Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  • Dante78

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa Z10XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2009

  • Mesaj Privat
supervizor a scris:Sunt cateva chestii de remarcat cum este cea cu geamurile dar in rest depinde de tine,de ce nu l-ai luat pe prietenul tau la cumpararea masinii atunci se schimba situatia.


salut

Nu prea am inteles partea cu "depinde de tine" celmai tare ma macina ce-i sub capota.Sunt resemnat in privinta geamurilor si aripilor, dar ce-i sub capota sa fie macar original...

Amicul meu nu era atunci amicul meu.. Razz
Skip ads

  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Dante78 a scris:Sunt resemnat

la asta ma refeream.
  • Dante78

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa Z10XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Am vazut ca ai votat nu. Crezi ca ce e sub capota e original? Cum pot verifica in Brif? Cand ma duc sa-i fac identificarea la RAR nu se vede daca e ceva in neregula cu motorul, cum ca nu e original?
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Eu nu am inteles nimic. Despre ce masina vorbim? Ce an de fabricatie? Ce pret? Cati proprietari? Cati km?i Rolling Eyes
Skip ads

  • Dante78

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa Z10XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2009

  • Mesaj Privat
elegance a scris:Eu nu am inteles nimic. Despre ce masina vorbim? Ce an de fabricatie? Ce pret? Cati proprietari? Cati km?i Rolling Eyes


Opel Corsa C, an caroserie 2006, pret 4000 de coco. proprietari: 1. cel din germania, al doilea un autohaus ce a vandut catre o firma ungureasca (NS Mobile), care la randul ei a vandut catre tipul de la care am cumparat-o eu.

53000 km


Ultima modificare facuta de Dante78 la Dum 02 Aug, 2009 9:43 pm
  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Poti afla istoria masinii la reprezentanta opel de la tine printr-o cerere dar astia sunt cam nauci ma uit maine la a mea si vad cum este datat cablajul.
  • h0rm0n

  • Mesaje scrise: 3,973
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2007

  • Mesaj Privat
de exemplu eu din poze nu pot sa zic multe... desi cu suruburile si cu geamurile sunt in dubii...

prefer sa iti recomand sa te prezinti la Intalnirile Locale din Iasi (adica AICI) si sunt sigur ca vor fi persoane care isi vor da cu parerea...

sa speram ca nu e teapa.
pana atunci, numa' bine !
  • Dante78

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa Z10XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2009

  • Mesaj Privat
supervizor a scris:Poti afla istoria masinii la reprezentanta opel de la tine printr-o cerere dar astia sunt cam nauci ma uit maine la a mea si vad cum este datat cablajul.


Pt somnul meu linistit din aceasta noapte, ai putea cobora acum sa te uiti? Very Happy Dau o bere Smile
Skip ads

  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Chiar trebuie sa dai o bere ca aveam o lene pe mine ,i-ti dai seama prima zi de concediu ,asa sa revenim am fost dar nu am vesti bune tot ce este eticheta sub capota sunt datate cu 2006, ar fi bine sa urmezi sfatul lui h0rm0n si Byke.


Ultima modificare facuta de StefanTolos la Dum 02 Aug, 2009 10:04 pm, modificat de 2 ori in total
  • Byke

  • Mesaje scrise: 3,358
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Dante78 a scris:... Proprietari: 1. cel din germania, al doilea un autohaus ce a vandut catre o firma ungureasca (NS Mobile), care la randul ei a vandut catre tipul de la care am cumparat-o eu.


La un asemenea istoric te-ai ocupat doar tu de verificarea minuþioasã a maºinii înainte de cumpãrare? Consider fapta iresponsabilã.
ªi întrebarea legatã de þeapã se leagã de originalitatea motorului sau de totul per ansamblu?

Da, consider þeapã ºi consider maºina alcãtuitã din piese luate de prin Schrott-uri, altfel nu se explicã varietatea de piese ºi date de fabricaþie.
Oricum, dacã maºina merge bine, nu cãuta calul în mãsele. Îngrijeºte-o, cã e a ta. Suduri din acelea am ºi eu, poziþionãri ciudate a portierelor sau aripilor am ºi eu. Dacã o luãm la ºubler, dã cu virgulã ºi la mine, luatã de nouã.

Þin pumnii sã fie totul ok!
  • Dante78

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa Z10XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Byke a scris:
Da, consider þeapã ºi consider maºina alcãtuitã din piese luate de prin Schrott-uri, altfel nu se explicã varietatea de piese ºi date de fabricaþie.
Oricum, dacã maºina merge bine, nu cãuta calul în mãsele. Îngrijeºte-o, cã e a ta. Suduri din acelea am ºi eu, poziþionãri ciudate a portierelor sau aripilor am ºi eu. Dacã o luãm la ºubler, dã cu virgulã ºi la mine, luatã de nouã.

Þin pumnii sã fie totul ok!


Doar faza cu motorul ma intereseaza... Daca e din 2002
  • sMESE

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Prin teapa intelegi: "daca a fost lovita si reparata"?

Posibil... dar depinde si de pret... (nu stiu cat una nelovita din aceiasi perioada costa).
Skip ads

  • h0rm0n

  • Mesaje scrise: 3,973
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Dante78 a scris:
Doar faza cu motorul ma intereseaza... Daca e din 2002


@sMESE, cred ca se referea mai mult la motor, sa nu aibe mai multi KM sau sa fie alt motor... masina fiind din 2006, si el are piese din 2002-2003 !
  • Dante78

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa Z10XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2009

  • Mesaj Privat
sMESE a scris:Prin teapa intelegi: "daca a fost lovita si reparata"?


Daca motorul e facut din bucati si nu e cel original..
  • sMESE

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Pai seria motorului montat fizic in masina corespunde cu seria scrisa in acte? [in actele primului proprietar, daca mai ai acces la ele]

Cablurile (data) poti sa le ignori. daca a fost lovita si s-au ars sau s-au taiat e normal sa fi fost schimbate...
Verifica seria...


Ultima modificare facuta de sMESE la Dum 02 Aug, 2009 10:20 pm
  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Original este numai ca nu stii daca este schimbat sau nu ,avand in vedere diferentele de anii dintre etichetele aflate pe cablaj si caroserie cel mai bine ar fi sa te duci la intalnire si acolo in mod garantat vei fi lamurit.
  • Dante78

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa Z10XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2009

  • Mesaj Privat
sMESE a scris:Pai seria motorului montat fizic in masina corespunde cu seria scrisa in acte? [in actele primului proprietar, daca mai ai acces la ele]


AM cele doua Brifuri din germania. Dar nu vad nicaieri ce zici.. Si nici nu stiu care e seria stantata pe motor. Aia care e pe chiulasa din poza mea? Nu o vad nicarieri in acte... O fi alta?
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Stati asa. Laughing Omul a dat 4000 euro pe o corsa din 2006 cu 50.000 km Exclamation Evident ca a fost dauna totala dar la banii astia tre sa fi naiv rau ca sa crezi ca iti cumperi masina noua... Wink
  • sMESE

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Seria mtorului e pe langa filtrul de ulei, daca nu ma insel eu prea mult...
  • djtaotao

  • Mesaje scrise: 1,677
  • Locatie: Sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2007

  • Mesaj Privat
O lectie macar ai invatat. Femei virgine si masini SH nemanarite... mai rar.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa

Chestionar

Am luat (din nou) teapã?
Da 66%
Nu 33%
104 voturi

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR