cei care le dau apa la moara si le cumpara prostiile..cica au certificat de la MAPN..sa inteleg ca au dat niste spagi pe=acolo si toate aro-urile de armata vor fi dotate cu inca un fier in plus? Twisted Evil

economax..suna tare...poate nu o stiati pe-aia cu KOZOMAXX? daca nu, aflati ca e un component minune in cozonacii facuti de CORA..ca tot a fost Pastele...adica un aditiv de panificatie care face cozonacul , pardon KOZONAKUL sa creasca la mAXX...vorba lui sorin 666, montam mai multe si deja,prin reactii chimice miraculoase, sintetizam benzina.
  • dgxshpe

  • Mesaje scrise: 657
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Un ECONOMAXX nu avea si domnul Marian Vanghelie prin sectorul 5 ??? Laughing Laughing Laughing
Lui cat i-o manca ? Laughing Laughing
Skip ads

  • iso

  • Mesaje scrise: 1,347
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2005

  • Mesaj Privat
... buey baiatule Rolling Eyes , io'te ce'a iesit ... Vanghelie maninca Kozonak cu benzina . Laughing Laughing

Gata m'am lamurit Idea Laughing
  • kapix

  • Mesaje scrise: 680
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2005

  • Mesaj Privat
am intrat si eu pe site. Pare interesant, insa studiati testul facut de MApN. Este ciudat de tot calculul - cam multe operatii pentru a calcula consumul normat la un autoturism Dacia 1310. Si apoi masoara consumul real, pe un traseu urban de 25 km, calculand economia fata de consumul normat. Nu vad insa relevanta rezultatului, traseul fiind foarte scurt, baza de comparatie este un consum normat, iar rezultatul obtinut este diferit de cel din confirmarea MApN Shocked
  • ealex

  • Mesaje scrise: 166
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1990 C20XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2005

  • Mesaj Privat
chiar sunt curios sa stiu cum magnetizeaza benzina? Laughing
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Problema este ca celebrul minister nu are nici o autoritate in domeniu (azi-maine, daca smenul continua metoda va fi aprobata si de Sinodul B.O.R. ... Laughing ) si mai depinde si cum faci testul si cine noteaza rezultatele... la vale si cu vant din spate consumul scade asimptotic... Embarassed
Skip ads

  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
ealex a scris:chiar sunt curios sa stiu cum magnetizeaza benzina? Laughing

*
Intreab-o pe Baba Omida Wink Ceea ce GM, Ford, Mercedes et Company nu au aflat inca, vand Pakistanezii la kilogram... Laughing
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
pfui, frateeeee..
d-aia aveam io uzura asa mare la motor din cauza particulelelor metalice din benzina....
vreu si io sa le magnetizez....

sorin, se vede ca ai pierdut legatura cu patria muma... Wink
e mama omida... Laughing
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
radeti voi, ignorantilor...
sa vedem cine va rade cand motorul va refuza sa mearga fara benzina magnetica... o sa va rugati de cei cu catalizatoarele astea minune (care bai za uei nu sunt doar magneti, mai fac o minune secreta, da?) sa vi le imprumute, veti cauta sa cumparat de pe piata neagra si veti gasi doar la pret de specula... e clar, am luat-o razna...
  • dgxshpe

  • Mesaje scrise: 657
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Pai nu mai bine va vand eu niste magneti de difuzoare...
Ii puneti pe galeria de admisie si gata filtru magnetic !! Laughing Laughing Laughing
  • mykl

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Mures
  • Masina: Zafira 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2008

  • Mesaj Privat
buna ziua,.Am revenit cu o noua intrebare deoarece am tot cautat si nu am gasit. Nu stiu daca ati auzit de "PETROL BOOSTER",este un inel magnetic ce se monteaza cat mai aproape de furtunul care intra in pompa de injectie ..de tur presupun.Ieri tot am cautat acest furtun da nu am gasit,totata lumea stie ce inghesuit este motorul de 2.0 dti.Imi poate spune cineva care este furtunul acesta,si de unde pleaca(din filtru de motorina?).La filtru de motorina sunt 2 iesiri "IN"si"OUT"momentan l-am pus pe furtunul de OUT.Pentru cei ce nu stiu petrol booster ajuta arderea moleculelor de benzina sau motorina astfel scade consumul scad noxele etc.Nu stu daca este adevarat dar merita incercat din moment ce l-am primit gratis:)Se spune ca diferenta de consum se vede instantaneu.Cum masia mea are comp de bord va voi tine la curent cu eventuale schimbari de consum.Smile
  • mctoto

  • Mesaje scrise: 1,846
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Sa iei si o aspirina din aia ce se baga in rezervor.
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Uite am cautat eu chiar dupa petrol booster si am gasit asta:
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=13255
  • GRGGHN

  • Mesaje scrise: 151
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2005 Z22YH 150CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Salut, pe vremurile vechi cand aveam o Dacie erau tot felul de economizoare care faceau sa economisesti ceva procente din consum. Daca le puneai pe toate, ajungeai la un remarcabil 120% economie de benzina ceea ce iti punea alta problema, aceea ca nu mai stiai unde pune benzina Very Happy

By the way, eu nu cred in d'astea dar daca totusi este bun de ceva, nu tine numai pentru tine! SPUNE-NE SI NOUA! Laughing
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR