Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Marius_20

  • Mesaje scrise: 122
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 1995 x16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Salut. Imi cer scuze daca s-a mai discutat sau daca nu am postat unde trebuie, acum ceva timp mi-am luat un opel tigra 1.6 16v, dar intre timp a mai ajuns in familie un vectra b 1.8 16v din 2000 tot neinscris si as vrea sa il inscriu cat mai repede, pana la jumatatea lunii viitoare. Ca sa fac rost de banii necesari sunt nevoit sa vand Tigra, cu toate ca mi-e draga, dar asta e, nu am ce face.
In cazul in care eu la Tigra am asa: cartea masinii (in care sunt trecute si reviziile), talonul masinii, contrac de vanzare cumparare intre mine si neamt (masina am luat-o pe numele meu direct), plus asigurarea si acel talon provizoriu de cand am luam primul rand de numere provizorii.....ce acte trebuie sa fac eu in momentul cand o vand?
doar contractul de vanzare cumpare intre mine si cel care o cumpara?

Masina nu am declarat-o la financiar, nicaieri, nu am fost nici la rar cu ea, maine aveam programare dar am anulat-o, Masina nu are 30 zile de cand este la mine. Am luat doar un singur rand de numere de la Zalau si atat.
In afara de contract de v-c intre mine si viitorul cumparator mai trebuie sa fac ceva?

Multumesc anticipat.
  • denisCT

  • Mesaje scrise: 1,408
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2007

  • Mesaj Privat
certificat fiscal
  • Marius_20

  • Mesaje scrise: 122
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 1995 x16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Deci in afara de actele ce le am eu la masina (carte, talon si contract v-c intre mine si neamt) trebuie sa fac un contract de v-c intre mine si viitorul propietar, si sa ii dau un certifical fiscal.
Eu nu am mai avut alte masini, propietati, in certificatul fiscal banuiesc ca trebuie sa scrie ca nu am amenzi sau impozite neplatite.

In cazul in care nu o sa gasesc cumparator pana la sfarsitul acestei luni, nu imi ramane decat sa o dau la dezmembrari. In caz ca o vand unui parc de dezmembrari, ce acte ar trebui? doar contract v-c intre mine si persoana care o cumpara(firma de dezmembrari), mai e nevoie de certificat fiscal in cazul asta?

Imi cer scuze daca sunt cam deplasate intrebarile, dar nu am mai facut niciodata chestia asta. Multumesc de intelegere.
  • gojira

  • Mesaje scrise: 78
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Da, este si in cazul asta, nu poti sa o instrainezi daca ai datorii la stat.
  • Marius_20

  • Mesaje scrise: 122
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 1995 x16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Ok, multumesc frumos.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR