Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • ClaudiuBar

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Salut,
Acum vreo luna mi`am luat si eu un Astra J, si de atunci umblu cu covorasele textile in el.
Spuneti`mi si mie va rog ce covorase din cauciuc v`ati luat pentru masina, de unde, la cati bani, poate puneti si ceva poze.

Merci.
Skip ads

  • martrix

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2010

  • Mesaj Privat
uite aici se potrivesc perfect >
http://www.rimimg.ro/catalo...astra-p-1395.html
  • ClaudiuBar

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2010

  • Mesaj Privat
merci fain !
  • bamo

  • Mesaje scrise: 417
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Eu am prins o promotie de la Petex, 90 RON cu transport inclus Very Happy Am lansat comanda intr-o Luni si Miercuri mi le-a adus curierul. Inca mai e valabila promotia. La dealeri le-am gasit pe aceleasi cu 140.
Skip ads

  • mludwig

  • Mesaje scrise: 156
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2010 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2010

  • Mesaj Privat
@bamo,
Cum sunt alea de la Petex? Au sistem de prindere compatibil? Se potrivesc perfect? Au margine inalta?
  • bamo

  • Mesaje scrise: 417
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Stau la fel de bine cum stau si cele textile care le-am primit la livrarea masinii, iar cele pe spate nu fug de sub picior cum fac cele "originale". Au locasul de prindere, trebuie sa mai decupezi un strat subtire din jurul inelului acela unde se prinde si folosesti capsele de la presurile care deja le ai. Marginea nu este asa inalta cum gasesti la covorasele universale tip tavita, dar este acolo o idee Smile
  • rstefan

  • Mesaje scrise: 456
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2006

  • Mesaj Privat
De unde le-ai luat?
  • Konstantine

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jun 2010

  • Mesaj Privat
De vreo saptamana mi-am achizitionat si eu pentru masina din semnatura un set de covorase cu bordura inalta. Marca covoraselor este Petex. Tin sa mentionez ca se potrivesc ca model perfect pe masina, au suport pentru piciorul stang la sofer si decupajele aferente pentru pedale. Bordura e in jur de 1, 5 cm asa ca tin destul de bine apa. Cauciucul din care sunt confectionate pare de calitate ok, nici prea ferm, nici prea moale, nu miroase, oricum ramane de vazut cand da caldura mai incolo. Au costat 112 Ron. Pentru cei din IASI care sunt interesati de covorase pentru Astra G (cred ca se potrivesc si pe varianta hatch, interiorul e acelasi) le gasesc la Auto Center (cum mergi de la Gara spre Moara de Foc, pe dreapta, dupa Plus vreo 500 metri).
Ma orientasem in prealabil si in Bazar si gasisem un model destul de asemanator cu acestea la pretul de 60 Ron, doar ca nu mi-a placut deloc cauciucul din care erau confectionate, parea de proasta calitate, mirosea cam tare a "chimicale" si la atingere iti dadea impresia ca ti se rupe in mana.
Am pus si o imagine de pe net a covoraselor. Sunt identice. Se poate observa in imagine ca este stantat pe covoras modelul pentru care sunt destinate.


  • Okta43

  • Mesaje scrise: 817
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2010

  • Mesaj Privat
eu am luat de la Rimimg, se potrivesc perfect, calitate ireprosabila, le recomand, costul 150,91 lei cu tot cu transport..
  • irmscher O1

  • Mesaje scrise: 287
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Un mic dezavantaj la covorasele aftermarket consta in faptul ca nu sunt prevazute cu sistemul de fixare din plastic (cei doi "nasturasi" de la fiecare dintre cele doua covorase de pe fata). Asa ca , poti sa la asezi in masina pur si simplu, sau sa le presezi peste bulonii din podea, pana acestia strapung cauciucul in locasurile prevazute (cerculete). Sau poti incerca sa adaptezi acei "nasturasi", daca ii ai. Eu am tot aftermarket, fara prinderi, dar nu se deplaseaza in masina.
  • rstefan

  • Mesaje scrise: 456
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2006

  • Mesaj Privat
"Nasturasii" se gasesc de cumparat in targ Vitan. Eu mi-am luat pt iarna covorase Petex din cauciuc + un set de "nasturasi" din targ si asa am rezolvat si problema prinderii in podea.
  • bamo

  • Mesaje scrise: 417
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Mai simplu, scoti nasturasii de la covorasele textile si le pui la cele de cauciuc.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR