Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • ksr00

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2009

  • Mesaj Privat
As vrea sa imi fac un card de credit, iar pentru moment mi se par interesante CardAvantaj de Credit Europe Bank si Bonus Card de la Garanti Bank.
Imi puteti impartasi din experienta voastra cu astfel de carduri, avantaje, dezavantaje?
Skip ads

  • deleted-28636

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Eu am un Card Avantaj si sunt multumit de el.Poti achizitiona cu plata in rate fara sa mai faci o sumedenie de hartii.Comision de intretinere anual cam 50 lei.Iti da o oarecare siguranta sa ai si sa nu ceri la nimeni.
  • Shiva

  • Mesaje scrise: 1,976
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Sfatul meu: NU. E tentant sa ai la dispozitie mai multi bani decat salariul lunar dar si dobanda e la inaltime. Nu cunosc pe nimeni care sa aiba un astfel de card si sa nu atenteze lunar la el.
  • Lao

  • Mesaje scrise: 633
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2006

  • Mesaj Privat
In unele cazuri e bine sa-l ai. E de rau daca nu pui banii inapoi in perioada de gratie sau atunci cand retragi numerar. In rest, eu zic ca e mai bine sa-l ai. Vorbesc despre Card Avantaj.
Skip ads

  • deleted-28636

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Shiva are dreptate!
Cardurile de credit nu sunt pentru cei care nu rezista tentatiilor de a-si umple casa de gadgeturi inutile sau garderoba de haine,dar cum am spus, e bine sa ai decat sa ceri cu imprumut(adica: "Te imprumuti dar nu ceri la nimeni")atunci cand apare o situatie de criza sau evenimente neprevazute.
  • blitz
  • **
  • 99 mesaje
  • din 27 Feb 2010
  • Insignia 2010 habar nu am. ala de 160 PS
  • Alta tara
  • blitz

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Insignia 2010 habar nu am. ala de 160 PS
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Daca esti o persoana cumpatata atunci merita. E bine sa sti ca ai o rezerva de bani undeva la dispozitie. Daca tu sau nevasta sunteti ''cumparatori patologici'' este total contraindicat.
  • ksr00

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Sunt suficient de zgarcit atunci cand vine de vorba de a achizitiona lucruri Very Happy. Ma interesa doar din perspectiva unei mai buni gestionari a cash-ului, plus ca in general platesc cu card-ul astfel ca, cel putin teoretic, as avea de castigat din bonusuri. La CardAvantaj lucrurile sunt destul de clare in ceea ce priveste costurile, respectiv bonusurile. La Bonus Card (Garanti) e cam ceata cel putin in ceea ce priveste bonusurile: variaza in functie de firmele partenere, dar nu exista niciunde o lista cu valorile respective. As fi fost curios sa aflu de la cei care mai au astfel de produse cam care sunt valorile bonusurile pentru Rompetrol si KFC Laughing
  • All4Opel

  • Mesaje scrise: 292
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2010

  • Mesaj Privat
ksr00 a scris:si KFC Laughing


Sa inteleg ca ai ajuns sa mananci si sa platesti in rate consumatia? Very Happy
Skip ads

  • Lao

  • Mesaje scrise: 633
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Card Avantaj este lider absolut in ROmania. Este incredibil in cat de multe magazine se poate folosi. Nu vor fi intrecuti prea curand.
  • EL-GABRY

  • Mesaje scrise: 1,477
  • Locatie: Neamt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Sa nu mai deschid alt topic.O prietena vrea sa imi faca un card de cumparaturi Lyoness.Eu voi primi 1% inapoi din valoarea cumparaturilor (la unele magazine) si ea 0.5% ca bonus de prietenie,sau asa ceva.
E vreo strategie de marketing?Sunt obisnuit ca la noi nimic sa nu fie gratis...
Aveti asa ceva?
http://www.lyoness.ag/RO/index.aspx
  • stelea

  • Mesaje scrise: 1,725
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Am card de credit. il folosesc doar la promotii unde sunt rate FARA DOBANDA. Bineinteles ca mi-am impus o rata maxima pe care sa nu o depasesc.
Bani imprumutati am avut si de la camatari si la banca. Cu camatarii ce am batut palma aia a fost. Cu bancile, NU; sunt mai rele decat camatarii.
  • adware_man

  • Mesaje scrise: 1,732
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2008

  • Mesaj Privat
stelea a scris:Am card de credit. il folosesc doar la promotii unde sunt rate FARA DOBANDA. Bineinteles ca mi-am impus o rata maxima pe care sa nu o depasesc.
Bani imprumutati am avut si de la camatari si la banca. Cu camatarii ce am batut palma aia a fost. Cu bancile, NU; sunt mai rele decat camatarii.


salut! vin si eu cu parerea mea: este cel mai bun sau printre cele mai bune, cardul avantaj de la crediteurope bank... inainte, te lasau sa-l folosesti doar la cumparaturi, unde sunt de la 2-3 pana la 10-12 rate fara dobanda, deci era minunat. de vre'un an-doi, poti sa scoti si banii de pe el, si platesti o dobanda de te ustura c***l. eu il am, am luat 5000 ron, la inceput faceam doar cumparaturi, dar m-am mai nimerit in perioade mai grele si am scos toi banii. apoi am mai pus la loc vreo 2000, dupa care i-am scos din nou Smile deci, cardul este bun doar pentru oamenii chibzuiti Smile bafta!
Skip ads

  • Shiva

  • Mesaje scrise: 1,976
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Pofta vine mancand.
Oricat de chibzuit esti, undeva, in subconstient, se produce acel click ca ai nevoie si de aia si de ailalta si de nu-stiu-ce, dorinte si "necesitati" pe care nu le-ai fi avut daca nu aveai banii la dispozitie.
  • adware_man

  • Mesaje scrise: 1,732
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Shiva a scris:Pofta vine mancand.
Oricat de chibzuit esti, undeva, in subconstient, se produce acel click ca ai nevoie si de aia si de ailalta si de nu-stiu-ce, dorinte si "necesitati" pe care nu le-ai fi avut daca nu aveai banii la dispozitie.


corect! gandeste-te ca iti vine in minte intr-o zi sa iti iei niste jante pe 17''... care e solutia? cardul, tata! Smile)
  • fnf bogdan fnf

  • Mesaje scrise: 452
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Sfat !

Lucrez la Credit Europe Bank !

Card Avantaj .....cel mai bun card de pe piata ( asta nu ca lucrez la ei ) doar pentru cumparaturi in sistem de rate la magazinele partenere , sunt in momentul de fata peste 7000 de magazine din toate domeniile de activitate !

Card de la Garanti , Bonus Card , au putin peste 3000 de magazine partenere unde nu prea se cunoaste cardul . este la fel de bun ca si Card Avantaj .

Istorie : In turcia Bonus card este pe primul loc cu peste 30000 de magazine partenere si lider de piata . CardAvantaj este ' furat " de la ei de catre FinansBank ( turcia ) cu peste 15000 de parteneri .
CardAvantaj ( fost CardFinans ) a fost adus in Romania de FinansBank .


Sfaturi pentru cine doreste sa isi faca CardAvantaj sau BonusCard :

CardAvantaj : nemaipomenit pt cumparaturi in sistem de rate la magazine partenere , 0% dobanda ( pe bune ) in rate egal impartite fara comisioane ascunse doar taxa anuala de administrare 45 ron pe an . NU RETRAGETI BANI DE LA ATM sau nu faceti tranzactii pe alte pos-uri de la alte banci aveti dobanda 29% MARE ATENTIE !

Bonus Card , la fel ca la Card avantaj doar ca stiu ca au si ceva comisioane ascunse iar dobanda nu stiu exact , parca ceva mai mare !



Spor la shopping ! Smile
  • adware_man

  • Mesaje scrise: 1,732
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2008

  • Mesaj Privat
fnf bogdan fnf a scris:Sfat !

Lucrez la Credit Europe Bank !

Card Avantaj .....cel mai bun card de pe piata ( asta nu ca lucrez la ei ) doar pentru cumparaturi in sistem de rate la magazinele partenere , sunt in momentul de fata peste 7000 de magazine din toate domeniile de activitate !

Card de la Garanti , Bonus Card , au putin peste 3000 de magazine partenere unde nu prea se cunoaste cardul . este la fel de bun ca si Card Avantaj .

Istorie : In turcia Bonus card este pe primul loc cu peste 30000 de magazine partenere si lider de piata . CardAvantaj este ' furat " de la ei de catre FinansBank ( turcia ) cu peste 15000 de parteneri .
CardAvantaj ( fost CardFinans ) a fost adus in Romania de FinansBank .


Sfaturi pentru cine doreste sa isi faca CardAvantaj sau BonusCard :

CardAvantaj : nemaipomenit pt cumparaturi in sistem de rate la magazine partenere , 0% dobanda ( pe bune ) in rate egal impartite fara comisioane ascunse doar taxa anuala de administrare 45 ron pe an . NU RETRAGETI BANI DE LA ATM sau nu faceti tranzactii pe alte pos-uri de la alte banci aveti dobanda 29% MARE ATENTIE !

Bonus Card , la fel ca la Card avantaj doar ca stiu ca au si ceva comisioane ascunse iar dobanda nu stiu exact , parca ceva mai mare !



Spor la shopping ! Smile


exact asta am zis si noi! este extraoedinar pentru cumparaturi. dar nu ai cum sa te limitezi doar la atat. toata lumea pe care o cunosc, a scos bani de pe card. si dobanda, sa fim seriosi, e nesimtita de-a binelea Smile eu astept sa imi dea Dumnezeu minte, sa acopar datoria Smile
  • daniel_aoe

  • Mesaje scrise: 650
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2008

  • Mesaj Privat
fnf bogdan fnf a scris:Sfat !
Sfaturi pentru cine doreste sa isi faca CardAvantaj sau BonusCard :
CardAvantaj : nemaipomenit pt cumparaturi in sistem de rate la magazine partenere , 0% dobanda ( pe bune ) in rate egal impartite fara comisioane ascunse doar taxa anuala de administrare 45 ron pe an . NU RETRAGETI BANI DE LA ATM sau nu faceti tranzactii pe alte pos-uri de la alte banci aveti dobanda 29% MARE ATENTIE !
Spor la shopping ! Smile


Si eu lucrez intr-o banca (ceva mai mare ca si cota de piata).
Spui ca dobanda si comisioanele sunt 0%. De ce? Ca vrea muschiul turcului sa piarda, sau ca magazinele au preturi preferentiale la plata cu plasticul?
7.000 magazine? Poate in toata Europa, incluzand si Turcia! Daca pe plastic nu scrie Visa sau Mastercard ma p..s pe el, nu este bancabil. Apropos: si Patriciu a scos un plastic din asta, sa platesti la Micro in loc sa tina caiet.
  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
cum zicea batranu': cel mai bun card de credit e ciorapul!
reflectati bine inainte de a deveni sclavii bancilor
  • adware_man

  • Mesaje scrise: 1,732
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2008

  • Mesaj Privat
indy a scris:cum zicea batranu': cel mai bun card de credit e ciorapul!
reflectati bine inainte de a deveni sclavii bancilor


fereasca Dumnezeu sa fii intr-o situatie naspa si sa ai nevoie urgent de 4 - 5000 de ron, ca direct la credit europe bank te opresti. recunosc, si pe mine m-a ajutat atunci, insa ulterior am spart tot banetu pe te miri ce...
  • Lao

  • Mesaje scrise: 633
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Poate totusi ar fi mai indicat sa schimbam titlul topicului. Constat ca vorbim mai mult despre slabiciunile multora pentru cumparaturi decat despre carduri de credit.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR