Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • arenato18

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Oct 2010

  • Mesaj Privat
salut! am si eu o problema si sper ca aici ma poate ajuta cineva! am un ''greiere'' cam galagios in portbagaj , mai exact la plasticu negru din spate ...care are pe centru cuiu de prindere al portbagajului!
http://www.rimimg.ro/catalo...chback-p-593.html ..aici se poate vedea mai bine...e acel plastic negru cu striatii...pe care este atasat prinderea portbagajului! Si am o mare problema ca nu stiu cum sa il dau jos pt ca nu are suruburi sau cva ce se poate desface! multumesc anticipat si sper ca m-am facut destul de inteles Very Happy
masina e un opel astra g 2001!
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,452
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
dai jos chederul (tragi de el, are un cant care prinde pe o buza de tabla) si vezi apoi plasticul. Daca nu are suruburi, inseamna ca are niste capse de plastic, tragi finut de el, vezi in ce tine...
  • arenato18

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Oct 2010

  • Mesaj Privat
am sa incerc maine sa vad ce rezolv...eu sincer cred ca tb sa fie pe acolo pe undeva un surubel...ca am incercat azi sa trag de ea...si cva o tine cam tare,,,,am sa incerc si vin maine cu raspunsu! ms mult de sfat
  • alre

  • Mesaje scrise: 1,660
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Am avut SI eu un greiere sub plasticul ala. Nu l-am demontat desi e prins in clipsuri. Cauta niste bucati de burete mai gros si il bagi sub in mai multe locuri. Merge prin partea de jos. La mine a functionat si de vreo 2 ani nu sunt probleme.
  • arenato18

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Oct 2010

  • Mesaj Privat
am revenit cu un raspun Very Happy...am scos azi bucata aceea de plastic care era prinsa in clipsuri si surpriza ..sub ea era ca o piulita...da de plastic..care zangadea acolo la fiecare groapa sau curba....probabil fostu proprietar a ''pierdut.o'' pe acolo! multam de ajutor JE si ALRE, drumuri bune si fara incidente! bft
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR