Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • l_stoian79

  • Mesaje scrise: 602
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Salutari si La Multi Ani la toti colegii din TM!

am si eu nevoie de niste recomandari, unde sa-mi fac verificarea ITP? in martie trebuie sa-mi fac ITP-ul si n-am idee unde sa ma duc. si aporpo, poate suna prosteste, da' ce se face (sau ce ar trebui) la verificarea ITP ? Embarassed

multumiri.

Io
Skip ads

  • aure.2005

  • Mesaje scrise: 104
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 1995 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Sal. Timisorean si aici. Stie cineva un electrician bun si ieftin in TM.mersi.
  • xflo

  • Mesaje scrise: 145
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2006

  • Mesaj Privat
L_stoian, din experienta mea limitata iti recomand sa-ti faci orice la masinuta la Opel West Arad, chiar la intrarea dinspre Timisoara pe stanga. Eu mi-am facut niste chestii marunte acolo (schimbat bielete, unghi de fuga) si am fost multumit de servicii.
  • Xirallic

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2001 EcoTec
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Salut everyone!
Am si eu o problema....Cineva mi-a zgariat masina in spate la Bega...mi-a facut o zgarietura in usa dreapta spate si mi-a lasat urme de pe bara lui neagra....sunt urme de plastic....si mi-a bagat un pic tabla inauntru....o dunga de cam 40 de cm...si e bagata mai putin de jumate de centimetru inauntru...dar nu are "cute"......ma gandeam daca nu exista vreo solutie care sa nu implice chit si revopseala.....Daca exista...puteti sa-mi spuneti si mie?...Multumesc!
Skip ads

  • Xirallic

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2001 EcoTec
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Mai am inca o intrebare....se poate cumva daca imi schimb casetofonu standard cu un mp3 sa-mi pot folosi comenzile de pe volan la mp3?
  • xflo

  • Mesaje scrise: 145
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Xirallic, asta nu e topicul potrivit pentru intrebarile tale. Forumul asta are niste reguli, citeste-le si incearca sa le respecti.
Apoi, foloseste functia "cautare"; in mod sigur au mai avut si altii cele doua probleme ale tale, si s-au mai dat solutii. Oamenilor de-aicea nu le place sa repete de N ori acelasi lucru Smile
Have fun,
Flo
  • Xirallic

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2001 EcoTec
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2008

  • Mesaj Privat
DA...asa-i!..Imi cer iertare Embarassed ...dar pur si simplu ma gandeam ca daca tot sunteti de prin Timisoara...sa nu mai caut prin alte topicuri...Merci de observatie!
  • shaftt24

  • Mesaje scrise: 813
  • Locatie: Timis
  • Masina: Omega 2001 2200
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2007

  • Mesaj Privat
caut un magazin cu piese ieftine..ma rog..pt Opel in loc. TIMISOARA si eventual un mag de dezmembrari.!
a..si inca o intrebaree...daca vreau sa schimb termostatul?..tre sa schimb si acea sonda lambad?tare imi oscileaza temperatura..adica nu sta constant!
Skip ads

  • xflo

  • Mesaje scrise: 145
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2006

  • Mesaj Privat
shaftt24, magazin cu preturi OK este ProMotor de pe Calea Sagului, cam vizavi de cimitir.
"magazin" de dezmembrari nu cred ca exista, in schimb exista schrott-uri (adica depozite de masini busite). Sunt o gramada si in Timisoara, de exemplu la iesire pe Sagului inainte de reprezentata Opel, dar iti recomand sa apelezi si la schrott-ul din Vinga, e destul de mare si-s sanse mari sa aibe ce cauti tu. Un nr. de tel de acolo e 0722 624 844.
Cat despre intrebarea a doua cu termostatul, nu cred ca are legatura termostatul cu sonda lambda. Dar cel mai bine e sa pui intrebarea intr-un topic separat, la sectiunea "probleme tehnice".
Hai noroc.
  • faststorm

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Germania
  • Masina: Astra 2001 Motor Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Oct 2005

  • Mesaj Privat
xflo a scris:L_stoian, din experienta mea limitata iti recomand sa-ti faci orice la masinuta la Opel West Arad, chiar la intrarea dinspre Timisoara pe stanga. Eu mi-am facut niste chestii marunte acolo (schimbat bielete, unghi de fuga) si am fost multumit de servicii.


Buna TM,
Eu am Opel Astra G 2001 1.7Dti si vreau sa spun ca cei de la OPEL WEST Arad sunt cei mai profi din zona de WEST, eu numa la ei am facut reviziile si orice reparatii pe masina iar asta din 2006 August !!
Concluzia mea este sunt cei mai buni ! Pret/Calitate/Servicii
De cei din TM (Autoglobus)sa nu mergeti am fost si eu odata pe la inceputuri si vreau sa va spun ca era sa-mi arda masina dupa ce au pus placutele de frana spate invers ! Iar eu nu stiam de ce se tot bloca etrierul spate !
Aveti grja la cei din TM !
Am mai auzit de cei de la Temeco ca ar fi ceva de capul lor dar nu pot sa zic nimica pana nu trec pe ei odata !
  • l_stoian79

  • Mesaje scrise: 602
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2006

  • Mesaj Privat
@faststorm: multumesc
  • simeontimplaru

  • Mesaje scrise: 113
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2002 Y1,7DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Pentru un test motor Opel si Service va recomand in Timisoara sa mergeti in Mehala pe str Gh Alexandrescu linga piata vis- a- vis de hotel Sydney la un sirb IOVAN LATICI tel 0723778558 de preferat mergeti dimineata la ora 8.30.Tipul e bun si are softuri de diagnostic si codurile direct in romineste iar un test motor e de 50RON. Are si service in curte.Repara si computere de bord .mie mi-a reparat comp-ul ptr OPEL ASTRA 1.7 DTI an 2002 motor Y17.
Skip ads

  • simeontimplaru

  • Mesaje scrise: 113
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2002 Y1,7DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2008

  • Mesaj Privat
pentru reparatii motor la opel in timisoara il cautati pe Chiriac pe Calea Buziasului la garajul de autobuze.
  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
tu esti din Teleorman dar stai in Timisoara?
  • simeontimplaru

  • Mesaje scrise: 113
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2002 Y1,7DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2008

  • Mesaj Privat
am postat un servce pe care il recomand cine si de ce l-a sters de aici?
  • mctoto

  • Mesaje scrise: 1,846
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2006

  • Mesaj Privat
huh? Pai nu sunt scrise mai sus?
  • Rares

  • Mesaje scrise: 266
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2001 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2004

  • Mesaj Privat
@simeontimplaru - despre ce service era vorba?
  • Alex din TM

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Salutare, daca se tot practica solicitarile de recomandari vreau si eu sa va cer sa imi recomandati 2 mecanici buni. Ofer sun salar foarte bun intre 800 si 1000 de euro/luna in mana. Daca mecanicu e priceput poate sa castige si mai bine. Daca auziti sau cunoasteti pe cineva puteti da numarul meu: 0723025627. Mulumesc
  • simeontimplaru

  • Mesaje scrise: 113
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2002 Y1,7DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Pentru RARES
Am gresit locatia in profil locatia este Timisoara.
Imi cer scuze
  • axrelz

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Timis
  • Masina: Kadett 1987 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Salut! am si eu un opel kadett cabrio gsi 2.0 din 1987...care a intrat in coma. Acum este la un service din Timisoara...DEMETRA (in zona UMT). Urmeaza sa-i rectific arborele, chiulasa, sa-i schimb segmentii, cuzinetii, bateria, fise, bujii...reparatie capitala, inclusiv partea de tinichigerie si vopsit. in 23 aprilie a ajuns in service....pana acum 400 RON demontare motor + 250 RON tractare pe 25 km de unde stau. Ce stiti despre DEMETRA?
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR