Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • catalin@215

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 1996 x18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2010

  • Mesaj Privat
salut am si eu o problema.mi am cumparat de curant un opel vectra b an 96 1.8 benzina 16 v. si nu reusesc sa i dau de cap la o anumita problema.in turatie mica motorul merge intrerupt pana la 1500 de rotatii iar cand ridic piciorul de pe acceleratie relantiul da sa moara pana ce isi revine.v as ruga frumos cine s a confruntat cu o astfel de p[roblema sa mi zica si mie de la ce ar putea fi
.mentionez k am skimbat si bujii si fise.multumesc anticipat.astept raspunsurile voastre
Skip ads

  • alinsev

  • Mesaje scrise: 57
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Vectra 1998 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2010

  • Mesaj Privat
verifica debitmetrul , curata throtle body schimba filtrul de benzina curata supapa egr ...sunt mai multe cauze....spor la treaba si eu am acelasi tip de motor pe vectra
  • kallyo

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2010

  • Mesaj Privat
fa ce o zis alinsev....dar sa ai grija la debimetru ca ii 700 de roni Razz
  • alinsev

  • Mesaje scrise: 57
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Vectra 1998 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2010

  • Mesaj Privat
gaseste mai ieftin la dezmembrari ....eu am avut noroc cu un fost coleg de serviciu , mi-a dat el 2 dintre care unu a fost bun cu 50 de lei Smile sunt si mai ieftine de 700 de lei noi ...daca faci proba cu altul pe masina cind il montezi pe masina sa deconectezi plusul de la baterie ca de nu il arzi
Skip ads

  • catalin@215

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 1996 x18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2010

  • Mesaj Privat
am schimbat si debimetrul dar degeaba poti sa mi zici si mie alin sev ce inseamna throtle body k nu ma pricep e prima mea masina.si am skimbat si filtrul de benzina.nu stiu ce drak sa mai fac sa o scot la cap cu masina asta.m au disperat intreruperile astea.crezi k dak o pun pe un tester o sa gaseasca problema?
  • alinsev

  • Mesaje scrise: 57
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Vectra 1998 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2010

  • Mesaj Privat
throtle body e corpul pe care vine admisia de aer (seamana cu carburatorul de dacie ) desfaci colierul si te uiti pe clapeta sa nu fie depuneri si vezi ca tot acolo pe acel corp are si motorasul pas cu pas parca ii zice , trebuie si ala curatat ca daca e infunda de aia nu iti sta relantiul cit despre tester ma gandesc ca arata ce defectiuni are daca are softul potrivit pentru masina ....e bataie multa de cap dar nu te lasa pina nu ii dai de cap cel putin eu unu asa am de gand Smile daca nu te pricepi du-o la un mecanic
  • catalin@215

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 1996 x18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2010

  • Mesaj Privat
o sa incerc sa fac si asta
mersi nult.crede ma k de abia astept sa o fac sa nu mai aiba intreruperi.e naspa rau.nici nu poti merge cu ea in treapta si la turatie mica ca merge numai in suturi.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR