Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • d.aurel

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2010

  • Mesaj Privat
anul trecut in septembrie . tipul cu programari se numeste Croitoru
Skip ads

  • potorac ionut daniel

  • Mesaje scrise: 169
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2006 17CDTI-z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2007

  • Mesaj Privat
cei de la opel brasov zic ca era valabila pana in decembrie2011
  • wellerwells

  • Mesaje scrise: 98
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2009

  • Mesaj Privat
potorac ionut daniel a scris:cei de la opel brasov zic ca era valabila pana in decembrie2011


Adevarat. Nu mai este valabila actiunea.
  • tzone3700138

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jan 2010

  • Mesaj Privat
eu am fost deja..mi-au pus un cadru motor nou nout..fara costuri..detalii pm
Skip ads

  • aiss

  • Mesaje scrise: 641
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Dec 2010

  • Mesaj Privat
tzone3700138 a scris:eu am fost deja..mi-au pus un cadru motor nou nout..fara costuri..detalii pm


Colegule, stiam ca "oferta" a fost valabila pana la 31.12.2011. Inca mai este?
  • tzone3700138

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jan 2010

  • Mesaj Privat
am postat de nebun , nu stiam ca a fost valabila pana la 31.12.2011 , eu am schimbat pe la sfarsitul lunii noiembrie.scuzee
  • leinador

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Feb 2012

  • Mesaj Privat
sunati la numarul +3612981806 e reprezentantul opel pe europa de este d-ul MILU e roman si spuneti-i orice problema aveti, eu am vb cu dansul si este f amabil , reprezentanta este in UNGARIA dar au si partea romana acolo si ei verifica tot ce doriti sa aflati despre masina voastra sau trimiteti email la adresa CAC@GM.COM - SUCCES
  • leinador

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Feb 2012

  • Mesaj Privat
sunati la numarul +3612981806 e reprezentantul opel pe europa de este d-ul MILU e roman si spuneti-i orice problema aveti, eu am vb cu dansul si este f amabil , reprezentanta este in UNGARIA dar au si partea romana acolo si ei verifica tot ce doriti sa aflati despre masina voastra sau trimiteti email la adresa CAC@GM.COM - SUCCES
Skip ads

  • Althar

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2012

  • Mesaj Privat
leinador a scris:sunati la numarul +3612981806 e reprezentantul opel pe europa de este d-ul MILU e roman si spuneti-i orice problema aveti, eu am vb cu dansul si este f amabil , reprezentanta este in UNGARIA dar au si partea romana acolo si ei verifica tot ce doriti sa aflati despre masina voastra sau trimiteti email la adresa CAC@GM.COM - SUCCES


esti sigur ca aceasta este adresa corecta de mail?
nu mio recunoaste cand vreau sa trimit
ms
  • dorelpericleanu

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Astra 2002 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2011

  • Mesaj Privat
mai valabil sau nu?
  • potorac ionut daniel

  • Mesaje scrise: 169
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2006 17CDTI-z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2007

  • Mesaj Privat
nu
  • pmi
  • **
  • 95 mesaje
  • din 03 Apr 2006
  • Astra 2001 Y20DTH
  • Varsovia
  • pmi

  • Mesaje scrise: 95
  • Locatie: Varsovia
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Deoarece acest subiect și-a depãșit valabilitatea de jumãtate de an, poate ar fi cazul ca un admin sã-i dea un unpin to top...
Skip ads

  • atodiresei dinu

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2012

  • Mesaj Privat
am solicitat un ajutor ,sfat ptr. rezolvarea unei probleme legate de schimbarea cadrului motor la opel astra g y20dth an 2001 ,mi-a raspuns un coleg cipiotul ca perioada a fost pana la 31.12.2011 ? UNDE este prevazut ? cine este in masura sa raspunda legal ? ne jucam cu siguranta nostra circulam fara sa ne dam seama ce se poate intimpla . De ce la alte firme se poate se anunta in presa.mass-media etc. cine are interese ?.ptr piesele de siguranta la rechemari nu exista termene de gratie este activa pina se epuizeaza toate seriile fabricate . cine a stabilit termenul de mai sus ? astept un raspuns bazat pe ceva concret oficial daca se poate
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
http://www.opel.ro/tools/contact.html
http://www.opel.com/flash.html
  • marius_mx

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2008

  • Mesaj Privat
mariusapostol87 a scris:si, cum e, ai rezolvat problema?

Scuze de intarziere dar acum am vazut postare ta....Am fost la ei si erau dezinteresati de cadrul meu de motor, avea un pic de rugina dar mia-u spus ca este ok.
Nici macar nu l-au dat jos sa-l vopseasca, a ramas cum era inainte!
Vorba lu mircea badea" TRAIM IN ROMANIA...."
  • atodiresei dinu

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Buna Marius . Incerc sa gasesc citi mai multi posesori de astfel de model (y20dth) si sa ne constituim intr-o asociere ptr. a sesiza astfel de abuzuri la forurile din Romania si la firma mama Opel din Germania ,deja am trimis sesizari la ANPC Romania si ANPC Germania astept raspuns .Putem sa avem castig de cauza daca suntem mai multi care vrem sa rezolvam aceasta problema ATENTIE ! in legislatie nu exista termen de reparatie a elementelor de siguranta .Nu exista la nici un servis reprezentanta Opel in Romania o recomandare in acest sens toti ne duc cu zaharelul mizeaza pe necunoasterea legii pe renuntare . Eu oricum nu ma las am vorbit si cu un avocat si caut alti posesori de Opel care vor sa se asocieze .DACA NU NOI ATUNCI CINE ?DACA NU ACUM? ATUNCI CAND? Astept Cineva trebuie sa rupa PISICA
  • Drogas

  • Mesaje scrise: 1,260
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
a fost pomana un an de zile, de ce nu v-ati interesat atunci ?

Acum nu mai e pomana asa ca poti merge la reprezentanta sa comanzi reperul original si sa faci reparatia. Aaaaahh costa o gramada de bani piesa si manopera .... doar ai OPEL- masina straina asa ca ciocu mic si marca banu' la reprezentanta.

Sincer de ce nu ai luat un golf 3 matale sa ai si bani de carburant si piese ?

Acum cauti milogeala si pomeni la reprezentanta. OPEL face masini care ruginesc Obisnuieste-te cu ideea.
  • atodiresei dinu

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Cel care te bagi DROGAS daca nu stii despre ce este vorba nu te baga ca musca ! Nu caut milogeala cum zici tu daca ai vede cum arata un cadru de motor nu ai mai vorbi . Am impresia ca tii cu ursul ai cumva procent la vreo reprezentanta ? noi vorbim aici de probleme de securitate rutiera ,de Opel, nu de alte marci . Oricum se vede de la o posta ca nu ai citit mai in urma despre aceasta problema sau ai un alt scop ?Scuze eu incerc sa-i ajut pe cei care sunt in situatia mea ,a avea drepturi nu inseamna MILOGEALA musiu!astept un punct de vedere de la un moderator.
  • Drogas

  • Mesaje scrise: 1,260
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Tocmai ca stiu despre ce e vorba.
La inceputul lui 2011 am vandut o masina identica cu a ta, cu aceleasi probleme cu rugina la cadru motor, imi era frica sa nu se rupa basculele din cadru, la vreo groapa mai puternica.

La acel moment am considerat ca Opel =marmota care invelea ciocolata in staniol. O masina care ofera prea putin pentru cat cere. Asadar am vandut-o si nu am facut campanii de pomeni pe forumuri, " sa rupem pisica in 2 " sa incep sa ma pish contra vantului, nu are rost sa te complici. Rezultatul demersurilor tale intr-o tara ca Romania = apa de ploaie asadar daca vrei masina comanda reperul la reprezentanta si fa reparatia.

O masina din 2001 are 11 ani, de ce ar trebui sa vina Opel sa schimbe piese moka de pe ea ? Totusi sunt 11 ani in care au fost mai multi proprietari, km fara numar la care s-a pierdut orice urma, intretinere facuta mai bine sau mai spre deloc... etc fara istoric de service, reparata cu cricul la bordura...

Asadar rezolvarea e simpla in opinia mea si nu tine in nici un caz de forum.

Multa bafta
  • atodiresei dinu

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Cu riscul de a deranja pe cineva i-mi cer scuze , dar problema pe care o pun in dezbatere nu sunt numai banii ci siguranta noastra in trafic .Intrebarea pe care o pun ! Stie cineva sa spuna cate dintre seriile Opel -Zafira cu probleme la cadru auto care circula in Romania au schimbat cadru ? Sau cati posesori stiu despre acest lucru ?Apropo spre stiinta dl.DROGAS un Opel ingroapa un Golf eu in 11 ani in afara de ulei,filtre,placute frana,nu am schimbat nimic si nu sunt un conducator auto ci SOFER (daca stii care este diferenta intre ei) in acesti ani am parcurs 198000 Km. reali ai masinii toate verificarile sunt trecute in cartea servis originala a masinii .Sunt in evidenta LA O REPREZENTA ?!Opel dar numai cu numele caci serviciile vai de mama lor (o sa scriu la rubrica alocata) Vad ca tu spui din experienta cu "cricul la bordura "nu ma mira de aceea nu intelegi care este scopul ptr. care eu scriu pe forum!Nu vreau ca forumul sa-mi repare masina (am facut-o deja si nu la o reprez. pe care tu o recomanzi!)Vreau ca toti care circulam si vedem un "opelist "din aceasta categorie al campaniei sa-l intrebam daca stie despre ea sau daca a avut curozitatea sa dea jos scutul si sa vada ce este sub el . Deci un SOFER intodeauna se gandeste cum sa 'SOFEZE'(te-ai gandit o clipa la cel caruia i-ai vandut masina ca se poate intilni cu tine pe drum fara sa-i spui ce problema are masina ?crezi in coincidente ? dar fatalitate ?Vezi mie i-mi plac provocarile si luptele daca am fi 10% dintre romani adevarati luptatori am fi departe .
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR