Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • kalou

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Salutare incerc de cateva zile sa dau casetofonul jos ca sa il inlocuiesc cu un mp3, totul e ok pana aici problema e ca acel U nu intra in partea stanga cum intra in dreapta.Intrebarea e trebuie sa desfac cva surubiri inainte?Am pus o poza sa va faceti o idee.






Uploaded with ImageShack.us
Skip ads

  • adware_man

  • Mesaje scrise: 1,732
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2008

  • Mesaj Privat
kalou a scris:Salutare incerc de cateva zile sa dau casetofonul jos ca sa il inlocuiesc cu un mp3, totul e ok pana aici problema e ca acel U nu intra in partea stanga cum intra in dreapta.Intrebarea e trebuie sa desfac cva surubiri inainte?Am pus o poza sa va faceti o idee.






Uploaded with ImageShack.us


salut! eu l-am scos exact cu acele U-uri, ale mele insa erau mai subtiri, poate asta e cauza. oricum, trebuie "bibilit" ca lumea, ideea nu e sa apesi tare pe ele, ci sa nimeresti tijele dinauntru. incearca sa apesi spre lateral cu toate 4 piciorusele odata. eu am apasat ca disperatu o ora, dupa care am nimerit finut tijele si a sarit singur. bafta!
  • kalou

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Am incercat in toate pozitile la mijloc parca intalneste cva obstacol si nu trece am apasat incet\tare si nimic daca vreau sa il scot ramane blocat si trebuie sa trag tare de el sa iasa.Incerc cu U-uri mai subtiri?problema ca nu am Sad
  • adware_man

  • Mesaje scrise: 1,732
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2008

  • Mesaj Privat
kalou a scris:Am incercat in toate pozitile la mijloc parca intalneste cva obstacol si nu trece am apasat incet\tare si nimic daca vreau sa il scot ramane blocat si trebuie sa trag tare de el sa iasa.Incerc cu U-uri mai subtiri?problema ca nu am Sad


cauta niste sarme otelite mai subtiri si indoaie-le. Toata treaba e de migala, nu de forta. Ai sa razi cand o sa vezi cat e de simplu de fapt.
Skip ads

  • bazare

  • Mesaje scrise: 2,319
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Din ce vad in poze nu par a fi urechile originale ... cum zic si colegii incearca cu unele mai subtiri sau cu 4 andrele. Trebuie sa se auda in interior cand fac click
  • florinianc

  • Mesaje scrise: 1,600
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Click-ul se aude doar daca andrelele vor avea santul ala special care se agata acolo inauntru de sigurante apasandu-le. Merge si cu 4 cuie de 70 parca. Am incercat eu si a mers. Cum a zis colegul mai sus, e treaba migaloasa.
  • mogosam petrica

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2011

  • Mesaj Privat
foloseste tije mai subtiri in asa fel sa joace in gauri,si tragi de tote 4in acelasi timp catre exterior si catre tine .Bafta A eu am folosit acele ace cu care se croseteaza ciorapi de lana.
  • Cristian_13

  • Mesaje scrise: 163
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Da torpedoul jos si impinge-l cu mana din spate.
Skip ads

  • adware_man

  • Mesaje scrise: 1,732
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Cristian_13 a scris:Da torpedoul jos si impinge-l cu mana din spate.



Smile cred ca omu' l-a dat jos de mult, n-a mai zis nimic vad... sau, cine stie?
  • kalou

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Nu lam dat jos, mam lasat pagubas partea din stanga pare blocata precis sio bagat mana cva "mester" pe acolo.
  • jojo

  • Mesaje scrise: 950
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Atunci ia incearca sa dai totusi torpedoul jos si baga mana in spatele radioului si vezi ca nu cumva sa fie prins de suportul de sustinere cu un surub ceva si de aceea sa nu-ti dea voie sa-l scoti in modul clasic cu acel "u". sa nu aiba un sistem de siguranta in caz de furt. Poti sa mai incerci sa scoti ceasurile si sa incerci sa vezi daca ai acces la partea staga a cd-ului pentru a putea debloca sistemul de prindere a acestuia, daca este blocat.
  • hopasuss

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2003 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Si eu am scos casetofonul original DAR dupa ce am scos climatronicul afara si l-am impins din spate ,chinuiala vreo 3 ore sa il scot.Intr-un final l-am scos dar nu nevatamat , are urme din razboiul care l-a dus cu mine .Mi-a luat mai mult scoaterea casetofonului afara decat legarea unui sistem audio nou bass+ statie + condensator+new HU
Skip ads

  • arroyo

  • Mesaje scrise: 79
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 1.7 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Feb 2007

  • Mesaj Privat
dar inainte sa bagi acele U-uri pt a extrage casetofonul ai desfacut suruburile din gauri , in cazul in care le ai puse sa stii ca sunt niste suruble cu cap de imbus infiletate in gaurile respective tocmai pt a nu permite sa bagi pana la capat ustenislele pt extragerea casetofonului , sunt un fel de antifurturi .
  • manu25ro

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2011

  • Mesaj Privat
ai reusit acolo?
  • adware_man

  • Mesaje scrise: 1,732
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2008

  • Mesaj Privat
eu cred ca il spargeam de mult daca nu reuseam Smile
recunosc, prima data cand l-am scos m-am chinuit si eu vreo 2 ore... pana i-am prins smecheria.
ma gandeam ca este o varianta buna sa scoata cutia de depozitare de jos, apoi panoul cu comenzile de ac sau climatronic, astfel castigand accesul prin spatele playerului...
  • sauciuc

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2001 z14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2010

  • Mesaj Privat
la mine nu s-a auzit acel "clic" in interior. am bagat 4 andrele in gauri dupa ce am scos suruburile, am prins cu patentul de potentiometrul de la volum si gata, st mester Very Happy
  • cristyliviu

  • Mesaje scrise: 1,060
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 y1.7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Daca nu s-a umblat de mult se blocheaza, se intepeneste bine si in mufele de la spate, eu am dat jos fata aia, si am bagat sarma de cupru, si am impins lamelel alea, iar pe laterale are niste urechi de care am tras! Dar prima data, greu tare am stat vreo ora! Bafta!
  • Lovrin

  • Mesaje scrise: 371
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
eu sincer la mn l-am scos in 5 min, cu niste U-uri improvizate din niste electrozi infipte in gaurele si tragand spre lateral! Acum depinde ce are el acolo, se poate sa mai fi fost dat jos si cand l-a bagat inapoi sa agate tablita aceea si sa ramana blocat!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR