Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • Christian74

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Salut toata lumea!

Saptamina trecuta, a nins pe aici si ca de obicei iau prins "nepregatiti" si nu au facut nimic Evil or Very Mad ...Am mers cu masina si la un sens giratoriu am alunecat pe gheata si am lovit masina de bordura, defapt roata fata dreapta Crying or Very sad (soc la 20km/h aprox.): Am geometria de refacut (findca nu mai e paralela cu roata din stinga...) deci inlocuit bara de directie dar am si o inlinatie! Ca in desenul asta:


Ce poate fi atins? Amortizorul? Fuseta? Triunghiu de suspensie? Am uitat sa spun ca inainte de acident, garajul mia gasit un joc la amortizor fata dreapta (tocmai la roata pe care am atins-o...) M-am uitat la triunghiu dar nu pare fi atins, lafel la sasiu, nici un semn...

Ce parere aveti? Question
Skip ads

  • florinianc

  • Mesaje scrise: 1,600
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Poate sa fie fuzeta sau capete de bara.. Sate uiti atent la caseta de directie. Eu pana acum foarte rar am vazut brat indoit. Trebuie lovitura sanatoasa sa il indoi pe ala.
  • Andrei WPX

  • Mesaje scrise: 470
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Un prieten de`al meu a avut o lovitura in roata si ii statea roata cum iti sta tie.A rezolvat pb prin schimbarea basculei.sper sa ti fie de folos
  • Christian74

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Merci pentru mesaje!
Azi la prinz ma intilnesc cu un prieten care lucreaza la opel si o sa suie masina pe rampa si o sa vedem mai clar ce e atins...
Va tiu la curent! Cool
Skip ads

  • victor tanasa

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Vectra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Profit de topicul deschis pe aceeasi tema si vreau sa spun ca am primit si eu o lovitura din lateral dreapta in roata si aripa din spate (a intrat un citroen in mine), s-a indoit aripa si s-a desfacut spoilerul din spate din cleme. Asta s-a rezolvat acum, problema e ca a inceput de atunci sa traga putin stanga. M-am uitat pe dedesubt si nu am vazut nimic atins sau deplasat. Ce poate fi? Rolling Eyes Sad Crying or Very sad
  • Christian74

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Salut toate lumea! Smile

Deci cum v-am spus, am fost la garaj: Triunghiul de schimbat si fuseta nu are dece sa fie atins! Pentru bratul de directie, nu a fost de vazut, sau defapt nu ne am uitat...
In orce caz, o sa schimb deocamdata triunghuil Si porma vada daca fuseta a fost atins dar miramas! Shocked

In cazul tau victor, cred ca o fost atins puntea pe spate! Stiu ca pe vectra exista un reglaj a puntei pe spate reglind paralelismul puntei de pe spate in functie de puntea de pe fata. Fincind reglajul asta cred ca nu o sa mai iti traga la stinga... Cool
  • victor tanasa

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Vectra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Multumesc Cristian, Am comandat un manual de reparatii si o sa vad cum se fac reglajele la puntea din spate. Sarbatori fericite!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR