Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Am facut scoala de soferi la I.T.B. poligonul tocmai la Policolor ,instructori numai unu si unu pusi pe șotii non stop ,prima faza amuzanta ,vin intr-o zi la scoala plecam pe traseu si al un moment dat instructoru imi face semn sa opresc repede deschide geamul si striga la un coleg cu care se salutase ....baaaaaaa am si eu nevoie de portbagaj,cosciug si de cruce ca plec la tara la soacra-mea duminica,la care celalalt ii raspunde....ai grija ba sa nu zica femeia ca-i bati vreun apropo .... cand te-o vede cu ala pe masina ca dai de dracu dupa aia cu nevastata,rade si plecam mai departe probabil ca m-a vazut mirat si dupa un timp imi spune razand ....stii care-i treaba cu cosciugu?am pus toti baietii bani si fiind pe vremea impuscatului cu benzina rationalizata cand aveau nevoie de benzina mai multa puneau cosciugu pe masina lasau barba sa creasca 3 zile si se prezentau la PECO amarati si ei primeau pentru situatii din astea minim 10 litri de benzina si faceau faza la 2-3 benzinarii....si da-i drumu la neamuri la distractie nu la inmormantare.
Toti instructorii isi laudau elevii,dupa mai multe ture de laudat ei priveau din turn cum evolua fiecare,faceau comentarii si brusc cobora toata gasca impartita in doua tabere ....se opreau antrenamentele prin poligon ,cei doi instructori cu elevii la linia de start si.....puneau pariuri care elev face mai repede poligonu pe .....bani frumosi.Urmau pregatirile,se regla ,avansul,un pic de benzina in plus ca acu era cursa nu mers la economie,relantiu mai mare sa nu moara motoru ......si START...urlete,tipete,indicatii,fugeau dupa masina,gesticulau,era nebunie...dpua care daca era prea stransa cursa treceau ei la volan si urma show si maiestrie cu adevarat....poligon facut dar cu spatele intoarceri de toate felurile.....erau ai dracu de buni in manuirea volanului.
  • PAUL_BM

  • Mesaje scrise: 258
  • Locatie: Maramures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Am un deja-vu suprarealist sau postul de mai sus l-am citit si aseara? Oare? Shocked
  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR