Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Frontera
  • cristio13

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Mures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Deci,cind se incalzeste face de parca ramine fara curent, mai putin de o secunda,dar nu se aprind toate becurile in bord,doar acela galben ,care arata ca-i cuplat 4X4. Specific ca am schimbat tot,ulei,bujii,filtre,inclusiv de benzina.Problema-i ca am spalat motorul acuma 1 sapt,dar 2 zile dupa ,nu facea, numai acuma de vre-o 4 zile a inceput.Ce D-zeu poate fi ca ma inebunit? Mad
Skip ads

  • Frontera_A

  • Mesaje scrise: 91
  • Locatie: Mures
  • Masina: Frontera 1994 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Vezi ca-s 2 becuri galbene.
1 ala de check engine (un motoras cu cheita)
2 ala de 4x4 (patru roti si cele din fata virate).

Daca e ala cu cheita ti-a intrat apa la mufa de la debitmetru si s-a oxidat de la apa. Sau mai degraba (si probabil sigur) releul de deasupra farului din stanga care e responsabil de injectie si pompa de benzina. Mai mult ca sigur il vei gasi cu contactele inverzite si e normal sa faca dupa 3-4 zile pentru ca trebuie sa aiba timp sa oxideze sub actinea curentului.
  • cristio13

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Mures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Releul ala am vazut ca era oxidat,dar l-am curatat si am dat si cu spray pe el si in soclu.Ma duc in service cu el acuma ca m-am saturat
  • cristio13

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Mures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Am fost la service Opel Victoria si desteptii de acolo dupa 3 ore de chinuiala au zis ca nu au ce face! Asta da stiinta! Am comandat releul de care ai zis il pun maine si mai mult ca sigur ca o sa mearga,ca era cald,cind l-am luat jos,pt a citi codul de pe el si nu ar fi trebuit sa fie cald.
Skip ads

  • Frontera_A

  • Mesaje scrise: 91
  • Locatie: Mures
  • Masina: Frontera 1994 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Ai dat banii oarecum degeaba dar.... in fine (mai ai unul de schimb). Il duceai pe cel vechi la cineva care are un pistol de lipit si ii refaceai lipiturile dupa care mai mergea inca 10 ani.
  • cristio13

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Mures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Asa cum ai zis,nu era ala de vina dar nu era scump 60 lei,in fine,masina am dus-o inapoi in service si inca cauta defectiunea dar nu cred sa rezolve ceva.
  • Frontera_A

  • Mesaje scrise: 91
  • Locatie: Mures
  • Masina: Frontera 1994 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Pune-i sa desfaca capacul de la delco si sa vada daca nu a facut condes sau nu s-a crapat de la spalat sau sa schimbe (de proba fisele). Ce ai tu e un defect electric (aprindere) si e cauzat de apa de la spalat.
  • cristio13

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Mures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Pe ala l-am suflat eu la spalatorie.Au gasit dupa 8 ore de cautat,o mufa era oxidata de la apa.Acuma merge bine,in sfirsit
  • Frontera_A

  • Mesaje scrise: 91
  • Locatie: Mures
  • Masina: Frontera 1994 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Daca ne-ai si spune care mufa poate pe viitor se lovesc si altii de aceasi problema, ti-am ramane chiar recunoscatori Very Happy
  • cristio13

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Mures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jul 2010

  • Mesaj Privat
I-am intrebat pe mecanici si nu au vrut sa-mi spuna,va dati seama ce gunoaie?! Ce era sa le fac sa-i iau la pumni? Asa sa mergeti de azi inainte la Opel Victoria Tg.Mures...
  • Frontera_A

  • Mesaje scrise: 91
  • Locatie: Mures
  • Masina: Frontera 1994 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Aaaaaaa faimosii cretini de la Opel Victoria. S-a mai discutat pe undeva de ei pe forum. I-am sunat odata sa ii intreb de-o piesa si m-am linistit. De atunci ma duc doar la TONYSTORM. Daca mai ai nevoie pe viitor vezi ca are nr de tel pe forum si e la iesire din CORUNCA pana in "marele" OPEL VICTORIA(in lupt cu clientii) Prefer sa fac un drum Sighisoara Corunca pana la Tony decat sa ma merg la mesterii de VICTORIA. Very Happy
  • cristio13

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Mures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Asa cum zici,niste cretini,nu ma mai duc acolo in viata mea si o sa mai lamuresc si alta lume!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Frontera

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR