Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra A
  • danny2089

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 1992
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2010

  • Mesaj Privat
salutari......sunt nou pe aici si am si eu o problema care din pacate nu am gasito in subiectele voastre.am o vectra di 92 si vreau sa schimb ceasul analog cu un ''lcd'' acela care arata si grade si mai multe......dupa cum am vazut in discutiile voastre trebuie sa fie o mufa galbena daca desfac bordul am vazut niste poze dar din pacate eu nu am gasito si am desfacut aproape tot bordul.vreau sa stiu daca am acea mufa la modelu din 92 sau nu!poate sa fie in alta parte?

daca pote cineva sa ma ajute Sad

muultumesc!
Skip ads

  • Kitty

  • Mesaje scrise: 326
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2004 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2006

  • Mesaj Privat
danny2089 a scris:salutari......sunt nou pe aici si am si eu o problema care din pacate nu am gasito in subiectele voastre.am o vectra di 92 si vreau sa schimb ceasul analog cu un ''lcd'' acela care arata si grade si mai multe......dupa cum am vazut in discutiile voastre trebuie sa fie o mufa galbena daca desfac bordul am vazut niste poze dar din pacate eu nu am gasito si am desfacut aproape tot bordul.vreau sa stiu daca am acea mufa la modelu din 92 sau nu!poate sa fie in alta parte?

daca pote cineva sa ma ajute Sad

muultumesc!


ceea ce ai vazut tu e computer de bord si anume asta https://www.clubopel.com/viewtopic.php?p=747387
mai este inca un model dar care afiseaza ceasul si temperatura exterioara si anume asta http://cgi.ebay.de/Opel-Vec...sh=item5d2a0fc636
  • gabonne

  • Mesaje scrise: 1,302
  • Locatie: braila
  • Masina: Vectra 1993 1.7TD
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
daac nu ai mufa atunci trebuie sa cauti un DID cu tot cu mufa de conectare; legaturile sunt simple sunt 4 fire
  • danny2089

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 1992
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2010

  • Mesaj Privat
eu il am pe primu care lai pus in poza....computer de bord,,,,,stiu care este ceasul cu temperatura,dar acela nu il am eu am pe masina ceas aanalog.nu il vand ca numa ce lam luat si vreau sa mil pun neaparat....eu lam luat de pe alta masina din 91 care avea mufa dar eu nu o am ....
daca iau mufa si cablurile de pe aialalta as putea sa il leg?daca vrei sami explici ....Smile unde sa le leg ..


ast raspunsul tau
Skip ads

  • gabonne

  • Mesaje scrise: 1,302
  • Locatie: braila
  • Masina: Vectra 1993 1.7TD
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
mai baieti, daca ati citi si voi regulamentul asta; daca ati folosi si voi functia aceea de cautare ce bine ar fi!
de data asta am cautat eu: https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=12160
data viitoare te descurci singur
  • danny2089

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 1992
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2010

  • Mesaj Privat
eu am gasit aia dar am intrebat daca la vectra din 92 se poate gasi mufa aceea si daca nu cum as putea sa imi fac eu legaturile(daca se poate)am desfacut tot bordul si nu am gasit poate sa fie in partea cealalta?sau nu? asta am intrebat

ms pt informatie oricum
  • tery

  • Mesaje scrise: 98
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 1992 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2010

  • Mesaj Privat
din cite am citit daca nu ai mufa galbena ,e destul de complicat sa faci legaturile .
  • danny2089

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 1992
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2010

  • Mesaj Privat
pai vad ca ..gabone..spune ca daca nu am mufa imi trebuie un DID(ce este acela)si legatura este din 4 fire......cum adica?
  • gabonne

  • Mesaje scrise: 1,302
  • Locatie: braila
  • Masina: Vectra 1993 1.7TD
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
pai eu ma refeream la DID (dual info display - ceas si temperatura) nu la BC (bord computer)
  • danny2089

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 1992
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2010

  • Mesaj Privat
aha.....c prost sunt:)

ms!oricum!
pai daca nu pot sal pun atunci o sal vand daca doreste cineva.......
  • love_speed

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1992 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Daca zici ca l-ai luat pe pe alta masina,ia si mufele cu tot cu cabluri...si de unde scoti acei papuci de la mufe din calculatorul masinii ,ii bagi la tine la calculatorul masinii tale! E simplu ca sunt numerotati!
Daca nu reusesti sa faci sost,anunta-ma ca am 2 masini la dezmembrat si te pot ajuta!
  • danny2089

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 1992
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2010

  • Mesaj Privat
eu lam luat de la slot si acea masina nu cred ca mai e acolo.o sa ma duc intr-o zi sa vad dar nu cred.o sa te anunt daca e sa o gasesc.
(sper sa se scoata usor cablurile de acolo si sa nu fie mai complicat ca ii unu acolo care ii cam figurant)Smile)


ms mult de tot!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR