Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F
  • deejaydede

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Sall am si eu un opel Astra F in 2 usi si la usa din stanga (sofer) e lasata putin mai jos am ridicat eu de ea si am observar ca are joc si plus de asta nu se inchide cum trebuie pt ca e lasata in jos si mai face si un zgomot ciudata in mers.......ma poate ajuta cineva cum pot sa rezolv problema asta ? se pot schimba chestilea alea de acolo ?
Skip ads

  • Iscander_88

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1999 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2007

  • Mesaj Privat
se schimba ,,balamalele'' ... sunt 2 tije metal. se scot cele vechi si se baga cele noi. nu sunt foarte scumpe, pentru vectra b sunt parca undeva la 35 de lei pentru o usa.
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
la masini ca a femei dupa o vreme se largesc. Trebe schimbata .
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Se inlcuiesc axurile (axele la balamale..ca se vezi daca ti se rezolva problma, ia un ciocan mic de 150-200 g si bate in axul de sus astfel incat sa il ridici sau sa il cobori cu 5 mm...ar trebui sa ti se ridice usa. Axul de jos se uzeaza mai greu. Eu voiam sa schimb bucsele din cauza zgomotului. Smile
Skip ads

  • deejaydede

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Oct 2010

  • Mesaj Privat
livcro a scris: Eu voiam sa schimb bucsele din cauza zgomotului. Smile



eu vreau sa schimb masina din cauza zgomotului =))) glumeam ...ms am sa incerc sa le bat putin sa vad ce se intampla poate reusesc dk nu vad sa cumpar alte balamale sau doar bolturile ?
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Numa bolturile...balamalele nu cred ca se pot schimba ca sunt sudate. Am zis sa le misti un pic ca sa vezi daca se rezolva prin schimbarea bolturilor, sa nu fie problema la balama...ca atunci se schimba calimera...treba usa data jos, marite gaurile la balamale, ca sunt ovalizate si puse bolturi mai mari in diametru, confectionate artizanal. Da cautare si afli mai multe amanunte.
  • deejaydede

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Oct 2010

  • Mesaj Privat
deci am facut cum ati voi am batut bolturile si in sfarsit am scapat de zgomotul ala dar usa inca mai are putin joc si e lasat in jos deci pana la urma cred ca va trebui sa imi cumpar bolturi noi....oricum va multumesc macar am scapat de zgomotul ala 'enervant'
  • dani3l_xxl

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 1995 C14SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2009

  • Mesaj Privat
am schimbat si eu bolturile...si tot are joc...asta e din cauza balamalelor, nu din cauza bolturilor...ce se poate face in cazu asta?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR