Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F
  • geo cozo

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2010

  • Mesaj Privat
uneori pare ca nu trage indeajuns,in special la parcari peste borduri de pe loc daca o fortezi sa urce incepe sa miroase a disc de ambreiaj!si uneori in turatie mica da senzatia ca se ineaca,nu se alimenteaza banuiesc.motorul este ecotec de 101 cai si cred ca ar trebui sa aiba acea zvacnire cand o calci insa nu este asa.masina o am de 3 luni si nu prea am verificato pe la pompa de benzina ,carburator etc.posibil sa se fi adunat pe acolo diverse gunoaie. astept un sfat ceva o parere!ms
  • electronistul

  • Mesaje scrise: 1,123
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2012 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Carburator nu existã pe x16xel Wink
Mai citeºte ºi tu pe clubopel (click aici sau aici)
despre curãþare valva EGR, sau curãþarea motoraºului de relanti.

În primul rând, motorului ãstuia îi place tare mult sã lucreze cu un filtru de aer nou, cu un ulei curat filtrat de un filtru bun ºi nou, un filtru de benzinã i-ar face misiunea mai uºoarã pompei de benzinã ... spune-ne ºi nouã ce ai schimbat din astea. Distribuþia i-a fost schimbatã ? Pompa de apã ? Beculeþul galben de eroare rãmâne aprins în bord (se aprinde când pui contactul) ?

Cu discul de ambreiaj ai dreptate - la schimbarea kit-ului de ambreiaj (rulment, placã de presiune, disc + cablu de ambreiaj ), toatã lumea zice cã maºina se comportã total altfel! Costã ceva bani, dar na.
  • geo cozo

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2010

  • Mesaj Privat
am schimbat doar uleiul la ea si filtrul!celelalte urmeaza.filtrul de aer.distributie...usor usor se vor schimba!intrebasem orientativ sa nu fie altceva m-ai grav!ms
  • geo cozo

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2010

  • Mesaj Privat
nu ramane nici un bec aprins in bord,cand pun contactul doar cel de la airbag sta cateva secunde si se stinge apoi dau cheie!este in regula dak se intampla asa?bft electonistu! Wink
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR