Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • sam_mntn

  • Mesaje scrise: 317
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 1996 C12NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Eu am un Samsung Galaxy 3, 1500 mAh, insa nu are de "mutat" un ecran foarte mare.

http://www.gsmarena.com/sam...galaxy_3-3395.php

@GabiB-77, postez tot aici, sa nu umplu topic-ul, poate are legatura cu formatarile pe care tin sa le fac telefoanelor cand sunt noi, chiar daca se spune ca nu mai e cazul, la cele li-ion. Wave-ul, inafara de marime, are rezolutie mai mare decat Galaxy 3, si am inteles ca si asta consuma baterie. Fratele meu are Galaxy S de aceeasi rezolutie si tip de ecran cu wave-ul (Super AMOLED) si intr-adevar bateria nu tine mult. Nu mai vorbim de procesorul de 1Ghz bazat pe cortex 8 fata de 667Mhz la galaxy 3.

PS, si eu tin telefonul tot pe GSM.


Ultima modificare facuta de sam_mntn la Mie 08 Dec, 2010 7:14 pm, modificat de 6 ori in total
Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
eu cred ca mai interesant sa aflam de cati Ah e bateria... Smile
  • GabiB77

  • Mesaje scrise: 2,387
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2005

  • Mesaj Privat
@jE:1500 mAh

Pai inseamna ca esti un mare norocos, eu am un Wave (are aceeasi baterie) si nu m-a tinut niciodata bateria mai mult de 5-6 zile, tot pe Cosmote, chiar si doar in modul GSM, fara utilizarea altor functii (si am Super AMOLED care cica are un consum mai mic)... Chiar asa sa fie de mare diferenta intre Bada si Android? Nu tin sa te contrazic, dar e ceva diferenta...


Ultima modificare facuta de GabiB77 la Mie 08 Dec, 2010 7:04 pm
  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
@mark, m-am referit fix la Legend pt ca de asta am si l-am ales special in detrimentul lui Desire (nu neaparat din pricina costului)
Intr-adevar, acum vad ca esti de prin alte tari, posibil acolo sa fie mai scump, ceea ce imi denota ca acolo se apreciaza mai mult aspectul, care trebuie sa recunoastem, la Legend este mai bun decat la Desire
Skip ads

  • mark

  • Mesaje scrise: 1,429
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1999 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2008

  • Mesaj Privat
DB77AAA a scris:Subscriu, vrei telefon, ia un telefon, vrei laptop, ia un laptop, vrei GPS, ia un GPS.


Chestia asta o gasesc oarecum aiurea, e exact ca si cum daca vrei masina, ia-ti o banala Dacia 1300, pt simpla fuctie de masina e mai mult decat suficient, daca vrei clima, ia-ti acasa instalatie de aer conditionat, daca vrei cd-player, e deajuns sa ai acasa, pt ce-ti trebuie in masina ca doar e de ajuns radioul de pe Dacia 1300, de ce ne-am luat Opel cu enspe mii de dotari cand doar pt a avea un mijloc de transport e de ajuns chiar si un Trabant ... e aiurea!

Cu tot respectul, va rog din nou sa ma ajutati sa ma decid intre cele 2 modele mentionate, nu vreau sa ma convingeti sa cumpar un telefon clasic. Wink


Ultima modificare facuta de mark la Mie 08 Dec, 2010 8:04 pm
  • sam_mntn

  • Mesaje scrise: 317
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 1996 C12NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jul 2007

  • Mesaj Privat
@mark, ma bucur ca nu sunt singurul care gandeste asa!

sam_mntn a scris:
In aceeasi ordine de idei, de ce sa ai muzica pe masina, de asta ai gramofon acasa, de ce sa ai caldura in masina, de asta ai soba pe lemne, de ce sa ai faruri, de asta ai lampa cu gaz.


On-topic: desire-ul este unul din cele mai bune telefoane la vanzare azi, iar daca ai posibilitatea sa-l iei, ia-l. Symbian-ul are cota de piata in scadere, in curand o sa inceapa sa existe cat mai putine aplicatii dedicate, fata de android care este in clara crestere. Acum depinde pe ce pui mai mult pret, daca te intereseaza camera, intr-adevar merita mai tare n8-ul, pentru tot restul exista mastercard ... Oricum, nici htc-ul nu face poze rele, 5 mpx e arhi-suficient, daca nu te intereseaza sa printezi pozele sa le faci afise.
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Dupa mine HTC indiscutabil. Usor de utilizat, elegant, merge foarte bine, stabil etc etc.
Nici mie nu imi plac aparatele astea multifunctie. Nu voi folosi niciodata un telefon la poze sau navigare. Insa dupa cativa ani cu smartphone nu as mai putea trai fara el. Il utilizez exclusiv pentru mail si in garda la greu. Cum tinerii din ziua de azi iau tot felul de substante etnobotanice sau multe alte porcarii, Google le stie pe toate. Wink
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Eu nu pot da sfaturi aici pentru ca nu stiu specificatiile tuturor telefoanelor de pe piata. Noi ne ocupam de facut softul si cam atat. Personal, as merge pe N8.
Skip ads

  • Kitty

  • Mesaje scrise: 326
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2004 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2006

  • Mesaj Privat
sam_mntn a scris:@mark, ma bucur ca nu sunt singurul care gandeste asa!

sam_mntn a scris:
In aceeasi ordine de idei, de ce sa ai muzica pe masina, de asta ai gramofon acasa, de ce sa ai caldura in masina, de asta ai soba pe lemne, de ce sa ai faruri, de asta ai lampa cu gaz.


On-topic: desire-ul este unul din cele mai bune telefoane la vanzare azi, iar daca ai posibilitatea sa-l iei, ia-l. Symbian-ul are cota de piata in scadere, in curand o sa inceapa sa existe cat mai putine aplicatii dedicate, fata de android care este in clara crestere. Acum depinde pe ce pui mai mult pret, daca te intereseaza camera, intr-adevar merita mai tare n8-ul, pentru tot restul exista mastercard ... Oricum, nici htc-ul nu face poze rele, 5 mpx e arhi-suficient, daca nu te intereseaza sa printezi pozele sa le faci afise.


da,dar nu inseamna ca daca se vinde cel mai bine e cel mai bun(inseamna ca loganul e "racheta")eu as merge pe nokia,insa cum mie nu imi place touch screenul,as alege un e72
  • Kitty

  • Mesaje scrise: 326
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2004 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2006

  • Mesaj Privat
mark a scris:@danciucureanu, de data asta tind sa cred ca este tocmai invers, acest N8 mi se pare destul de greu de folosit in sensul ca meniul mi s-a parut foarte incurcat si cu atatea shortcut-uri pe ecran pe care tind sa cred ca nici nu le poti indeparta. La fiabilitate cred ca sta destul de prost, probleme de functionare dar care dispar odata cu restartarea aparatului si am sa pun un filmulet gasit pe youtube sa vedeti exemple.



@fulgerul, dodo_13 as vrea sa aflu parerea voastra ca profesionisti dar si a celorlalti vis-a-vis de diferentele dintre un ecran Amoled si unul SLCD.
Spot the difference: HTC Amoled vs SLCD
Super LCD, rival pentru AMOLED
HTC Desire Amoled vs SLCD

Ce facem cu memoria interna a HTC-ului (cam 100 Mb liberi din cei 512 Mb in total), unde se pot instala eventualele viitoare aplicatii, jocuri, etc?
Am inteles ca sistemul Android este un mare mancator de energie, adica daca te uiti cu el in mana la butonat, bateria e gata pana seara si tine maxim 2 zile in regim normal de folosire iar daca ne uitam in link-ul de pe youtube pus de san_mntn, la sfarsitul celor 4 parti, bateria HTC-ului era jumate goala pe cand la Nokia a ramas la fel de plina.

@DJINN, Iphone este mult peste puterea mea de cumparare, aproape dublu!

@jE, vreau un smartphone pentru simplu fapt ca vreau altceva fata de ce am avut, ceva diferit, nici nu ma voi omora sa navighez pe internet cu el, nici filme nu voi vedea ca vorba lui dodo, nu sunt masochist, il voi folosi doar ca telefon, ocazional internet si e-mail-uri, camera foto si video cand vreau sa fac o foto sau sa filmez ceva spontan si nu am la indemana nici camera foto si nici video iar aici N8 se incadreaza de minune (vezi youtube, teste video si foto) si nici nu ma duc la cafenea si ma mandresc cu smartphone-ul pe masa.
Apropo de scula aia supersmechera, am ras si eu si nevasta-mea de ne-am prapadit ...

@indy, unde sunt eu HTC Legend este mai scump decat un Desire, poate te-ai referit la HTC Smart sau Wildfire...

Deci nu sunt un om care are neaparata nevoie de asa ceva, pur si simplu vreau sa am asa ceva desi sunt constient ca nu voi folosi tot ce are in el, am spus mai sus cam ce fac cu el. Pe langa toate astea se adauga faptul ca, unde eu locuiesc, firmele de telefonie nu prea mai au simple telefoane, chiar am vrut un telefon simplu si bun, normal, am fost foarte multumit de vechiul 6131.



nu stiu cat de relevant poate fi filmuletul,pt ca dupa cum sti concurenta e acerba,iar pt suprematie marile companii ar face orice.eu as merge oricum pe N8 daca ar fi sa imi placa touch screenul,HTC nu ma atrage deloc,dupa mine softul mi se pare foarte instabil
  • sam_mntn

  • Mesaje scrise: 317
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 1996 C12NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jul 2007

  • Mesaj Privat
@Kitty, nu am scris ca HTC Desire se vinde cel mai bine, am zis ca
sam_mntn a scris:
desire-ul este unul din cele mai bune telefoane la vanzare azi

Este o diferenta. Lider in vanzari este Samsung Galaxy S, dar intr-adevar nu numarul de vanzari face produsul.
  • mark

  • Mesaje scrise: 1,429
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1999 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Hai baieti, chiar nu e nici un posesor printre noi? Eu unul am mai citit internetul, pe youtube nu am gasit nici macar un filmulet cu HTC Fail sau ceva de genul pe cand cu N8 sunt o gramada. As merge pe N8 doar pt camera si navigatie. Din ce am vazut pe net, camera face niste foto de pici iar video este superb pt un telefon. Navigatia am inteles ca este foarte precisa, acum nu stiu cat este de gratuita pt ca am citit ca, pentru o functionare corecta si precisa este recomandat sa fie activat modul online, cand si cand descarcand anumite date din internet iar asta se taxeaza de catre operatorul la care esti abonat.


Skip ads

  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Cum am zis, posesor sunt eu, de Legend insa, cotat mai 'jos' decat Desire. Nu am sa-i reprosez ABSOLUT nimic, toate functiile se executa fara a da prilej nici unui carcotas sa faca nazuri: navigatia e utila si se conecteaza repede la sateliti, browsing-ul chiar si cu browser-ul Android e facila, viteza pe HSDPA sau WiFi excelenta...ecranul incantator...atat la aspect, luminozitate cat si la reactii...
Absolut unicul lucru negativ este legat de Android 2.1 care nu stie NTFS, deci nu poti pune fisiere mai mari de 2GB; Desire insa vine cu 2.2 drect (unde sincer nu stiu daca s-a remediat situatia asta)
Acuma, daca vor fi hibe ascunse sau probleme specifice Desire-ului...e posibil, erau ceva discutii pe forumuri la un moment dat...se facuse si o miscare mondiala anti-Desire...nu am detalii intrucat nu m-a interesat. Prietenul Goagle ne poate lamuri insa...
  • mark

  • Mesaje scrise: 1,429
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1999 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Gata, am comis-o, ieri am zis "Ce-o vrea Domnul" si am cumparat Nokia N8. M-am axat pe faptul ca are camera de 12 mp, ca filmeaza in mod HD, sunetul este Dolby Surround, are navigatie gratis si ca e Nokia iar aceasta firma nu m-a dezamagit niciodata pana acum si sper nici sa nu o faca.
Detalii tehnice si explicatii profesioniste nu pot sa va dau pt ca nu ma pricep, am facut cateva poze, am facut si un filmulet sa vad daca e chiar asa cum am vazut in internet (le atasez sa vedeti si voi), am probat astazi si navigatia si pot sa spun ca e foarte precisa.




Din cate am observat, imaginea nu este una tocmai buna insa ma gandesc ca este din cauza foliei de protectie, inca nu am dat-o jos.
O sa mai revin cu noutati, sper sa fie numai lucruri placute Wink
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Sa-l stapanesti sanatos Exclamation
  • f1gio

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Felicitarii ptr achizitie, pare super ok.Personal am sa ma inclin ptr iphone 4, la anul.Ce-i drept este un capriciu al meu,oricum felictarii ptr noua jucarie.
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Tocmai ma pregateam sa-ti spun ca eu sunt posesor de HTC, dupa 2 ani de E71, cand am vazut ca ai facut nefacuta Laughing
Dupa Nokia, 3 zile am injurat HTC-ul, insa acum sunt foarte incantat de el. E ok ca si ergonomie, in nici un caz nu faci accident butonandu-l in trafic, asta daca nu vrei sa editezi vreun document si sa-l trimiti prin fax in timp ce conduci.
Sa stapanesti sanatos Nokia

P.S.: Observ ca si la HTC, ca imaginea in poza nu e atat de viu colorata la Nokia. Ceea ce imi intareste convingerea ca iarna nu-i ca vara si telefonul nu e ca aparatul de fotografiat
  • mark

  • Mesaje scrise: 1,429
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1999 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Multumesc frumos de urari insa ....... nu mai pot de nervi! NU VA LUATI NOKIA N8! De ieri de cand am facut postul cu filmuletul si pozele m-am saturat de restarturi, parca e nebun, imi vine sa-l arunc pe geam! Am facut cateva updateuri recomandate, la OVI si la soft si atat i-a fost ... Am incercat sa reinstalez soft-ul cu Nokia Ovi Suite dar nu reusesc pt ca in timp ce face backup la telefon, acesta se restarteaza ... ma duc peste cei de la magazin si le voi recomanda sa si-l bage direct in anus! Evil or Very Mad

O zi buna va doresc!
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
ti-o trebuit telefon destept....
  • Byke

  • Mesaje scrise: 3,358
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Lasã tu urãrile de zi bunã, cã numai de-aia nu ai.
Þine-ne la curent cu evoluþia situaþiei. Nu huli atât de tare marca, s-ar putea sã fie fix bucata primitã de tine cu probleme.
Teoretic ar trebui sã þi-l schimbe fãrã sã clipeascã. De la ce magazin l-ai luat? Dealer GSM sau MediaSaturnMarkt?
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR