Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F
  • deejaydede

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Buna....Am si eu o problema mare...Am un Astra F in 2 usi si nu are servodirectie si problema este ca a luat nevastamea permisul si ii este foarte greu sa conduca m-ar interesea si pe mine si poate cumva monta o servodirectie pe ea de la alta astra cu servo ? Poate as gasi pe la shrot adica sigur gasesc dar sa stiu sigur dk se poate monta...ms mult
Skip ads

  • h0rm0n

  • Mesaje scrise: 3,973
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Cauta-l pe NaniaCostin !
  • posesor opel

  • Mesaje scrise: 80
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2010

  • Mesaj Privat
se poate monta
  • RCarlos

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Oct 2010

  • Mesaj Privat
sigur se poate monta
Skip ads

  • paul_astra

  • Mesaje scrise: 429
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2004 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2010

  • Mesaj Privat
salutare.Am si eu o problema cu servodirectia si am fost la mecanicul meu la care duc de regula masina(avea mai multe probleme) dar care nu a reusit sa faca nimic referitor la servodirectie.Pur si simplu nu am deloc servodirectie.Avand si un pivot nituit si cu un joc foarte mare, dar fara surgeri la pompa servo si nici la caseta de directie a crezut ca este de la pivot, dar si dupa ce pivotul este schimbat, tot nu am servo.
Masina este un astra F/'93 motor 1.7 TDS si va intreb pe voi care/unde ar putea fi problema?Mentionez ca servodirectia a picat fara nici un fel de semn sau ceva, pur si simplu la o curba nu am mai avut deloc servodirectie.
  • bastan5

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Astra 1996 X17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Nu cumva s-a rupt cureaua aia care antreneazã pompa/caseta de direcþie? ªi la mine s-a rupt acea curea. ªi dupã ce am înlocuit-o la câteva luni s-a slãbit din cauzã cã este în apropiere de roatã ºi tot sare apã pe ea chiar ºi acum câteoadatã în special când virez pe loc mai face figuri...
  • stefan_pn

  • Mesaje scrise: 303
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 1994 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Daca se rupea cureaua ramanea si fara incarcare. E aceeasi curea care vine si pe alternator.
  • Forsa

  • Mesaje scrise: 69
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jan 2011

  • Mesaj Privat
curea de servo directie este langa cureau de la incarcare deci nu e aceeasi...cel putin la mine asa e(x17dtl)Very Happy
Skip ads

  • stefan_pn

  • Mesaje scrise: 303
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 1994 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Poate la G. La F e aceeasi curea pe alternator servo si compresor(daca are).
  • h0rm0n

  • Mesaje scrise: 3,973
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2007

  • Mesaj Privat
@stefan_pn, pe Astra F exista si curea ingusta la accesorii, dupa cum spune si Forsa, la vibrochen exista fulie dubla, agrenata pentru fiecare in parte (alternator, respectiv servo.)
  • stefan_pn

  • Mesaje scrise: 303
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 1994 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Ups Embarassed , am gafat. Scuze. Eu vazusem ca are doar o singura curea care vine pe toate.
  • paul_astra

  • Mesaje scrise: 429
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2004 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Va multumesc pentru sfaturi, care se pare ca sau si adeverit.Problema la mine este acea curea de la pompa servo, care este foarte larga deoarece este rupt un surub/bolt(sincer nu stiu ce ar trebui sa fie acolo dar se vede clar ca ceva lipseste) care tine pompa fixa.Daca am timp maine am sa fac poze sa vedeti clar despre ce vorbesc.
Skip ads

  • VALI 78

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Agila 2000 12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Salutare domnilor,am o problema cu o astra f pompa de servo scoate un sunet ascutit am dat cureaua jos am crezut initial ca este rola dar cand am miscat de fulia pompei am observat ca are un joc de toata frumusetea cred ca rulmentii sant de vina intrebarea mea este se poate schimba fara sa am alte probleme pentru ca nu pierde gram de ulei si servodirectia functioneaza perfect.multumesc frumos.si inca ceva masina din profil este cealalta masina a mea si astra nu am reusit sa o adaug la profil.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR