Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • pufulet

  • Mesaje scrise: 303
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2006

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor!
Am cautat pe forum, dar nu am gasit problema pe care o am: de cand am trecut printr-o balta (in Constanta acum cateva zile), s-a matuit un proiector ceata, adica nu mai e transparent ca celalalt. Dpdv functional, e ok, insa ma deranjeaza aspectul. Ce sa-i fac? Multumesc de sfaturi!
Daniel
  • misu_imv75

  • Mesaje scrise: 114
  • Locatie: craiova
  • Masina: Vectra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Demonteaza-l urgent,lasa-l sa se usuce cu becul scos ( eventual daca e murdar in interior spala-l cu apa rece ) ....daca sta umed citeva zile poti sa il arunci.....bafta Smile
  • dinca_marian

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2006

  • Mesaj Privat
de ce sa il arunce? daca sta umed nu e etans si eventual da cu mastic pe margine sau pe unde se observa ca nu e etans eventual daca are scurgere sa o desfunde, daca tot il scoti sa il speli sa folosesti si un detergent de vase ceva daca ai alge pune nisip cam asta e vezi si tu care e treaba
  • misu_imv75

  • Mesaje scrise: 114
  • Locatie: craiova
  • Masina: Vectra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
E bine sa nu folosesti detergent pt ca oglinda se poate dizolva ( chiar si cu apa calda ) si ramine numai carcasa de plastic ...am avut ocazia sa experimentez pe farurile de Oltcit ( de France ) si proiectoarele de la Cielo...la ambele oglinda a disparut ca prin farmec Shocked.....Si normal ca dupa operatia de curatare/uscare proiectorul trebuie etansat cu silicon, eventual si celalalt ...preventiv
  • dinca_marian

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2006

  • Mesaj Privat
eu am facut unu de dacie modelul mai nou ala in forma de lacrima, era plin de alge si am fost nevoit sa pun nisip si detergent si lam lasat si o noapte si acu arata ca celalt e drept ca nu era de opel dar presupun ca era tot pe acolo
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR