Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
cred ca nu m-ai inteles sau poate nu m-am facut eu inteles. Banuiesc ca piata din suedia nu se invarte numai in jurul virtualilor cumparatori finlandezi, pt ca suedezii popor speculativ ce sunt, cum zice chioru, sa mentina artificial ridicate preturile. Mai mult, banuiesc ca mai sunt si suedezi care cumpara masini suedeze sh, asa cum sunt si romani care cumpara logan sh. Si astia banuiesc ca nu ar fi atat de tampiti sa cumpere tot de la suedezi, care au preturi pt finlandezii bogatani.
Smile) sper ca e ok
app am zis "banuiesc"

am dat pe mobile doua cautari:
- prima s80,2004, 2.4 benzina si atat. cea mai ieftina e 6000 si ceva la 120.000 km la autohaus e top zustand cica
- a doua s80,2004,2.4, un singur proprietar. cea mai ieftina e 9800 cu 200.000 de km la privat


p.s.: impreza wtx....mda
Skip ads

  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Piatza SH in Suedia chiar se invarte in jurul cumparatorilor finlandezi. Clar ca exista si cumparatori suedezi mai saraci care cumpara SH si finlandezi bogati care cumpara numai noi. Eu am expus tendinta generala. Si oricum, vorbim de o zona foarte bogata fatza de restul lumii, nu prea putem compara relatia Suedia-Finlanda cu relatia Germania-Romania/Bulgaria, e normal ca acolo sus totul sa fie mai scump, inclusiv SH-urile

P.S. Finlanda nu produce masini, nu au de unde lua "Logan SH like".
  • astrah

  • Mesaje scrise: 479
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Ar trebui sa ai in vedere si noua taxa de inmatriculare ce intra in vigoare in 2011 Smile plus ca aproape sigur se vor scumpi si cele deja inmatriculate in RO.
  • Dan56

  • Mesaje scrise: 775
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2009

  • Mesaj Privat
bertone a scris:
- a doua s80,2004,2.4, un singur proprietar. cea mai ieftina e 9800 cu 200.000 de km la privat


Confirmi ceea ce eu afirmam doar intuitiv, mai devreme Wink
Skip ads

  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
dodo_13 a scris:Piatza SH in Suedia chiar se invarte in jurul cumparatorilor finlandezi. Clar ca exista si cumparatori suedezi mai saraci care cumpara SH si finlandezi bogati care cumpara numai noi. Eu am expus tendinta generala. Si oricum, vorbim de o zona foarte bogata fatza de restul lumii, nu prea putem compara relatia Suedia-Finlanda cu relatia Germania-Romania/Bulgaria, e normal ca acolo sus totul sa fie mai scump, inclusiv SH-urile

P.S. Finlanda nu produce masini, nu au de unde lua "Logan SH like".


P.S.: ma gandeam la cumparatori de sh suedezi care vor ceva mai ieftin fata de 9-5 sau s80 din 2008... Poate vor un 9-3 din 2003, primul an al faceliftului, cu motor 2.2dti sau z18xe, ca astea chiar sunt mai ieftine din variantele care ti le ofera modelul respectiv
  • Alex92

  • Mesaje scrise: 231
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2010

  • Mesaj Privat
@mctoto

ce ai reusit?
  • mctoto

  • Mesaje scrise: 1,846
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Momentan nimic.Abia joia viitoare se face evaluarea de catre firma de expertiza care a preluat dosarul de la accident.
  • sfi16v

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Vectra 1990 c20xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2005

  • Mesaj Privat
ia-ti volvo Wink . c70 e genial, si nici cu s60 nu mi-e rusine.
eu am avut un s40 din 2001, motor 2,0 turbo timp de vreo 2-3 ani, si un s60 cateva luni. confort ca in s60 nu ai nici in a6 nici in seria5 , si sunt sanse maxime sa nu fie umblat la kilometraj, proprietarii de volvo de obicei nu sunt samsari de 2 lei .
calitatea mi s-a parut foarte buna ca materiale....in unele locuri mai putin vizibile asamblarea era un pic neglijenta....sub bmw la capitolul asta dar nu cu mult ( am avut si un 330i timp de 1 an)
dar la volvo.....neaparat motor turbo indiferent ce model alegi. aspiratele consuma cel putin la fel de mult si nu ai nici un feeling. pe s60 un 2,4 turbo e perfect, dar merge si cel de 2,0 de 180 de cai.
Skip ads

  • emilperijoc

  • Mesaje scrise: 578
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2007

  • Mesaj Privat
mctoto... ce ai mai rezolvat ?
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
sfi16v a scris:ia-ti volvo Wink . c70 e genial, si nici cu s60 nu mi-e rusine.
eu am avut un s40 din 2001, motor 2,0 turbo timp de vreo 2-3 ani, si un s60 cateva luni. confort ca in s60 nu ai nici in a6 nici in seria5 , si sunt sanse maxime sa nu fie umblat la kilometraj, proprietarii de volvo de obicei nu sunt samsari de 2 lei .
calitatea mi s-a parut foarte buna ca materiale....in unele locuri mai putin vizibile asamblarea era un pic neglijenta....sub bmw la capitolul asta dar nu cu mult ( am avut si un 330i timp de 1 an)
dar la volvo.....neaparat motor turbo indiferent ce model alegi. aspiratele consuma cel putin la fel de mult si nu ai nici un feeling. pe s60 un 2,4 turbo e perfect, dar merge si cel de 2,0 de 180 de cai.


Amin!
Si eu ma gandesc tot mai serios la un Volvo pe viitor(si is fan e60 vorba aia) Very Happy
Mai ales un S80 model 2008 nu-mi da pace Laughing
  • florisdia

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Da.....fan volvo......dar mercedes e peste toate
  • mctoto

  • Mesaje scrise: 1,846
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2006

  • Mesaj Privat
@sfi16v Da, e genial dar in tara nu gasesc. Iar taxa de inmatriculare e 3000E.Doar sa o bag pe Bulgaria. CLK la fel e taxa, dar astea gasesti si aici. Iar S60 99% au motoarele de 2.4 si nu vreau sa dau atata la impozit.

@emil Spre sfarsitul lunii trebuie sa imi intre banii de la asigurare, iar luni vine cineva sa vada masina. Daca dau si masina e cam gata.

@bertone Pai nici mie nu imi da pace c70-ul Smile

@florisdia Cel putin intre modelele discutate , volvo zic eu ca sta in fata
Skip ads

  • pascaru_val

  • Mesaje scrise: 1,430
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2005

  • Mesaj Privat
C70, dupa parerea mea, are cel mai frumos interior, dar sa pui stick Clubopel.
  • Alex92

  • Mesaje scrise: 231
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2010

  • Mesaj Privat
ti-au intrat banii de la asigurare?
  • mctoto

  • Mesaje scrise: 1,846
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Nu si nu am dat nici masina. De ce intrebi? Ai un c70 ieftin Smile
  • Termopan

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1999 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2010

  • Mesaj Privat
gandeste-te dupa ce iei masina daca ai bani de intretinere ..ca totusi fiind mercedes costa piesele pe masura ..o sa fuga dar o sa iti si goleasca rezervoru Razz iar volvo ei bine ...au reputatia ca "safe cars" deci e ca si cum ai alege intre bad boy / good boy
  • mctoto

  • Mesaje scrise: 1,846
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Da, sunt sigur ca piele costa putin mai mult.
CLK-ul din ce am citiit, da consuma mai mult decat Calibra, dar e si o masina mai grea.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR