Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • rareshmen

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2005

  • Mesaj Privat
salutare tuturor!!!
am si eu o problema cu climatronicul la masina
adica nu mai raspunde la comenzi in totalitate...mai precis nu mai raspunde la comenzi directionarea aerului spre directia care vreau ...dezaburire sau la picioare sau la fata...ci baga aer nu mai pe jos (desi apas sa bage pe sus) si pe la extremitati adik la duzele de aer de la marginea bordului la cele de pe mijlocul bordului deloc..
astept si eu un raspuns la aceasta problema sacaitoare poate cineva sa mai confruntat sau a mai auzit
ma gandesc sa nu fie panoul de comanda defect in acest caz cat ar cost o remediere sau unul second
multumesc anticipat !!!1
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Cel mai probabil, motorasul care actioneaza clapeta e defect.
  • spyridakosr

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2006

  • Mesaj Privat
acelasi lucru lam patit si eu, am fost la un atelier reparatii clima si in 5 min mergea din nou. Tot ceea ce iti pot spune este ca era o eroare la panoul de control , in sensul ca nu mai stia pozitia clapetei, de aceea dadea tot timpul aer in jos(picioare),.
La mine defectul a aparut dupa ce am scos bateria masini in timp ce clima mergea. ca sa nu mai patesc asa mecanicul de acolo mi-a spus sa astept 20 sec dupa ce iau contactul inainte sa decuplez bornele bateriei.

Bafta.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR