Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Am pus si eu pe o bicicleta un booster , un magnet si am si unso cu aditivi dastia gen metabond si i-am pus un rezervor in spate pe porbagaj si acum ma uit la TV dau din pedale si slabesc si produc si benzina.
Chiar mi-am deschis statie peco.
Vand benzina la juma` de pret. 2,5 RON/litru
Nu va inghesuiti ca mai si obosesc si eu din cand in cand si fac pauza.
Skip ads

  • Steffano

  • Mesaje scrise: 1,190
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Pana la urma sunt buni de ceva magnetii astia? Eu am auzit discutia mai demult dar stiam ca "ordoneaza particulele de benzina sau motorina" si merge motorul mai bine, e mai silentios, chestii de genul asta, dar nici vorba de consum
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Eu asi pune magneti pe galeria de evacuare, astfel gazele ar iesi mai ordonat din motor, eventual moleculele s-ar recombina prieteneste intre ele, fara sa fie nevoie de catalizator... Wink
Daca magnetii ar fi suficient de puternici, cred ca gazele nici nu ar mai atinge peretii iar galeria de evacuare ar ramane aproape rece... Exclamation
  • Steffano

  • Mesaje scrise: 1,190
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2010

  • Mesaj Privat
sorin666 a scris:Eu asi pune magneti pe galeria de evacuare, astfel gazele ar iesi mai ordonat din motor, eventual moleculele s-ar recombina prieteneste intre ele, fara sa fie nevoie de catalizator... Wink
Daca magnetii ar fi suficient de puternici, cred ca gazele nici nu ar mai atinge peretii iar galeria de evacuare ar ramane aproape rece... Exclamation

eu doar spuneam ce imi zise respectiva persoana, care avea asa ceva pe masina
am incercat sa ajut, dar asta e...
Skip ads

  • boditza

  • Mesaje scrise: 765
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2006

  • Mesaj Privat
cine vrea sa incerce poate pur si simplu sa puna 2 magneti pe conducta de combustibil inainte de pompa de injectie sau la benzina inainte de rampa de injectoare.. magnetii pot fi de la boxe vechi si le gasiti o modalitate de a-i prinde acolo cu niste sarme sau soricei ceva Wink
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Acuma ca tot veni vorba, eu am un magnet din asta pe conducta de apa, la intrarea in casa. Nu l-am pus eu, asa am cumparat casa de la un cuplu de proaspeti pensionari (pana aici este STRICTUL adevar, pot sa fac si poze Exclamation )
Oare imi reduce consumul de apa sau o face mai lichida Question Merita sa-l pastrez cand voi schimba teava Question (e din plumb si o s-o inlocuiesc cu una din cupru la vara care vine)
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
boditza a scris:cine vrea sa incerce poate pur si simplu sa puna 2 magneti pe conducta de combustibil inainte de pompa de injectie sau la benzina inainte de rampa de injectoare.. magnetii pot fi de la boxe vechi si le gasiti o modalitate de a-i prinde acolo cu niste sarme sau soricei ceva Wink

*
Scuze, dar daca nu e de la importatorul oficial si nu costa cel putin 90 de lei nu se pune, nu va avea nici un efect... Cool
  • boditza

  • Mesaje scrise: 765
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2006

  • Mesaj Privat
smecheria cu magnetul stiu ca era pt apometre Smile).. dar probabil ca aia de au fost inaintre nu stiau unde trebuie pus
Skip ads

  • catalinemil

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2009

  • Mesaj Privat
eu azi am pus doi magneti pe conducta de motorina care iese din filtru.am incalzit motorul si am vazut ca a scazut la 05-06 la relanti.pana acum statea la 07-08.sunt curios daca s-o simti ceva de azi in colo. va tin la curent
  • boditza

  • Mesaje scrise: 765
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2006

  • Mesaj Privat
catalinemil a scris:eu azi am pus doi magneti pe conducta de motorina care iese din filtru.am incalzit motorul si am vazut ca a scazut la 05-06 la relanti.pana acum statea la 07-08.sunt curios daca s-o simti ceva de azi in colo. va tin la curent


la mine asa sta odata incalzit fara nici un fel de magnet.. si am motor de 2200 Smile. e posibil sa nu fi fost atent pana acum. fara nici un consumator cu motorul la 90 de grade si scoate magnetii.. sa vedem cum iti arata atunci
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
catalinemil a scris:eu azi am pus doi magneti pe conducta de motorina care iese din filtru.am incalzit motorul si am vazut ca a scazut la 05-06 la relanti.pana acum statea la 07-08.sunt curios daca s-o simti ceva de azi in colo. va tin la curent

*
Mai pune inca 5 magneti, sa ajungi la consum negativ... Wink
  • gobelu

  • Mesaje scrise: 977
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2009

  • Mesaj Privat
@sorin666 - io am 5 pe frigider si consumul e acelasi Crying or Very sad .Crezi ca ar trebui sa imi mai pun 1 bar de azot la roti? Laughing
Skip ads

  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Pune 1 bar20 de aer, adica 1 bar de azot si 0.2 de alte gaze. (Aerul are circa 80% azot)
Chiar, poate ca metoda merge si la firele de curent, orienteaza electronii in directia buna... Wink
Cine incearca primul ?
  • gobelu

  • Mesaje scrise: 977
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Nop,nu merge,am incercat schema.
Totusi am inteles ca daca pui in fiecare roata cate 4 magneti care sa fie musai axiali si cu poli opusi roata se invarte singura Wink
  • ploscnicu

  • Mesaje scrise: 53
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2010

  • Mesaj Privat
deja o dam in caterinca...da cei drept ca asa subiect si merita
  • boditza

  • Mesaje scrise: 765
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2006

  • Mesaj Privat
gobelu a scris:Nop,nu merge,am incercat schema.
Totusi am inteles ca daca pui in fiecare roata cate 4 magneti care sa fie musai axiali si cu poli opusi roata se invarte singura Wink


dar nici absu nu o sa mai mearga Twisted Evil
  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,095
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
gobelu a scris:@sorin666 - io am 5 pe frigider si consumul e acelasi Crying or Very sad .Crezi ca ar trebui sa imi mai pun 1 bar de azot la roti? Laughing


Eu am cel putin 30 de magneti pe frigider. Adevarul ca lucreaza: am o canistra in spatele frigiderului si o data la 5 zile o scot plina de benzina!
  • SergiuP

  • Mesaje scrise: 116
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 A-H BN11
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2008

  • Mesaj Privat
catalinemil a scris:eu azi am pus doi magneti pe conducta de motorina care iese din filtru.am incalzit motorul si am vazut ca a scazut la 05-06 la relanti.pana acum statea la 07-08.sunt curios daca s-o simti ceva de azi in colo. va tin la curent


Sal
Nu ai mai revenit cu raspuns,la mine consumu sta la 1.2-0.9
  • nelutzul40

  • Mesaje scrise: 1,021
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Desfacut rezervor, umplut cu magneti, vand motorina!
Mr. Green
  • Mijareta

  • Mesaje scrise: 293
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Hai ca sunteti simpatici, m-am stricat de ras. Magneti din astia si-a luat finu de la un ungur de pe net. Mi-a promis ca ma suna cand ii scade consumul la astra g 1.4 twinport. Nici in ziua de azi, dupa mai bine de un an, n-a mai deschis discutia asta. Trageti voi concluziile. Asta era un forum cu oameni si idei serioase. Ce Dumnezeu ati baut gaz tratat cu magneti?!
Stima !
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR