Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F
  • dj_ovi

  • Mesaje scrise: 82
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2002 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Salut baieti, este vorba despre un astra 2/3 exact cum scrie in titlu
a fost cumparata anul trecut, adusa din germania, inmatriculata si circulat cu ea ...dupa cateva zile am gasito lovita in parcare in fata (semnalizator spart stanga+ far ), am cumparat far si am trecut peste
dupa ceva vreme a inceput sa iasa rugina Crying or Very sad , in vara asta un indian cu o masina de anglia ma lovit si a fugit Crying or Very sad ....
o perioada m-am hotarat sa o dezmembrez/ sa o vand...inca nu sunt convins 100% sa o fac sau nu ...
Stie careva vreun depozit unde as putea sa gasesc segmente de aripa/aripa completa si de podea ?

Skip ads

  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
piesele nu te costa mai mult de 400 ron.problema e la manopera si cat de bine e facuta.vezi de costuri si dupa hotaraste.daca iei alta nu ai garantia ca aia e mai buna.
  • dj_ovi

  • Mesaje scrise: 82
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2002 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2009

  • Mesaj Privat
problema este ca in zona mea nu gasesc 2/3usi... manopera cred ca o sa ma omoare ...in jur de 500euro revopsitul + vopseaua, ideea este ca as vrea sa o faca si sa nu imi iasa in a2a vara din nou rugina peste tot ...
  • dj_ovi

  • Mesaje scrise: 82
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2002 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2009

  • Mesaj Privat
astazi am fost si m-am interesat de tinichigerie ... 150ron ma costa tablele(segemnt stanga+drepta+ gura rezervor) 300ron tinichigeria+ 1200ron vopsitu Smile deci merita Smile
Momentan m-am apucat sa modific grila, voi reveni in curand cu poze si poze facute dealungul pregatirilor pt vopsit
Skip ads

  • dj_ovi

  • Mesaje scrise: 82
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2002 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2009

  • Mesaj Privat
astazi au inceput lucrarile Smile sudurile sunt facute in argon ... sa speram ca va iesi bine
am mai gasito o problema ..un lonjeron care trebuie inlocuit ...

cateva poze Smile
  • dj_ovi

  • Mesaje scrise: 82
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2002 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2009

  • Mesaj Privat

i-am modificat putin si capota , urmeaza sa vad pe unde gasesc un GSI ii iau spoilarele si pragurile
  • gry_kata

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 1996 x16szr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jan 2011

  • Mesaj Privat
asa da,sa ne spui si noua cat te-a ajuns toata treaba ca eu unul as vrea sa-i fac la fel:P
  • paul_astra

  • Mesaje scrise: 429
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2004 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2010

  • Mesaj Privat
dj_ovi a scris:astazi am fost si m-am interesat de tinichigerie ... 150ron ma costa tablele(segemnt stanga+drepta+ gura rezervor) 300ron tinichigeria+ 1200ron vopsitu Smile deci merita Smile
Momentan m-am apucat sa modific grila, voi reveni in curand cu poze si poze facute dealungul pregatirilor pt vopsit


Spune-mi si mie cei 1200 ron vopsitul ce inseamna?Doar acele portiuni spate sau intreaga masina?Si eu vreau la vara sa o repar pe a mea ca am mari probleme la aripile spate si praguri si multa lume imi spune ca nu prea se mai merita dar eu tot vreau sa o fac.Problema este banii,bineinteles, dar daca este vorba doar de o asemenea suna la toata masina atunci chiar ca se merita.
Skip ads

  • Margik

  • Mesaje scrise: 190
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Astra 1994 X16SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Feb 2010

  • Mesaj Privat
sunt tare curios cum ai facut prelungirea la capota....nu ai mai multe poze... ceva idei. mersi Wink
  • beu
  • Suspendat
  • 603 mesaje
  • din 31 Jul 2009
  • Astra 1996 x16xel
  • Bucuresti
  • beu

  • Mesaje scrise: 603
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Si cand vedem rezultatul final?
  • dj_ovi

  • Mesaje scrise: 82
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2002 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2009

  • Mesaj Privat
am crezut ca nu intereseaza pe nimeni si nu am mai pus poze Smile
masina este gata si se circula cu ea Smile
voi reveni in curand cu poze in detaliu, singurele poze care le am sunt facute aiurea Smile
  • paul_astra

  • Mesaje scrise: 429
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2004 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2010

  • Mesaj Privat
din ce se poate vedea este o frumusete ce a iesit.asteptam poze mai clare si costurile aferente operatiunii.
Skip ads

  • beu
  • Suspendat
  • 603 mesaje
  • din 31 Jul 2009
  • Astra 1996 x16xel
  • Bucuresti
  • beu

  • Mesaje scrise: 603
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Foarte bravo pentru realizare
.
  • dj_ovi

  • Mesaje scrise: 82
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2002 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2009

  • Mesaj Privat
paul_astra a scris:din ce se poate vedea este o frumusete ce a iesit.asteptam poze mai clare si costurile aferente operatiunii.

Costurile totale : 2600ron Smile cam mult dar a meritat

voi reveni cu inca o masina la care voi lucra in paralel ...este vorba de un Vectra A ...momentan caut faruri de la fk ...astept sa vina vara sa ma pot apuca de bodykit

  • dj_ovi

  • Mesaje scrise: 82
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2002 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2009

  • Mesaj Privat
beu a scris:Foarte bravo pentru realizare
.

multumesc....


Ultima modificare facuta de dj_ovi la Lun 24 Jan, 2011 11:14 pm
  • dj_ovi

  • Mesaje scrise: 82
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2002 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2009

  • Mesaj Privat
paul_astra a scris:
dj_ovi a scris:astazi am fost si m-am interesat de tinichigerie ... 150ron ma costa tablele(segemnt stanga+drepta+ gura rezervor) 300ron tinichigeria+ 1200ron vopsitu Smile deci merita Smile
Momentan m-am apucat sa modific grila, voi reveni in curand cu poze si poze facute dealungul pregatirilor pt vopsit


Spune-mi si mie cei 1200 ron vopsitul ce inseamna?Doar acele portiuni spate sau intreaga masina?Si eu vreau la vara sa o repar pe a mea ca am mari probleme la aripile spate si praguri si multa lume imi spune ca nu prea se mai merita dar eu tot vreau sa o fac.Problema este banii,bineinteles, dar daca este vorba doar de o asemenea suna la toata masina atunci chiar ca se merita.

1200ron a costat doar manopera masina find intr-oi stare de degradare foarte avansata ( podea sofer foarte ruginita noroc cu insonorizantul ca nu am cazut din ea ....aripa foarte stramba, capota foarte ruginita, aripile spate amandoua ruginite, infundaturi peste tot )
Parerea mea este ca merita
  • gry_kata

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 1996 x16szr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jan 2011

  • Mesaj Privat
superb a iesit masinuta.eu zic ca se merita sa bagi banii intr-un opel din acesta,asta doar pt cunoscatori
  • dj_ovi

  • Mesaje scrise: 82
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2002 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2009

  • Mesaj Privat
imi cer scuze ca nu am adaugat poze pana acum, dar nu am mai iesit cu masina mometan sta in fata blocului si este foarte murdara, promit ca luni/ marti ii voi face poze
  • Margik

  • Mesaje scrise: 190
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Astra 1994 X16SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Margik a scris:sunt tare curios cum ai facut prelungirea la capota....nu ai mai multe poze... ceva idei. mersi Wink

  • dj_ovi

  • Mesaje scrise: 82
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2002 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Margik : bad boy-ul este facut din tabla de 2 jumate cred chiar 3, initial am vrut sa il fac din fibra de sticla dar m-am razgandit ...am avut alta idee ceva mai patratos care sa acopere grila integral dar pe parcurs am modificat , tabla a fost sudata pe ambele parti in ardon, grunduita pe interior si dupa dat cu mastic iar pe exterior kit de aluminiu si kit LP pentru finisaj
nu a iesit perfect are mici defecte dar in principiu arata foarte bine

Voi reveni in curand cu poze facute ziua nu noaptea , imi cer scuze dar ajung tot timpul tarziu acasa
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F

Chestionar

Merita Efortul ?
DA 88%
NU 11%
9 voturi

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR