Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Nasoala asta cu update-urile. E bine sa citesti review-uri despre ele inainte sa le faci.
Skip ads

  • mark

  • Mesaje scrise: 1,429
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1999 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2008

  • Mesaj Privat
@Byke, l-am luat de la Media Markt din Zürich, inca nu am ajuns la ei, abia pe sambata am timp ... sunt tare curios ce o sa iasa Rolling Eyes
@dodo, sunt update-uri recomandate de ei, am conectat telefonul la pc, am dat actualizare software, s-a deschis Nokia Ovi Suite si mi-a gasit un mic update pt softul telefonului, update pt softul de navigatie si mi-a mai gasit update-uri la harti. Totusi, nu cred ca update-urile sunt problema pt ca imi aduc aminte ca s-a restartat chiar imediat dupa ce am bagat cartela in el insa atunci nu am bagat in seama. Voi vedea sambata ce zic cei de la magazin, mi-e teama ca o sa-l ia pe service, o sa-i schimbe softul si o sa mi-l dea inapoi, nu stiu daca il schimba Sad
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,540
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
mark a scris:Multumesc frumos de urari insa ....... nu mai pot de nervi! NU VA LUATI NOKIA N8! De ieri de cand am facut postul cu filmuletul si pozele m-am saturat de restarturi, parca e nebun, imi vine sa-l arunc pe geam! Am facut cateva updateuri recomandate, la OVI si la soft si atat i-a fost ... Am incercat sa reinstalez soft-ul cu Nokia Ovi Suite dar nu reusesc pt ca in timp ce face backup la telefon, acesta se restarteaza ... ma duc peste cei de la magazin si le voi recomanda sa si-l bage direct in anus! Evil or Very Mad

O zi buna va doresc!


Vezi ca se poate reveni la forma de dinainte de update...un fel de reset, dar pierzi contactele si mesajele stocate. Cauta pe net. Am avut si eu probleme cu un nokia 5800 asemanatoare...acum am revenit la softul original si e cat de cat ok
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
se poate reveni la forma anterioara doar daca ti-ai facut, pt prima data cand ai conectat telefonul la Suite, o copie de siguranta. Altfel nu
Skip ads

  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
mark a scris:[...], sunt update-uri recomandate de ei, am conectat telefonul la pc, am dat actualizare software, s-a deschis Nokia Ovi Suite si mi-a gasit un mic update pt softul telefonului, update pt softul de navigatie si mi-a mai gasit update-uri la harti.


am patit aceeasi chestie cu un 5800 XPM ... tot cu Ovi .. mi-a aparut update de soft ... l-am facut... imediat dupa update, abia mai puteam intra in meniu (dura chiar si 2 min pana se deschidea meniul) si bateria ma tinea 30 min - max. 1 ora .... citind dup`aia pe net, am gasit un articol in care spuneau cei de la Nokia ca exista o problema cu ultima actualizare de soft la anumite modele, printre care si 5800 ...
am incercat cu reset, restore to factory .... nimic ... pana la urma am rezolvat la un amic cu service gsm ...
  • Vinti

  • Mesaje scrise: 886
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Prima varianta e cu *#7370# sa dai reset
a 2-a varianta ai fi cam asa: ti apasat pe tasta verde [ cea cu care raspunzi la tel ] pe 3 pe, steluta iar altcineva [ ca singur nu ai cum ] apasa pe tasta on/off , telefonul o sa se stinga si o sa se aprinde de cateva ori pana apare pe ecran sa setezi ora, data etc. Merge doar la Symbian
La N8 nu prea ai tasta 3 sau steluta asa ca faci asa
http://www.allaboutsymbian....ger_salute_do.php

Nu mai stiu daca se pierd datele de pe card sau numerele de pe cartela asa sa mai bine faci operatiunea fara card si cartela in telefon.


Ultima modificare facuta de Vinti la Vin 17 Dec, 2010 11:13 am
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
mark, si ce daca sunt recomandate de ei?
acum cativa ani am avut multe batai de cap cu un KB de windows, il aducea Windows Update, si dupa ce il instalai pe Win2003 iti f... imaginaea pentru sesiunile de TS (mergea in max 16 culori, ceva de genu'), 6 luni toata trupa am avut numarul KB-ului pe post-it-uri, pe monitor, si aveam grija sa nu il instalam...
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
@ Vinti ... incercasem cam toate minunile gasite pe net legate de resetare, restore to factory settings ...
Skip ads

  • Vinti

  • Mesaje scrise: 886
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2005

  • Mesaj Privat
poate are efect la @mark Smile
oricum eu zic ca a facut o alegere buna, o sa rezolve problema si o sa fie multumit de telefon
  • mark

  • Mesaje scrise: 1,429
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1999 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Ziua buna la toti!

Nu am facut nici o copie de siguranta pe calculator ca sa pot face restore si nici nu as fi incercat sa fac restore pt ca am citit pe site la Nokia, unde discuta oamenii de problemele intampinate, ca un astfel de restore le-a dat multe alte probleme si mult mai grave. Varianta cu coduri pt restart gen *#7780# (hard reset) iar nu as fi incercat-o pt ca tot pe acel forum am citit ca dupa un astfel de restart se pierd hartile ovi si ovi store ... Nokia Support Discussion - N8 self restarts
Chiar si in link-ul postat de @Vinti scrie ca se pierd si nici nu cred ca mai ai cum sa le recuperezi.

Totusi am rezolvat-o, nu stiu pt cat timp, am fost la magazin, le-am spus problema, problema despre care stiau, mi l-au schimbat fara sa clipeasca si mi-au zis ca fiecare al 2-lea N8 vandut se intoarce inapoi exact cu aceeasi problema, momentan cei de la Nokia au o problema cu acest Symbian 3 si ca se spera ca va fi rezolvata cu un update de soft cat mai repede posibil. Dupa ce mi-au zis asta, i-am intrebat de ce nu spun clientilor de la bun inceput despre problema si de ce se pun in vanzare astfel de telefoane, defecte dar foarte scumpe, raspunsul lor a fost un zambet si un ridicat din umeri. Daca si asta care il am acum se restarteaza, am 14 zile timp in care il pot duce inapoi si cred ca voi lua HTC Desire sau Samsung Galaxy S I9000 chiar daca va trebui sa mai platesc o diferenta. Nu-mi convine o astfel de alegere pt ca cele 2 modele mentionate au camera de 5 mp si nu au nici navigatie gratis ...
Sper ca asta care il am acum sa nu mai faca probleme si sper ca un eventual update sa rezolve problemele celor care s-au pacalit cu un astfel de model.
Va mai tin la curent, voi incerca sa-l stresez putin, nu voi mai face nici un update deocamdata si va voi spune cum stau treburile.

Numai bine!
  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
@mark decat sa isi ia restart cand ti-e lumea mai draga mai degraba cauti navigatie. doar stii ca nu e greu.asta sa fie cea mai mica problema a ta.
  • mark

  • Mesaje scrise: 1,429
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1999 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2008

  • Mesaj Privat
@marian, am camera foto de 10 mp, am si camera video performanta, am si navigatie, insa sa le am pe toate intr-un singur aparat si la indemana in orice moment mi se pare fantastic!

pana la ora asta nu are nici un restart ...

LE: off-topic ... stie cineva cum activez bluetooth-ul la laptop sau cum fac sa vad daca are macar asa ceva?
Skip ads

  • Byke

  • Mesaje scrise: 3,358
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Ei, deci nu-i asa de rau pana la urma. Iti urez sa ai mult mai mult noroc cu noul aparat decat cu primul.
Legat de offtopic, ce notebook ai? In principiu poti verifica in bios, device manager sau chiar Program Files, in functie de aparat si sistemul de operare.
Buton fizic pe una din marginile notebook-ului nu ai? Like the wi-fi one.
  • mark

  • Mesaje scrise: 1,429
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1999 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Merci Byke, sper si eu sa nu mai faca figuri, pana acum nici un restart si l-am cam butonat.
Notebook-ul este un ASUS PRO79I iar buton nu are pe nicaieri, nici macar pt wi-fi Embarassed
@Daniel, am win 7 ... am cautat si eu cu pretenul "gogal" dar nu gaseste nimic legat de "bluetooth on asus pro79i" ... cred ca nu are Sad


Ultima modificare facuta de mark la Sam 18 Dec, 2010 1:23 am, modificat de 2 ori in total
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Mark, ce SO ai?
  • Byke

  • Mesaje scrise: 3,358
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Asta e al tau? http://www.asus.com/product...=pvf1bDWXEllz5n60
Caci modelul respectiv pare-se sa nu aibe Bluetooth. Nici o problema, poti rezolva cu un mini-bluetooth-dongle.
  • Peterr

  • Mesaje scrise: 408
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2010 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2008

  • Mesaj Privat
pare-se sa nu aibe Bluetooth. Nici o problema, poti rezolva cu un mini-bluetooth-dongle


*LOL*
În primul rând: sã nu aibã

În al doilea rând: Da!
  • mark

  • Mesaje scrise: 1,429
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1999 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2008

  • Mesaj Privat
@Byke, ala este numai ca il cheama altfel, insa daca merge cu mini bluetooth din ala atunci e super. Merci!
@Peterr, merci pt interventie dar chiar nu era nevoie de corectia ta.

On-topic: telefonul meu nu s-a restartat deloc pana acum Very Happy
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR