Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • SbVampire

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2012 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Salutare! Ma cam bate gandul ca la urmatorul schimb de ulei sa ii pun si aditivul minune BorPower, se spune ca ar fi facut cu nanotehnologie si are foarte multe avantaje gen: scade consumul , creste performanta motorului, prelungeste viata motorului cu 100% Twisted Evil . Ar fi foarte bine ca cineva care a folosit sa spuna cateva pareri despre el, bune si rele daca are.
Smile
Skip ads

  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Nu am folosit dar iti spun ca toate prostiile astea nu fac nimic sau fac rau motorului.
  • SbVampire

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2012 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2010

  • Mesaj Privat
dancuciureanu a scris:Nu am folosit dar iti spun ca toate prostiile astea nu fac nimic sau fac rau motorului.

Asta stiam ,dar ma gandeam ca daca e facut cu nanotehnologie ... nanotehnologia fiind ceva revolutionar probabil e diferit de restul. Nu as baga nici un alt aditiv nici sa ma impusti dar BorPower mi sa parut mai diferit i-as da o sansa. As fi foarte fericit ca cineva care a folosit sa spuna parerea lui. Twisted Evil
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Referitor la nanotech descriere avizata si impartiala http://www.carbibles.com/en...il_bible_pg2.html care nu stie engleza rezolva nenea google.
O discutie kilometrica exact despre acest produs http://www.motor-talk.de/fo...gen-t1719018.html cum nu prea stim germana folosim iar google.

Acum ce mi se pare dubios si nu inteleg : de ce apar numai importatori (apartament) distribuitori tot apartament (Radacini nu stiu cum apare...) de ce nu spune cine il produce (pe net nu am gasit sau nu am cautat destul), de ce nu spune pret ?
Eu stiu cam asa : caut un produs si gasesc importator, distibuitor, pret, ca il produce x, gasesc compania si vad ca este o imensitate cu sedii clare, cu cifra de afaceri cat produsul intern brut al Romaniei, ca este echipare sau livreaza catre producatorii cutare.
De ce testele sunt cam iluzii si se cam contrazic ba 100nm ba 5nm ?
Na ca am gasit site 'oficial' http://www.nnt-nano.com/ind...ternehmen&L=1 sa pic nu alta, la locatie vrajeala turistica, la productie langa Istambul sa vezi ca atata populatie si ce frumos e podul, numai vrajeli de te doare mintea.
Skip ads

  • SbVampire

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2012 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2010

  • Mesaj Privat
dancuciureanu a scris:Referitor la nanotech descriere avizata si impartiala http://www.carbibles.com/en...il_bible_pg2.html care nu stie engleza rezolva nenea google.
O discutie kilometrica exact despre acest produs http://www.motor-talk.de/fo...gen-t1719018.html cum nu prea stim germana folosim iar google.

Acum ce mi se pare dubios si nu inteleg : de ce apar numai importatori (apartament) distribuitori tot apartament (Radacini nu stiu cum apare...) de ce nu spune cine il produce (pe net nu am gasit sau nu am cautat destul), de ce nu spune pret ?
Eu stiu cam asa : caut un produs si gasesc importator, distibuitor, pret, ca il produce x, gasesc compania si vad ca este o imensitate cu sedii clare, cu cifra de afaceri cat produsul intern brut al Romaniei, ca este echipare sau livreaza catre producatorii cutare.
De ce testele sunt cam iluzii si se cam contrazic ba 100nm ba 5nm ?
Na ca am gasit site 'oficial' http://www.nnt-nano.com/ind...ternehmen&L=1 sa pic nu alta, la locatie vrajeala turistica, la productie langa Istambul sa vezi ca atata populatie si ce frumos e podul, numai vrajeli de te doare mintea.

Aici este site oficial http://www.nanoproducts.ro/
  • SbVampire

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2012 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Am revenit si cu ceva pareri bune despre produs http://preludeuk.forumup.co...-0-preludeuk.html este foarte tentant .
  • Mircea Zecheru

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Am facut revizia in decembrie 2011 si am folosit aditivul nonotehnologic BORPower. De aproximativ o luna am constatat urmatoarele:
- reducerea consumului de combustibil (motorina);
- cresterea puterii motorului;
- reducerea zgomotului motorului.
Merita sa folositi BORPower, mai ales ca reviziile se fac mai rar, iar reducerea consumului de combustibil este de aprox. 15%.
Recomand si altor prieteni si cunostinte sa foloseasca BORPower.
  • astraopel

  • Mesaje scrise: 275
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1992 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Am si eu o intrebare simpla...cum reduce consumul unei masini facuta sa respecte niste parametrii
si care nu-si modifica regimul de functionare decit in baza informatiilor furnizate de senzori?
Oare cum un motor cu aceeasi configuratie ajunge sa consume mai putin prin "inhalarea"de
orice lichid cu eticheta colorata miraculos si inca sa-i creasca si puterea ca sa nu mai spun durata
de viata cu 100%?
Imi aduc aminte ca se chinuia unu sa ma faca sa cumpar o solutie minune care se turna in ulei
si facea din automobil laser si tinea motorul mai mult ca rinichii.Vorbea tot asa de nanofrectii
cum ca se folosea la tunurile rusesti ca sa alunece proiectilul si ca daca pun d-aia nu mai am treaba
dar nu intelegeam de ce trebuia sa pun o data pe luna daca era asa miraculoasa.
Ma uit pe diferite forumuri,mai apare cite unu cu sopirla sa vanda o prosteala si are o logoreala
mascata in documentare de specialitate cu tot felul de trimiteri la site-uri cu nume sonore dar
infiintate recent si cu referire la (atentie)dr.cutare sau ing.cutare de care nici draq nu a auzit in
ultimii 800 de ani.
Este cam la fel cu motorul magnetic de care se agita toti ca exista si fac tot felul de demonstratii
dar nici una nu functioneazaiar filmarile sau prezentarile din filmari sint toate trucate.
Skip ads

  • bvirgil1979

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Very Happy
Astraopel,userul Mircea Zecheru si-a facut cont special pentru a ne spune ce relizari exceptionale vor avea aceia care folosesc aditivul Bor(sec)Power.
Trebuie inteles de asemenea, ca se cauta orice metoda de a face reclama unui produs.
  • florinianc

  • Mesaje scrise: 1,600
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Mircea Zecheru a scris:Am facut revizia in decembrie 2011 si am folosit aditivul nonotehnologic BORPower. De aproximativ o luna am constatat urmatoarele:
- reducerea consumului de combustibil (motorina);
- cresterea puterii motorului;
- reducerea zgomotului motorului.
Merita sa folositi BORPower, mai ales ca reviziile se fac mai rar, iar reducerea consumului de combustibil este de aprox. 15%.
Recomand si altor prieteni si cunostinte sa foloseasca BORPower.

Sa mori tu? Ma gandesc ca daca pun mai mult aditiv din ala o sa urce acul la benzina in timp ce merg cu masina, in loc sa scada. Se poate si asta, asa-i? Ca doar e cu "nanotampenie" in el...
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,452
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
mama lui de aditiv. Cum zicea colegul zecheru, nono...
asta, crestaturi in chiulasa, cutia de conserve decupata pe admisie si magnetii pe tevile de combustibil si inventeaza baietii premiul Nobel pentru ecologie, ca sa ne poata omagia...
  • SbVampire

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2012 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2010

  • Mesaj Privat
La urmatoarea revizie o sa folosesc bor power si o sa revin cu pareri
Skip ads

  • astraopel

  • Mesaje scrise: 275
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1992 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mai 2011

  • Mesaj Privat
La urmatoarea revizie o sa folosesc ulei mai scump si eventual cumparat din germania si o sa revin cu pareri
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,414
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Daca ai masina de racing care o folosesti la maxim acesti aditivi or sa ajute.
Restul e apa de ploaie.
  • SbVampire

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2012 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2010

  • Mesaj Privat
astraopel a scris:La urmatoarea revizie o sa folosesc ulei mai scump si eventual cumparat din germania si o sa revin cu pareri

Ulei folosesc castrol edge turbo disel 5w40 special pentru masini cu turbo si intercooler ulei mai bun de atat nu am ce sa ii bag
  • boditza

  • Mesaje scrise: 765
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2006

  • Mesaj Privat
schimba-l tu la 10.000km si nu o sa ai treaba.. nemtii il schimba la 50.000 Smile))
  • kinderasu

  • Mesaje scrise: 1,613
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2011

  • Mesaj Privat
M-iam prins urechile in ce spuneti voi aici cu aditivi cu prostii si am dar sa intru pe www.nanoproducts.ro si iata
:Serverul de la www.nanoproducts.ro nu poate fi gãsit, deoarece cãutarea DNS a eșuat. DNS este serviciul de rețea care translateazã numele unui site web în adresa sa de internet. Aceastã eroare.......... etc
Smile)) So cel mai bun aditiv este un ulei sanatos schimbat inainte de termen adica eu unu ulei de 15 mii il schimb la 10 11 mii filtre PRO etc:) motorina rompetrol eventual efixs si intradevar rupe ca mi-a curatat si egr`u defitiniv adica broken.
  • ccostras

  • Mesaje scrise: 714
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Omega 2002 Y25DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Acu, sincer sa fiu, dupa ce am discutat cu cineva care vindea Nanolubricant mi-a trezit interesul sa "incerc" Mi-a trimis si linkul asta http://lowerfriction.com/pdf/18.pdf ... O fi pe acelasi principiu ca produsul de care vorbeati?
  • cont-sters-94520

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2014

  • Mesaj Privat
e o tampenie
A incercat dan nano alias crians Dan Gradinescu din Ploiesti:Bacau sa imi vanda mie aditivul minune Orapi Nano, cu 120 ron cutia de aditiv. Si ghiciti ce. Cand sa ne intalnim in Bucuresti n-a mai dat nici un semn, se lauda ca da la utilaje de la SEMANATOAREA, care dupa cum bine stim, semanatoarea e pe butuci de mult !
  • cont-sters-94520

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2014

  • Mesaj Privat
decat orapi, uitati aici aditiv la jumate de pret http://www.polmot.ro/aditiv...-protec-9201.html
inca odata, rog pe cei neexperimentati sa NU incerce, lasati marketingul de pe youtube deoparte. Nici un producator auto nu l-a testat
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR