Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • adware_man

  • Mesaje scrise: 1,732
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2008

  • Mesaj Privat
sabau18 a scris:am trimis si eu un email si am prm raspunsul tot prin email,doar ca nu inteleg daca si masina mea e pe lista cu probleme


Stimate Domnule Sabau,


Am primit e-mailul Dumneavoastra, datat 21.12.2010, referitor la autovehiculul tip Opel Astra, nr.sasiu: W0L0TGF35Y8045644.

In legatrura cu intrebarea Dumneavoastra, permiteti-mi sa va informez despre urmatoarele:

Pot sa va asigur ca unul dintre scopurile principale ale firmei Adam Opel o reprezinta fabricarea unor autoturisme moderne, economice si cat mai fiabele din punct de vedere tehnic, insa in ciuda controlului strict al calitatii pieselor si montajului acestora se pot ivi defectiuni, ca la oricare autovehicul de altfel. In cazul in care volumul defectiunilor similare la acelasi tip de autoturism este insemnat atunci fabricantul, prin intermediul unei asa numite campanii de "Recall", roaga proprietarii autovehiculelor sa se prezinte la service pentru a rezolva (fara costuri suplimentare) problema ivita.

Deoarece la centrele noastre de Servicii pentru Clienti nu avem posibilitatea de a oferi asistenta de natura tehnica, respectiv explicati tehnice legate de campaniile de recall, in acest scop va rugam sa va adresati unui service autorizat din apropierea Dumneavoastra, aceasta intrand in atributia dansilor. Lista lor completa o puteti gasi pe site-ul www.opel.ro.

Va multumesc pentru intelegere!

Cu consideratie,


Florentina Vornicu
Servicii Clienti
Tel: +36 1 2981806
Opel Southeast Europe



Raspunzand cererii Dumneavoastra pentru asistenta in rezolvarea cazului, datele Dumneavoastra personale, precum si corespondenta vor fi salvate in baza de date a centrului nostru de Servicii Clienti.

This email has been sent from General Motors Southeast Europe Kft.,Registered in County Court of Pest County as Court of Registry under the Registration Number of Cg. 13-09-087612., Registered Office: 2040 Budaörs, Szabadság út 117, VAT Number: 10485611-2-44

Confidentiality note: this message is intended only for the person or entity to which it is addressed. It may contain confidential and/or privileged material. Any review, transmission, dissemination or other use, or taking of any action in reliance upon this message by persons or entities other than the intended recipient is prohibited and may be unlawful. If you received this message in error, please contact the sender and delete it from your computer.


suna la ei la numarul asta sau scrie mail direct si roaga-i sa iti verifice masina, ca sa stii daca mergi la reprezentanta, sau nu!
+36-1-298-18-06 sau prin e-mail la adresa cac@gm.com
Skip ads

  • sabau18

  • Mesaje scrise: 352
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2009

  • Mesaj Privat
le-am trimis email sa verifice,astept raspunsul
  • adware_man

  • Mesaje scrise: 1,732
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2008

  • Mesaj Privat
sabau18 a scris:le-am trimis email sa verifice,astept raspunsul


cel mai sigur e sa suni, eu asa am facut!
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
virgil grigoras a scris:eu cred ca am par de urs pe mine, nu m-a sunat nimeni pana acum si am trimis de doua ori cererea sau formularul, cum ii spune
daca e vreun coleg dragut sa-mi spuna mai clar unde trebuie sa trimit acea cerere
pe cele care le-am trimis pana acum am facut-o pe linkul pus de tizul meu mai sus
multumesc anticipat!


003618891000 - nr de tel de la Opel Romania (e nr de tel din Ungaria ... se pare ca acolo au sediul) - de pe numarul asta am fost sunat eu ... vad ca in mesajul dl. Sabau apare alt numar.
sau suna/mergi direct la un dealer Opel
Skip ads

  • motanel_cristi

  • Mesaje scrise: 331
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mar 2009

  • Mesaj Privat
salut...eu cred ca o sa mai astept pana la primavara........adware_man ...dat fiind faptul ca am avut ghinionul de a ne naste in romania.....asta ne este soarta.....la raspunsul asta ma asteptam sa il aid despre service-urile de la noi....apropo....ti-a aratat cadrul?cum arata?......in belgia este si a mea asamblata. Confused Confused
  • adware_man

  • Mesaje scrise: 1,732
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2008

  • Mesaj Privat
motanel_cristi a scris:salut...eu cred ca o sa mai astept pana la primavara........adware_man ...dat fiind faptul ca am avut ghinionul de a ne naste in romania.....asta ne este soarta.....la raspunsul asta ma asteptam sa il aid despre service-urile de la noi....apropo....ti-a aratat cadrul?cum arata?......in belgia este si a mea asamblata. Confused Confused


Ce sa zic, Cristi... Intr-adevar suntem intr-o tara de cacao, daca unii dealeri Opel s-au fofilat, unul dintre ei ajungand sa imi spuna ca doar masinile cumparate de la ei intra in acest program.
Iti inchipui ca mie nu mi-a aratat nimeni cadrul, nici din sala de asteptare nu am putut sa vad si mai ales sa aud mare lucru, iti pot spune insa ca initial a ridicat un mecanic masina pe elevator, dupa vreo 10 min. l-a chemat pe al doilea, iar dupa inca vreo 10 min. in care au discutat cei doi si s-au holbat pe sub masina mea, au chemat o a treia persoana, care si-a notat ceva pe o foaie. Pare o constatare normala. Daca as fi un pic paranoic, as putea spune ca primul mecanic l-a chemat pe al doilea, s-au uitat impreuna ca la un om calcat de masina, iar al treilea a venit, a dat din umeri de genul: lasa frate ca mai margea, si apoi a plecat Smile Dar n-o sa fiu paranoic, prefer sa am incredere in masina mea fabricata in belgia, baietii spun ca tabla caroseriei si anumite componente ale sasiului sunt tratate intr-un anume fel, si nu vor rugini decat dupa zeci de ani, belgienii au o problema cu ploile... Asa o fi?

Numai bine!
  • sabau18

  • Mesaje scrise: 352
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Stimate Domn,


Ca urmare a mesajului Dumneavoastra, datat 06.01.2011, trimis pe site-ul Opel, referitor la autovehiculul tip Opel Astra, nr.sasiu: W0L0TGF35Y8045644, doresc sa va informez despre urmatoarele:

Deoarece la centrele noastre de Servicii pentru Clienti nu avem posibilitatea de a oferi asistenta de natura tehnica, respectiv explicati tehnice legate de campaniile de recall, in acest scop va rugam sa contactati unul din service-urile autorizate din apropierea Dumneavoastra, aceasta intrand in atributia dansilor. Lista lor completa o puteti gasi pe site-ul www.opel.ro.

Pentru informati suplimentare ne puteti contacta la numarul de telefon: +36 1 298 18 06 ori va rugam sa ne transmiteti numarul de telefon unde puteti fi contactat.

Va multumesc pentru intelegere!

Cu consideratie,


Florentina Vornicu
Servicii Clienti
Opel Southeast Europe
  • adware_man

  • Mesaje scrise: 1,732
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2008

  • Mesaj Privat
sabau18 a scris:Stimate Domn,


Ca urmare a mesajului Dumneavoastra, datat 06.01.2011, trimis pe site-ul Opel, referitor la autovehiculul tip Opel Astra, nr.sasiu: W0L0TGF35Y8045644, doresc sa va informez despre urmatoarele:

Deoarece la centrele noastre de Servicii pentru Clienti nu avem posibilitatea de a oferi asistenta de natura tehnica, respectiv explicati tehnice legate de campaniile de recall, in acest scop va rugam sa contactati unul din service-urile autorizate din apropierea Dumneavoastra, aceasta intrand in atributia dansilor. Lista lor completa o puteti gasi pe site-ul www.opel.ro.

Pentru informati suplimentare ne puteti contacta la numarul de telefon: +36 1 298 18 06 ori va rugam sa ne transmiteti numarul de telefon unde puteti fi contactat.

Va multumesc pentru intelegere!



Cu consideratie,


Florentina Vornicu
Servicii Clienti
Opel Southeast Europe


e bine... ai sunat la o reprezentanta?
Skip ads

  • sabau18

  • Mesaje scrise: 352
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2009

  • Mesaj Privat
nu,nu mai are sens dupa atatea emailurii,o sa-i schimb din bani mei intr-o buna zii suportul
  • adware_man

  • Mesaje scrise: 1,732
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2008

  • Mesaj Privat
sabau18 a scris:nu,nu mai are sens dupa atatea emailurii,o sa-i schimb din bani mei intr-o buna zii suportul


cel mai probabil, n-o sa il schimbi niciodata, nu crapa ala asa usor. dar renunti prea usor, e-mail-ul e o forma de comunicare destul de nesigura, intotdeauan rezolvi telefonic. iar daca eu am rezolvat, nu vad de ce n-ai face-o si tu!

bafta!
  • djmarius

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2009

  • Mesaj Privat
si daca nu am cartea service? este vreo problema?
  • adware_man

  • Mesaje scrise: 1,732
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2008

  • Mesaj Privat
djmarius a scris:si daca nu am cartea service? este vreo problema?


Absolut nicio problema... Eu n-am avut-o la mine, deci nu mi-au scris nimic in ea. Poate o sa trec ulterior. E suficient sa ai talonul si buletinul.
Skip ads

  • nkz
  • *
  • 11 mesaje
  • din 29 Dec 2010
  • Astra 2001 y17dt
  • Bucuresti
  • nkz

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Prin bucuresti careva a rezolvat aceasta problema?Si la ce reprezentanta.
  • adware_man

  • Mesaje scrise: 1,732
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2008

  • Mesaj Privat
nkz a scris:Prin bucuresti careva a rezolvat aceasta problema?Si la ce reprezentanta.


Salut. Daca ai citi acest topic, ai afla raspunsul... Nu?
  • nkz
  • *
  • 11 mesaje
  • din 29 Dec 2010
  • Astra 2001 y17dt
  • Bucuresti
  • nkz

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2010

  • Mesaj Privat
adware_man a scris:
nkz a scris:Prin bucuresti careva a rezolvat aceasta problema?Si la ce reprezentanta.


Salut. Daca ai citi acest topic, ai afla raspunsul... Nu?



Am citit , dar vad ca la tine doar sa uitat,nu a schimbat nimic.In plus daca ii intrebi se fac ca ploua daia am intrebat si reprezentanta.
  • adware_man

  • Mesaje scrise: 1,732
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2008

  • Mesaj Privat
nkz a scris:
adware_man a scris:
nkz a scris:Prin bucuresti careva a rezolvat aceasta problema?Si la ce reprezentanta.


Salut. Daca ai citi acest topic, ai afla raspunsul... Nu?



Am citit , dar vad ca la tine doar sa uitat,nu a schimbat nimic.In plus daca ii intrebi se fac ca ploua daia am intrebat si reprezentanta.


Am inteles. La mine n-au schimbat nimic, pentru ca nu era nevoie. Primul pas, este verificarea. E posibil sa rugineasca suportul, dar nu obligatoriu. Ei raspund apoi daca au zis ca e ok, si apoi iti cade motorul Smile iti recomand radacini, pe bd. Timisoara.
  • nkz
  • *
  • 11 mesaje
  • din 29 Dec 2010
  • Astra 2001 y17dt
  • Bucuresti
  • nkz

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2010

  • Mesaj Privat
adware_man a scris:
nkz a scris:
adware_man a scris:
nkz a scris:Prin bucuresti careva a rezolvat aceasta problema?Si la ce reprezentanta.


Salut. Daca ai citi acest topic, ai afla raspunsul... Nu?



Am citit , dar vad ca la tine doar sa uitat,nu a schimbat nimic.In plus daca ii intrebi se fac ca ploua daia am intrebat si reprezentanta.


Am inteles. La mine n-au schimbat nimic, pentru ca nu era nevoie. Primul pas, este verificarea. E posibil sa rugineasca suportul, dar nu obligatoriu. Ei raspund apoi daca au zis ca e ok, si apoi iti cade motorul Smile iti recomand radacini, pe bd. Timisoara.


Multumesc pentru indrumare!
  • vall
  • *
  • 7 mesaje
  • din 28 Jul 2008
  • Astra 2001 y17dt
  • Constanta
  • vall

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2008

  • Mesaj Privat
caut cutie astra g selection 1.7 tdi 2001
  • adware_man

  • Mesaje scrise: 1,732
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2008

  • Mesaj Privat
vall a scris:caut cutie astra g selection 1.7 tdi 2001


@vall, ce cauti cu anuntul ala aici? Tu nu vezi despre ce vorbim aici? Posteaza la "vand/cumpar piese"... Wtf?
  • Ionut Mitrache

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Olt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2011

  • Mesaj Privat
sal a rezolvat cineva problema asta multumesc
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR