Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • raz_vick

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Omega 1995 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Uite ca am fost prea curios daca merge strategia cu "remaparea", asadar am incercat chiar azi, numai ca nu prea vrea... Embarassed in pozitia inchis, cand apas se deschide... se opreste pe la jumatate, se deschide si mai mult la fiecare apasare lunga, iar la fiecare apasare scurta se inchide cate doi cm, ceva de genu'... oricum pare sa nu aiba nici o legatura cu pozitia rotitei... am scos si bateria inainte, probabil o sa mai incerc zilele astea, ca ma cam streseaza... am inchis-o centimetru cu centimetru, macar sa nu ma ploua Shocked , oricum nu sunt sigur ca e pozitia optima de inchis... Rolling Eyes adica daca ii calca garniturile... oricum, o sa mai incerc maine sau poimaine si revin. sper, cu vesti bune...
Skip ads

  • boditza

  • Mesaje scrise: 765
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2006

  • Mesaj Privat
incearca asa.. la mine a mers:
desfaci capacul din plafon de la trapa (ghidul il poti urmari aici http://www.omegaowners.com/...pl?num=1247486519 )
scoti cu totul mecanismul de trapa, il conectezi si tii apasat pe buton pana se opreste motorul, apoi il montezi la loc si incerci cele de mai sus. trapa sa fie inchisa inainte de a incepe operatia.

ai putea sa incerci sa o desfaci cum scrie in ghidul din link si sa cureti chestia aia neagra dar sa ai grija sa nu uiti ordinea lor pe acolo si sa o asamblezi asa cum a fost Smile. daca dupa toate astea tot nu merge cum trebuie cred ca ti s-a dus ecu Sad
  • raz_vick

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Omega 1995 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Stai linistit, la astea cu dezmembratu' sunt as. Aseara facusem un necesar de torxuri in minte deja... M-am gandit si la varianta asta... Probabil ca discu ala negru citeste pozitia de inchis in momentul in care trapa mea e deschisa jumate... Rolling Eyes Daca o duc la capat ar trebui sa mearga...
  • boditza

  • Mesaje scrise: 765
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2006

  • Mesaj Privat
discu citeste rotatiile care le face de la un capat la altu.. incearca sa faci cum am explicat mai sus: scoti cu totul mecanismul, il conectezi, tii apasat pana se opreste apoi il bagi la loc, dar trapa sa fie inchisa(va corecta o eroare de 2-3 rotatii deci nu trebuie sa fie inchisa perfect;) )
Skip ads

  • nashu_lucian

  • Mesaje scrise: 445
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Omega FOREVER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2008

  • Mesaj Privat
boditza nu am primit nici un raspuns de la cei de la arad
vreau sa vorbesc cu secarianu ptr ca stiu ca este o firma la mangalia care transforma mercedesurile sprinter din dubitze pentru calatori a fost acolo un prieten care si-a modificat sprinterul ptr calatori si sa vb acolo ca ei sigur au scule de ambutisat de taiat si alti draci
  • boditza

  • Mesaje scrise: 765
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2006

  • Mesaj Privat
ok.. imi pare rau ca nu ti-ai gasit rezolvarea la arad.. ea si relativ aproape de tine Smile.. incearca sa suni ca pe mail u stiu sa umble probabil Smile)
  • nashu_lucian

  • Mesaje scrise: 445
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Omega FOREVER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2008

  • Mesaj Privat
dupa indelungi cautari am dat in sfarsit de cei de la wes din arad
pretzul de montaj este de 250 de eur +tva in ideea ca eu imi aduc trapa mea aduc toata electrica aduc si plafon textil ptr trapa ei doar taie/ambutiseaza plafonul si pun scurgerile in stalpi
dupa mine este ff mult mai bine o vand pe mititica si iau un gat agaurita in tavan Smile
  • boditza

  • Mesaje scrise: 765
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2006

  • Mesaj Privat
imi pare rau ca nu prezinta o solutie pt tine... tre sa te gandesti ca masina ta ti-o cunosti dar alta... 250e nu e atat de mult. trapa e pana in 200ron, plafonul 100ron deci in total vreo 14 mil.
  • nashu_lucian

  • Mesaje scrise: 445
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Omega FOREVER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2008

  • Mesaj Privat
trapa completa cu plafon cu tot mai ieftin de 6 bulioane jumate n-am gasit (completa ) de omega b facelift
de omega din 96, 97 am gasit si la 3 milioane tot
ce mi se pare mie foarte mult este ca ei nu au de facut decat o mica agura in plafon atat pentru ca trapa vine cu ramforsarile ei din fabrik si se prinde ff usor cadrul de flafon,
electrica este "plug and play" pui mufa si merge si scurgerile le aduc tot eu ei atat fac ambutiseaza plafonul
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR