Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • vaallyy

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2011

  • Mesaj Privat
am intrat pe saitul lor si am ales un reprezentant din constanta ca eu sunt din tulcea si acolo pe sait la reprezentanti ai si adresele de mail si trimiti seria de sasiu numarul de telefon si ce masina ai
ai aici cateva adrese:office.iasi@gold-platin.ro
opel.bacau@gold-platin.ro
opel@autoaiss.ro -asta este din focsani
office.danubius@gold-platin.ro ----galati
rdb.braila@rax.ro
trimite unde vrei si unde iti este mai aproape
Skip ads

  • susanu25

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2002 hjhjvgjhvgh
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2010

  • Mesaj Privat
si eu am trimes si nu am primit nici un raspuns
  • susanu25

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2002 hjhjvgjhvgh
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2010

  • Mesaj Privat
din craiova poate cineva sa imi dea o adresa?
sau un formular ... multumesc
  • libertini

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2004 y2.0dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Ziua buna ! Eu am fost la noi la Expocar cei de la Kamsas Slobozia si intradevar mi-au vopsit cadru cu doua sprayuriavea putina rugina,daca era strapuns la rugina schimba cadru motor.Cost zero,mergeti cu incredere va introduce in calculator si verifica
Skip ads

  • jojoloi

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2010

  • Mesaj Privat
multumesc frumos pentru acele mailuri. am trimis si eu acum mesaj si astept cu nerabdare raspunsul celor de la Iasi. mersi inca o data.
  • vaallyy

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2011

  • Mesaj Privat
cine a schimbat acel cadru de la motor a primit cumva si un scut de metal in locul la cel de plastic?
  • stefonisandel

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2002 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Salut,la Autohaus Hubber la Hunedoara a fost cineva pentru aceasta problema?ce parere aveti de cum lucreaza?Multumesc
  • jojoloi

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2010

  • Mesaj Privat
neavand niciun raspuns a celor din Iasi, am trimis la adresele respective date de un coleg mai sus. astazi m-a sunat un nene de la reprezentanta Braila. m-a bucurat apelul pentru seriozitate, dar m-a intristat fiindca e cam departe de Vaslui. cand i-am zis ca am sperat ca sa imi raspunda cei din Iasi mi-a zis sa nu imi pun baza fiindca ei nu-s prea bagati in acesta campanie de rechemare. dupa vreo juma de ora iar primesc un apel, de data asta din Focsani, care mi-a zis ca reprezentantele Iasi respectiv Suceava vor intra in insolventa, asa ca cel mai sigur ma voi duce la Focsani.
Skip ads

  • hermina

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Pt brasov a fost cineva?
  • marius_cyp

  • Mesaje scrise: 263
  • Locatie: Italia
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2006

  • Mesaj Privat
Am trimis un mail la Reprezetanta OPEL Autoglobus2000 Timisoara cu numarul serie caroserie si am primit:
"Exista intr-adevar o campanie de verificare la Astra G si Zafira A cu motorizare diesel referitoare la jugul motor,acesta trebuie verificat daca prezinta rugina superficiala sau de profunzime si remediat adica revopsit sau inlocuit daca se impune lucrul acesta in urma verificarii,caz foarte rar intalnit .
Am verificat seria de sasiu trimis de dumneavoastra este inclusa in campanie.
Daca doriti programare pentru efectuarea campaniei ne puteti contacta la numerele de telefon de mai jos."

Am sunat, programat, dus masina la Autoglobus2000, a verificat jugul si verificat starea rotilor fata, nu am putut sa fac pozele cu starea jugului ca nu am avut aparat foto, telefonul era descarcata bateria.
Au verificat dat cu peria sarma si cu surubelinta subtire, au gasit cateva gauri in rugini, au decis jugul trebuie schimbat.
Dupa verificare mi-a recomandat sa schimb bieleta directie dreapta ca sunt uzate, pentru ei cand inlocuieste jugul si se face geometria rotii.
Jugul trebuie facut comanda si a venit cam o saptamana.
M-a programat din nou pentru schimbarea jugului.

Am decis mai bine sa schimb ambele bielete directie stanga si dreapta.
Fratele meu (h0rm0n) m-a ajutat sa schimb ambele bielete directie si am facut cateva poze cu jugul ruginit pozele de mai jos


Am lasat masina la ei 2 zile pentru schimbarea jugului.
Daca nu era ClubOpel si nu aflam nimic despre rechemare.
Multumesc ClubOpel pentru anuntul Rechemare pentru verificare/inlocuire jugului.
  • xcuseme

  • Mesaje scrise: 1,458
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2002 Isuzu Y17DT 16v 55kW
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Al meu e mult mai ruginit fata de ce vad in pozele tale, deci se pare ca e total la noroc, esti la cheremul nesimtirii service-ului la care te duci. Daca au chef de treaba il schimba, daca nu... doar il spoiesc.

Eu o sa incerc personal sapt viitoare la un service in italia (in concediu) sa vad ce zic aia.

In Romania se pare ca doar in unele locuri din tara ai sanse sa fii tratat cum trebuie. Exclus bineinteles zona moldovei unde cei de la Gold & Platin nu au chef de treaba.
  • adware_man

  • Mesaje scrise: 1,732
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2008

  • Mesaj Privat
salut!
am mai postat pe topic, dar cu ceva vreme in urma, pe cand nimeni nu ajunsese inca la service cu masina.
eu am fost atunci la radacini bucuresti, s-au uitat oamenii si mi-au zis ca nu e cazul sa imi schimbe jugul, fiind in stare foarte buna.
m-am uitat si eu la el cu prima ocazie cand am ircat pe elevator, si are ceva rugina... nu ca la colegul marius_cyp, dar are.
nu stiu ce sa cred despre reprezentantele noastre...
Skip ads

  • glontz

  • Mesaje scrise: 126
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Nu am primit nici un raspuns la mail ul trimis acum 2 luni la opel east europe romania.ma dezgusta!
pt bucuresti poate sa imi spuna cineva unde a fost/trimis mail si au fost cu adevarat profesionisti?
cu respect,
glontz
  • kmykze

  • Mesaje scrise: 60
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Multumesc ClubOpel ca existi si fondatorului topicului! Tocmai ce ma gandeam cum sa fac rost de bani sa inlocuiesc suportul de motor ca e varza (masina adusa din germanica prin 2005) si dau peste acest topic.
Am dat mail la vro 3 service-uri agreate OPEL si astept raspuns.
Pana nu mi-l schimba nu ma las, sun la OPEL Germania daca e nevoie Very Happy

Nu inteleg ceva, rechemarea la service este pentru schimbarea unei piese datorita unui defect de fabricatie, pe banii OPEL, nu constatarea daca e defect, si daca da cat de defect este si daca trebuie schimbat. Astia isi bat jog de noi, ca la romani, daia n-o sa ajungem nicaieri si toata lumea paraseste tara, ca suntem "respectati".
Scuze pentru OFF.
  • billyd

  • Mesaje scrise: 144
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Luni - ora 15 programare la doctorii Opel-gtt pareau destul de amabili sa ii vedem cum sunt si la treaba....
  • glontz

  • Mesaje scrise: 126
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2010

  • Mesaj Privat
@kmykze si @billyd dati mi si mie adresele de email si in cc o sa pun si adresa de email a OPC Bucuresti sa raspunda mai repede !
cu respect,
glontz
  • billyd

  • Mesaje scrise: 144
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2010

  • Mesaj Privat
pt programare la opel gtt ? google ...opel-gtt si ai adresele de mail ,tel,etc... eu am mai cumparat piese de la ei si am fost multumit. fata de Di-Bas... Luni sa vedem ce rezultat imi dau ei si scriu pe forum...
  • stiuca

  • Mesaje scrise: 106
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 y17dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2008

  • Mesaj Privat
vaallyy a scris:cine a schimbat acel cadru de la motor a primit cumva si un scut de metal in locul la cel de plastic?


NU, cum sa primesti si scut?ptr. ce sa primesti scut?Dupa ce ca iti schimba o piesa care costa peste 600 e+montaj tu mai vrei si scut dar nu orice scut,tu vrei metalic sa intri cu masina prin bolovani Smile) ce oameni domle.
  • glontz

  • Mesaje scrise: 126
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2010

  • Mesaj Privat
billyd a scris:pt programare la opel gtt ? google ...opel-gtt si ai adresele de mail ,tel,etc... eu am mai cumparat piese de la ei si am fost multumit. fata de Di-Bas... Luni sa vedem ce rezultat imi dau ei si scriu pe forum...

ok omule!
succes si sa ne spui ce ai facut.
cu respect,
glontz
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Fuc*** ce jug ruginit, al meu nu are nici o pata (din 1998) ... Exclamation
Aici e mai degraba sarea de pe drumurile anumitor tari, nu un defect de conceptie... Cool
Parere proprie, evident, asta nu inseamna sa nu mergeti cu el la schimbat Exclamation
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR