Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • imprevizibil

  • Mesaje scrise: 235
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Tigra 1998 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2010

  • Mesaj Privat
ok hai sa va raspund .Nu chiar ii dau flash, asta sa nu deranjez.Insa am niste leduri pe parbriz ce cnd dau flash se aprinde :Atentie radar !
''is doar glume''
salut
Skip ads

  • DANIEL G.

  • Mesaje scrise: 184
  • Locatie: Galati
  • Masina: Meriva 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Am observat in EU atunci cand am mers ca soferii in trafic se respecta f.mult! Sunt intelegatori cu cei care gresesc si nu se sacaie unul pe celalalt cu claxoane.Desi sunt multi romani care traiasc acolo si se comporta ca acolo numai ca atunci cand vin in tara se comporta ca aici,adica arunca gunoaie in mers,claxoneaza,s.a.
Intr-o zi am lovit din vina mea oglinda unei altei masini cu oglinda mea!O mica zgarietura,nimic grav!
M-am dat jos sa-mi cer scuze pt.greseala,iar el mi-a vorbit foarte urat.Nici nu am apucat sa-i zic ceva ca el a inceput a tipa in gura mare.Atunci eu m-am urcat in masina fara sa-i zic nimic pt.ca nu merita sa-l ascult!Foarte multi se cred soferi,daca stiu sa invarta un volan,dar nu au si comportament uman la volan!
In al 2-lea rand prefer de fiecare data sa dau fleshuri atunci cand observ radarul,chiar daca nu toti colegii din trafic fac lucrul acesta!
  • Dan56

  • Mesaje scrise: 775
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2009

  • Mesaj Privat
imprevizibil a scris:...Nu chiar ii dau flash, asta sa nu deranjez.Insa am niste leduri pe parbriz ce cnd dau flash se aprinde :Atentie radar !
''is doar glume''
salut


Poti traduce? Crezi ca poti da frazei o forma inteligibila?
  • Lotg

  • Mesaje scrise: 1,638
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2004 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Am doar sufletul tanar de 18 ani, imprevizibilule. Chiar nu ma agit de loc, doar, ma bag si eu in seama ca sa mai treaca timpul. Vezi in postul de dinainte la ce ma refeream si eu.
Skip ads

  • alcapone

  • Mesaje scrise: 205
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Omega 1994 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Eu propun ca atunci cand ne intalnim cu un alt conducator de opel sa procedam in 2 moduri :
-daca este o gagica la volan si are sub 25 de ani o invitam in opelul nostru ca sa faca schimb de experienta si sa ne cunoastem mai bine! Twisted Evil
- iar daca este barbat il luam intr-un bar si il amenintam cu o bere.
Pe restul nu-i bagam in seama!
  • narcky_cypycu

  • Mesaje scrise: 657
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Oct 2009

  • Mesaj Privat
alcapone a scris:Eu propun ca atunci cand ne intalnim cu un alt conducator de opel sa procedam in 2 moduri :
-daca este o gagica la volan si are sub 25 de ani o invitam in opelul nostru ca sa faca schimb de experienta si sa ne cunoastem mai bine!
- iar daca este barbat il luam intr-un bar si il amenintam cu o bere.
Pe restul nu-i bagam in seama!


unde-i respectul pt cei mai in varsta? Sad
in plus s-ar putea sa dai peste una >25 care te-ar putea coplesi cu experienta ei si sa te lase fara haine, bani si masina Twisted Evil
iar daca dai peste un nonalcoolic convins s-ar putea sa se simta ofensat si sa te ameninte el cu o bere, chiar s-o foloseasca (la propriu)
in ambele cazuri nu te vad prea bine Laughing
  • cristian_

  • Mesaje scrise: 248
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2006

  • Mesaj Privat
"
unde-i respectul pt cei mai in varsta? Sad
in plus s-ar putea sa dai peste una >25 care te-ar putea coplesi cu experienta ei si sa te lase fara haine......"

Si sa-ti si placa

Semnul pacii are aceeasi semnificatie ca cea avuta anterior de a fi initiat acest topic?
  • narcky_cypycu

  • Mesaje scrise: 657
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Oct 2009

  • Mesaj Privat
cristian_ a scris:
in plus s-ar putea sa dai peste una >25 care te-ar putea coplesi cu experienta ei si sa te lase fara haine......"

Si sa-ti si placa

daca pui problema asa...s-ar putea sa-mi placa Mr. Green
Skip ads

  • Okta43

  • Mesaje scrise: 817
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2010

  • Mesaj Privat
ideea cu semnalatul radarului doar celor cu opel mi se pare aberant.. eu unu dau flash-uri 3-4 km dupa ce trec de radar sa fiu sigur ca mai scap lumea de amenzi, chiar ma mai cert cu cei din masina ca dau flash-uri prea multi km si stau oamenii speriati pana trec de radar. Dar cand primesc si eu flashuri ma simt bine. In afara majoritatea participantilor la trafic se ajuta intre ei prin semnalarea radarelor cu flash-urile..

In romania se practica metoda "ce ma ala are masina nu stiu de care? poate merge cu 100 km/h.. lasa-l sa ia amenda".. o prostie.. nu se stie cand te grabesti si tu si ti-o furi
  • cristian_

  • Mesaje scrise: 248
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Aceeasi faza o patesc si eu (cu mine insumi , insami plm). Dau flashuri mult timp dupa ce ies din localitate si nu stiu cand sa ma opresc , de obicei ma opresc cand ma depaseste altcineva (strict dn 85 , parca)
  • synapse

  • Mesaje scrise: 398
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1993 X16SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2010

  • Mesaj Privat
DN2 E85 vroiai sa spui.
  • imprevizibil

  • Mesaje scrise: 235
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Tigra 1998 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2010

  • Mesaj Privat
no atunci ce parere aveti acum cu voturile?
poporul voteaza .....si tot poporul decide
PEACE......
Skip ads

  • Lotg

  • Mesaje scrise: 1,638
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2004 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Am decis si la alegeri......tot prost. Astia suntem noi
  • imprevizibil

  • Mesaje scrise: 235
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Tigra 1998 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2010

  • Mesaj Privat
romanul chiar si la alegeri voteaza prost!
chiar nici eu nu ma asteptam, la alegeri de genul asta dar asta este....
chiar sa v-a mai ganditi...daca altii din alte forumuri vad aceste voturi prostesti, sa nu se razgandeasca sa mai dea flash opelistilor.....
PEACE
  • tannu

  • Mesaje scrise: 775
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
- Sincer, in ultimii 3 ani, nu cred ca am vazut pe strada mai mult de 15 Opeluri cu sticker "ClubOpel.com" si chiar caut (involuntar, uneori) sa observ daca exista, la minim 98% din Opelurile pe langa care trec in trafic; rar imi scapa vreunul nescanat Laughing
De circulat, circul zilnic prin oras, asta pentru carcotasii care poate ar vrea sa imi spuna ca mi-ar fi greu sa observ asemenea lucruri daca circul cu masina o data pe luna.
Deci, pana la a ne face semne intre noi... ar mai fi niste pasi.

- Treaba cu flashurile de radar intre opelisti nu o mai comentez pentru ca au fost destui care au comentat-o. Oricum, baiatul nu a spus-o cu rea intentie, doar ca nu a fost exprimarea prea reusita.

- Daca oamenii care ating varsta de 45 de ani sunt deja "batranei", atunci cei de 70-80 de ani pot fi considerati adevarate legende cu tenta de highlanderi Laughing

- Revenind la subiectul flashuri date dupa trecerea pe langa echipaje de politie, acestea (flashurile) nu se dau doar pentru a semnala un radar. Alte motive pot fi evitarea sau pregatirea celui din sens opus pentru un eventual control de rutina. Pregatire gen "e politie, hai sa ne punem centurile" sau "nu mai pot sa vorbesc la telefon" sau "tine tu berea !" Laughing
  • synapse

  • Mesaje scrise: 398
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1993 X16SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2010

  • Mesaj Privat
deci rad cu lacrimi..."tine tu berea !" =))
  • narcky_cypycu

  • Mesaje scrise: 657
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Oct 2009

  • Mesaj Privat
synapse a scris:deci rad cu lacrimi..."tine tu berea !" =))

ce tu nu consumi la volan?!? nu stii ce pierzi Laughing
ca sa te amuzi si mai tare ia o bere fara alcool si bea din ea la semafor, in special cand ii un autobuz plin ...sa vezi ce fata fac cand te vad (desi eu nu prea vad partea amuzanta, mai degraba un pic ciudata)
  • florinianc

  • Mesaje scrise: 1,600
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Very Happy Ma bate gandul acu sa circul doar cu lada de bere plina in spate pe bancheta si sticla la mana Laughing .. Ei na, nu ai voie... Nu ai voie sa faci ceva ce iti distrage atentia de la sofat. Si in cazul asta, "alcoolu' " face totul sa fie ai usor de facut.


Ultima modificare facuta de florinianc la Sam 27 Nov, 2010 2:56 pm
  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Buna idee. De mult nu m-am mai distrat in trafic Laughing

LE: daca nu ma insel nu ai voie sa bei nimic in timp ce conduci, cum nu ai voie sa mananci, etc..
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
nu ai voie nici sa respiri ca daca se vede... Smile)
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Chestionar

Ce parere aveti de aceasta idee?
Sunt de acord ca ar trebui. 48%
Nu sunt de acord. 29%
Mi-e indiferent... 22%
85 voturi

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR