Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
@irmscher O1
pozele le-am gasit pe un forum insignia pe la turci sau greci nu mai stiu exact, din pacate nu era explicat cum a facut
eu la inceput m-am gandit ca s-a legat la temporizarea de la plafoniera si acestea se aprind doar la deschiderea masini iar dupa se sting,dupa ce am cautat in tis am gasit mufa de intra in usa si nu are nici un pin liber pentru a putea trece firele in usa
si astfel pica aceasta varianta si nu ramane decat legarea de la circuitul de la ledurile de ambianta sau de la dimer-ul(alimentarea) butoanelor de la geamurile electrice care se aprind doar daca se intuneca
Skip ads

  • irmscher O1

  • Mesaje scrise: 287
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Nu e bine daca nu te poti lega la plafoniera. Normal asa este necesar. Doar astfel se vor aprinde si se vor stinge cand trebuie. De la ledurile de ambianta sau de la butoanele de la geamuri, vor sta arinse in permanenta in timpul mersului, ca si acestea, ceeea ce nu e O.K.. Cred ca au gasit ei o alta solutie... La alte masini, actioneaza in acelasi timp cu plafoniera. Sigur.
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
@irmscher O1
exista si posibilitatea legari de la temporizarea de la plafoniera in doua conditii unu sa nu existe toti pini in conectori de pe stalp si asta e posibil doar la masinile care nu au si geamuri electrice pe spate sau daca nu trebuie montat inca o trecere de pe caroserie spre usa,
PS studiez inca aceasca chestie si posibilitatea de a o aplica Wink
  • irmscher O1

  • Mesaje scrise: 287
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Bravo, bravo... meserie. Asteptam... Laughing Embarassed Hai ca studiez si eu. Sa te uiti la Mercedes, sub oglinzi, sa vezi cum arata plasticul acela despre care iti spuneam mai inainte...
Skip ads

  • kylerul

  • Mesaje scrise: 715
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mar 2010

  • Mesaj Privat
astazi am facut si eu o mica "modificare" la masina am pus folie fumurie pe stopuri pt a le face in genul celor de cosmo/sport, rezultatele au fost urmatoarele.

Inainte



Dupa


Astept parerile voastre Very Happy
  • Okta43

  • Mesaje scrise: 817
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2010

  • Mesaj Privat
arata frumos rau dar sa nu ai probleme cu politistii pentru asta.
Si in schimb e posibil sa ai probleme cu cei din spate.. sa nu vada semnalul sau cand franezi si sa intre in tine. Iar pe timp de noapte o sa ai mare problema cand dai cu spatele.. becul alb se vede slab prin sticla normala, prin folie e clar Smile))
Oricum pica frumos rau pe culoarea ta stopurile astea. Eu inca sunt in dilema daca sa imi pun pe stopuri, pana una alta joi am pus pe geamuri.. poti vedea poze in semnatura mea
  • irmscher O1

  • Mesaje scrise: 287
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Arata foarte bine si protejeaza, dar luminozitatea este cam slaba, poate cu folie mai deschisa ar fi mai bine.
  • mariusy

  • Mesaje scrise: 174
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 1.6T
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2010

  • Mesaj Privat
arata super. chiar schimba infatisarea masinii radical , parerea mea.
Skip ads

  • soto

  • Mesaje scrise: 111
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2010 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Ce transparenta are folia pusa pe triple?
  • mrs90

  • Mesaje scrise: 91
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Nov 2009

  • Mesaj Privat
lucio85 a scris:@irmscher O1
eu la inceput m-am gandit ca s-a legat la temporizarea de la plafoniera si acestea se aprind doar la deschiderea masini iar dupa se sting,dupa ce am cautat in tis am gasit mufa de intra in usa si nu are nici un pin liber pentru a putea trece firele in usa

Treaba asta am facut-o eu la Astra h-ul meu,am legat ledurile la temporizarea de la plafoniera,rezutatul nu vi-l mai spun Laughing


Deci de putut se poate si la J,e putin de lucru dar merita Smile
  • kylerul

  • Mesaje scrise: 715
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mar 2010

  • Mesaj Privat
@soto
nu stiu sa-ti spun sincer ce transparenta are Confused am luat cea mai inchisa folie pe care o avea tipu care mi-a vandut-o
  • bamo

  • Mesaje scrise: 417
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Posibil sa fie 35%. Si eu am vrut asa ceva, dar din cauza becului de mers inapoi slab si a stopurilor pe frana mici, astept un schimb cu cineva care are stopuri fumurii Very Happy
Skip ads

  • deleted-50234

  • Mesaje scrise: 786
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2010

  • Mesaj Privat
botea gabriela a scris:am comandat pana la urma SS/T20 SIMONI RACING de la maxellsound/italia .... sper sa fi reusit comanda...pret: 2 becuri x 11,88 euro + 10 euro transportul (plata la livrare) =33,76 euro !



nu mi-a reusit comanda.....
am facut alta direct la simoni racing, sper ca de data asta sa fi mers !
2 becuri ss/T20=19,80 euro + shipping=15 euro + taxa (habar nu am la ce se refera !)= 6,96 euro....total 41,76 euro...cam scump, asta e !
  • irmscher O1

  • Mesaje scrise: 287
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2010

  • Mesaj Privat
mrs90 a scris:
lucio85 a scris:@irmscher O1
eu la inceput m-am gandit ca s-a legat la temporizarea de la plafoniera si acestea se aprind doar la deschiderea masini iar dupa se sting,dupa ce am cautat in tis am gasit mufa de intra in usa si nu are nici un pin liber pentru a putea trece firele in usa

Treaba asta am facut-o eu la Astra h-ul meu,am legat ledurile la temporizarea de la plafoniera,rezutatul nu vi-l mai spun Laughing


Deci de putut se poate si la J,e putin de lucru dar merita Smile

Meserie ! Poti sa ne detaliezi un pic operatiunile (un tutorial), ceva poze din timpul lucrarilor ? Ne intereseaza in mod deosebit cum si de unde te-ai legat cu led-urile. Multumim anticipat.
  • daveraux

  • Mesaje scrise: 232
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Pana la urma care este diferenta dintre SS/T20 si HS2/T20 in afara de pret (primul e 10 euro si al 2-lea 14 euro) ? Se merita sa iau HS2/T20 sau pot sa ma multumesc si cu SS/T20?

Am gasit si un filmuletz pe youtube cu leduri puse aftermarket(non AFL)

  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
@daveraux
si SS/T20 si HS2/T20 sunt becuri iar discutia despre ele e pe pagina
3, iar in clip ai leduri
  • george84

  • Mesaje scrise: 298
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2011 1,4 NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Dec 2010

  • Mesaj Privat
spune ne si noua gabriela daca ai reusit cu becurile si care sunt sigur ca sa punem si noi
  • Spire

  • Mesaje scrise: 707
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1989 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Aveti grija ce becuri montati pe masina ,pentru ca eu cand am fost la revizie am luat si pozitiile cu mine sa mi le monteze care sunt pe leduri smd si au 45 de smd-uri pe o singura pozitie ! L-am rugat pe baiat sa mi le monteze si cu toate ca aveam si sigurante la ele tot mi-a zis ca imi pierd din start garantia si la fel si seful de service mi-a confirmat !
Ori i-am speriat cu catai pozitia de 45 de smd-uri Very Happy ori chiar asa o fi
  • george84

  • Mesaje scrise: 298
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2011 1,4 NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Dec 2010

  • Mesaj Privat
asa e spire ,dar eu ma refeream la t20 nu smd, ci racing albastru sau nu ,ca daca are gazul ala de lumineaza alb gheata tot aia e ,chiar nu le a gasit nimeni?ca cu rezistente e mai complicat
  • deleted-50234

  • Mesaje scrise: 786
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2010

  • Mesaj Privat
george84 a scris:asa e spire ,dar eu ma refeream la t20 nu smd, ci racing albastru sau nu ,ca daca are gazul ala de lumineaza alb gheata tot aia e ,chiar nu le a gasit nimeni?ca cu rezistente e mai complicat


dupa "n" comenzi nereusite pe diferite site-uri italiene, am gasit pe cineva in Italia sa mi le procure ( becuri cu dublu filament -Simoni Racing ss T20) si care o sa le aduca in august, cand vine in Romania.... dupa ce le montez o sa atasez si poze...
au costat 36 euro...12 euro x2 becurile si 12 euro transportul in interiorul Italiei.....comanda am realizato eu pe adresa persoanei din Italia....
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR